Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Aurora88 napisał:

O, ksiazka znajduje sie u mnie w zakladce "do przeczytania" podobnie jak inne książki tegoż pisarza 🙂 ale akurat zabrakło jej w bibliotece. Polecasz? Podobalo sie?

Zdecydowanie polecam zacząć od innej jego - homo deus (jeśli interesują Cię przede wszystkim przyszłe możliwe kierunki rozwoju ludzkości) lub sapiens - jego wcześniejsza książka, gdzie przedstawia historię ludzkości plus pisze nieco o predykcjach, które rozwija w homo deus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak:

Polska odwraca oczy, Justyna Kopińska - polecam, reportaż o problemach polskich ostatnich lat, sprawy które możemy znać z mediów (np. wywiad z kobietą, która wyszła za Trynkiewicza; albo o siostrze Bernadetcie)

Ścigając krzyk. Dzieje wojny z narkotykami - również polecam, świetny materiał do zapoznania się z tematem i zrozumienia, jak może funkcjonować świat i jak bardzo jesteśmy zależni od innych państw.

Wszystkie wojny Lary, Jagielski

Dzienniki kołymskie

Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu, Masłowska

Nacja, Pratchett

Księżyc, Caparros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora88 z tego stosiku czytałam już "Moje śliczne" Karin Slaughter. I serdecznie polecam wszystkim lubiącym mocne kryminały. 🙂

 

Co do Czornyja to również mam za sobą jego inne książki. Z tego co czytałam, zdania są podzielone. Mi jednak przypadł do gustu i również polecam. 🙂

Edytowane przez cynthia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cynthia napisał:

Może to wstyd, że dopiero teraz, ale wzięłam się za Harrego Pottera. Kiedyś próbowałam już dwa razy, jednak nie porwało mnie. No ale jak to mówią - do trzech razy sztuka. No i za trzecim razem wciągnęłam się totalnie. Lepiej późno niż wcale!

Fajnie, że Cię jara w dorosłym wieku 🙂 Czytanie takich książek wydaje mi się trudne, ja czytałam HP jak byłam młodsza, w podobnym wieku co on i to do mnie trafiało. Teraz lubię się zanurzyć w ten świat, ale wiele rzeczy mnie drażni, na które wcześniej nie zwracałam uwagi :P Nie będę może pisać nic więcej, bo nie chcę Ci psuć doświadczenia ;) Ale fajnie, że czytasz ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aurora88 napisał:

Fajnie, że Cię jara w dorosłym wieku 🙂 Czytanie takich książek wydaje mi się trudne, ja czytałam HP jak byłam młodsza, w podobnym wieku co on i to do mnie trafiało. Teraz lubię się zanurzyć w ten świat, ale wiele rzeczy mnie drażni, na które wcześniej nie zwracałam uwagi :P Nie będę może pisać nic więcej, bo nie chcę Ci psuć doświadczenia ;) Ale fajnie, że czytasz ^^

Nie traktuję tego jako literaturę górnych lotów, ale jako coś, przy czym można się odprężyć i "odmóżdżyć". A to nadaje się idealnie. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×