Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Citalopram tzn. Citabax

 

[Dodane po edycji:]

 

Chech .... już znalazłem odpowiedz: "nie wolno pić kawy z ssri"

 

Oto cytat ze strony: http://www.ssrireview.com/SSRI_Side_Effects/SSRI_and_Caffeine.php

 

"Combining Caffeine and SSRI

 

SSRI are commonly used to treat anxiety, stress disorders, and mild to moderate depressions. Blocking the reuptake of serotonin by the presynaptic cell/receptor, the SSRI leaves a surplus of serotonin in the system. The serotonin left in the system leave the user feeling more relaxed and happier in most cases. There are various types of ssri on the market, including: Fluexotine (Prozac), Sertraline (Zoloft), Paroxetine (Paxil), Escitalopram (Lexapro), Fluvoxamine (Luvox), and Citalopram (Celexa). Because caffeine is a contributor to various levels of stress, its use along with an ssri is not recommended.

 

 

At the very least, taking caffeine along with the SSRI may increase the occurrence of stress and negate the positive effects of the SSRI. In some cases, SSRI can cause anxiety for their users. In such situations, use of caffeine with the SSRI can compound the anxiety to cause the user greater stress and discomfort. Fluvoxamine is an SSRI that comes with specific warnings against caffeine use. Some studies indicate that using caffeine alongside fluvoxamine may lead to caffeine intoxication. Read the labels carefully to make sure you understand all of the possible SSRI side effects.

 

 

 

Be sure that you thoroughly research your options and speak with a qualified medical professional before undergoing any type of SSRI drug treatment regimen. Not all SSRI's are the same so be sure and do your homework

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he dzieki za szybko odpowiedz powiem tak lexapro nie działa na mnie paroksetyna kiedys brałem było całkiem nieźle sertrallina czy na fobie społeczna jest dobro ktos sie orientuje co najlepsze na fobie społeczna badz erytrofobie

 

[Dodane po edycji:]

 

nie koniecznie ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anafranil-t588-924.html

Poczytaj, sporo informacji tam jest. Czy Tobie pomoże to trudno powiedzieć. Sam widzisz jednym pomaga taki lek, a drugim inny. Dlatego nie można odpowiedzieć jaki jest najlepszy bo dla każdego najlepszy jest inny. Zależy od organizmu. Trzeba po prostu próbować i trafić na najlepszy dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według dziesiątek różnych badań wygląda to tak:

 

1. Escitalopram (Lexapro)

2. Sertralina (Zoloft)

3. Paroxetyna (Seroxat)

 

te 3 leki sa najczesciej przepisywanymi ssri.

 

+ Fluoksetyna

 

Ogolnie trudno jest stwierdzic, ktory najlepszy. Jest to kwestia tego na czym Ci bardziej zalezy, np. Paroxetyna jest dobra, ale ostro sie po niej tyje i kladzie libido a Zoloft troche mniej skutecznie podnosi nastroj, ale mniej sie tyje i wieksze libido. Twoj wybor :)

 

Faktem jest jednak, ze lekarstwa powyzej (troche watpliwosci mam co do Zoloftu) sa lekami pierwszego rzutu, bo wiekszosci pacjentow pomagaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroxetyna najlepsza na fobie,f.spoleczna tez chyba mam,bo nie wychodze prawie z domu,kiedys paro b.mi pomogla na stany lekowe,a teraz jak ja bralam to wytrzymalam tylko 2 tyg,bo byly straszne sk.ub.,ogromne leki i jeszcze pare innych dla mnie nie do zniesienia :( , musialam paro odstawic

 

U mnie najlepszy z lekow na leki i depresje to Efectin,wyciagnal mnie nie raz juz z okropnego stanu,teraz tez go biore,dopadl mnie znowu mega kryzys,ale to przez trudna sytuacje,a nie to ze lek nie dziala,bez niego bym sobie wogole nie poradzila Efectin to SNRI,chce mi sie czesciej wyjsc z domu,chyba dzieki niemu wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który jest najlepszy ale czytałem ciekawe artykuły na temat fluoksetyny:

a) http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=60

b) http://www.biomedical.pl/psychologia/prozac-tabletka-szczescia-192.html

 

[Dodane po edycji:]

 

"Prozac(fluoksetyna) nie powoduje, że pracownik poniżany przez szefa będzie lepiej tłumił negatywne emocje. Wręcz przeciwnie - po prozacu ma szanse wybuchnąć i przyłożyć przełożonemu prawym prostym. Prozac zmniejszając nieśmiałość i wrażliwość na dezaprobatę ułatwia wyrażanie agresji - do tego stopnia, że wręcz nie zaleca się stosowania go u osób nadmiernie agresywnych, bo może to jeszcze nasilić ich agresywne zachowania. Prozac ułatwia też uświadamiane sobie bolesnych faktów, które wcześniej mogły być wypierane ze świadomości. Ktoś, kto nie chciał przyznać, że bywa w pracy poniżany, po prozacu może dojść do takiego stwierdzenia. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam lekarza o fluoksetyne ale powie pewnie ze za słaba na fobie społeczna i skoro lexapro nie działa to chyba wroce do paroksetyny bo juz chyba tylko to zostało

 

[Dodane po edycji:]

 

Ciekawe kiedy na rynek znowu wejdzie jakas naprawde działajac substancja :D bo ten escitalopram do chyba nie do konca działa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze na ulotkach SSRI powinno byc napisane ze leki te powodują-anhedonie i ze mogą indukowac objawy podobne (jesli nie takie same) jak w schizofrenii prostej !!!

 

Nie, że powodują, ale że MOGĄ powodować ......... poza tym, jeśli nie jest to potwierdzone badaniami to nie ma potrzeby zamieszczać tego na ulotce.....a zaufaj mi, jeśli byłby to skutek przyjmowania tych leków, taki 100% to żaden koncern farmaceutyczny nie narażałby się na milionowe procesy ( w takim np. USA) zatajając takie rzeczy.....

 

Ja nie miałam/nie mam żadnej anhedonii......nie mówiąc już o objawach schizofrenicznych........i znając kilka osób jedzących SSRI - wiem, ze nie zdarza się to zbyt często.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×