Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Abigail_1Sm25 napisał:

koniecznie bierz kwetiapinę, moim zdaniem może Ci pomóc, tonizuje, wycisza. To spoko lek, nie musisz się bać 🙂 jaką dawkę masz zapisaną? 

A mi lekarz kwetiapiny nie chciał wypisać :( uparł się przy Rysperydonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakieś słowa wsparcia lub porady z własnego doświadczenia ...  znowu popadam w depresje ,bo przytyłam po mircie .. jednak musiałam do niej wrócić ze względu na lichy sen . Ale teraz nie mogę już na siebie patrzeć ,wyglądam jak gruba świnia ,bmi wskazuje już nadwagę ... ćwiczę około 2-3 razy w tyg po 40 min trening aerobowy . Ale mam dalej napady obżarstwa . Nie mogę schudnąć ;( brak mi silnej woli co do zachamowan z jedzeniem ...

Edytowane przez Lalunia93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lalunia93 napisał:

ćwiczę około 2-3 razy w tyg po 40 min trening aerobowy . Ale mam dalej napady obżarstwa . Nie mogę schudnąć ;( brak mi silnej woli co do zachamowan z jedzeniem ...

niestety ćwiczenia nic tu nie dadzą jak będziesz mieć masakryczną nadwyżkę energii, w momencie napadów głodu jedz same warzywa które lubisz, jak będziesz ładować w siebie inne rzeczy to będzie tylko gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na nieszczęście miałem 15mg na recepcie w żadnej aptece w łodzi nie było i w hurtowni też brak , 30mg bez problemu w której bym nie pytał , tak więc po Mirtę 15 wczoraj jechałem 30 km do łasku , bo już mi się nie chciało po lekarzach biegać żeby mi receptę zmieniła , w ogóle to musiałem biegać po przychodni lekarza rodzinnego i prosić o receptę bo mi psychiatrę do więzienia wsadzili :classic_angry:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na co można by zamienić ten mirtagen ? Ja od paru dni nie odczuwam w ogóle działania , wróciły somaty w postaci bólu brzucha i biegunek ,  lekkiego niepokoju , apetyt znów zmalał a jak zjem to jakbym kamieni się nałykał , jadę na 15mg zwiększyć się boję bo już na 15 miałem momenty że wszyscy w domu mnie wku...li i szedłem do drugiego pokoju , mianserynę kiedyś jadłem ale też po około 2-3 miesiącach przestała działać , fluoksetyny i podobnych jej nie mogę bo parę lat temu mnie wystrzeliła tak że nie spałem przez tydzień i mega lęki były nie do zniesienia , albo głupie pomysły że by się rozpędzać i walić łbem w szafę , ogólnie bardzo się boję uboków a wiem że jakieś będą jak mi lekarz zmieni lek , w środę się wybiorę do nowego lekarza zobaczę co powie.

ogólnie chodzi o to żeby coś na somaty pomogło , psychicznie się trzymam lęków brak ,  ze snem w normie ale co z tego jak się czuję zmęczony , chęć do czegokolwiek tak samo jak przed stosowaniem mirtagenu , czyli ....a może jutro się zrobi... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj pramolan . On fajnie działa na somatyczne sprawy . 

A fluoksetyna na początku potrafi rozpierdolic ,ale później całkiem fajnie działa tylko trzeba coś na sen . Mi bardziej mirta pomogła wyjść z depresji . A w sumie fajne są połączenia ssri plus mirta . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi , też myślałem nad sulpirydem , zobaczę w środę jaki pomysł będzie miał mój nowy lekarz , najbardziej się boję że jak zmienię lek to uboki rozpieprzą mnie akurat na święta , może uda się jakoś na tym mirtagenie do świąt dociągnąć a po świętach coś innego zapodać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie kiepsko doły jakieś łapię , ogólnie osłabiony jestem , nastrój podły i żołądek wraz z jelitami dokucza, poza lękami to wszystko wraca do stanu przed mirtą, jutro lekarz się wypowie pewnie dostanę nowy lek a ja się po prostu panicznie boję tych leków , i siedzę myślę co dalej ze mną będzie.

Mirtagen przestał działać , takie mam objawy jak na początku zażywania w pierwszych dniach, a może zwiększyć dawkę ? Może za słabą? 

Sorry że zamulam ale w domu nie chcę obarczać innych swoimi problemami, więc tu się choć trochę wyglądam.

Żonie wspomniałem że kiepsko się czuję to powiedziała że sprzątanie na święta jest więc zaraz mi przejdzie 🤔 może faktycznie zmusić się do jakiegoś działania. Pozdrawiam forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie jest . Tylko trzeba czasem zamówić jak nie ma na stanie . 

Mariano ,ja tez biore 15 mg ponoć to dawka śmieszna . Czasami jak miałam gorsze dni to zwiększyłam dawkę max do 30 . A często jak jest git no nawet biore 7,5 mg . 

Mirta to super lek ,tylko jedyny minus te cholerne tycie . 

Dorzuc sobie coś z ssri ,citalopram czy escitalopram . Bo fluo jest dość słaba i długo się rozkręca . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja już po wizycie u lekarza Mirtagen mam zwiększyć stopniowo do 30mg a potem na zaburzenia jelitowe dołożyć doksepin 10 mg rano i 10 po obiedzie ciekawe co z tego wyniknie na razie dzisiaj 22,5 Mirtagenu. Nie wiem tylko czy ten doksepin nie będzie mnie zmulał za bardzo. Brał ktoś z was coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dobre połączenie. Doksepin jest trójpierścieniowcem, więc raczej będzie zatwardzał, co przy Twoich biegunkach jest wskazane.  Może być ciężkie wejście na ten lek. Ja akurat brałam Anafranil (też 3-pierścieniowiec) z miansą, więc podobnie, i chwaliłam sobie. Myślę, że antydepresyjnie będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×