Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

maciej.m,

 

serio SSRI wchodza z grejpfrutem w jakas interakcje ? :shock:

 

Poważnie, sprawdźcie:

http://www.holisticonline.com/Herbal-Med/_Herbs/grapefruit-interactions-psychiatric-medications.htm

 

albo fragment ze strony http://www.antidepressantsfacts.com/taper.htm

 

Never ever use Grapefruit Juice. Grapefruit juice is an inhibitor of the cytochrome P-450 enzymes. These enzymes are known to metabolize (break down) (SSRI) antidepressants in the liver. Drinking grapefruit juice whilst you are taking an (SSRI) antidepressant can create a serious toxic reaction, because the chemical ingredient will build to toxic levels in the bloodstream!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Kasia a Ty widze ciagle boisz sie,że leki dlugotrwale brane zaszkodza Tobie;P.Nie martw sie...spotkalem sie z przypadkami osob ktore braly ssri po 15 lat i po odlozeniu wszystko jest z nimi w jak najlepszym porządku:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnym sokiem z cytrusow,czy herbata z cytryna,nie powinno sie popijac lekow po podobno to uposledza wchlanianie,czyli leki dzialaja z opoznieniem

Moze ma to cos wspolnego,bo kiedys popilam tak stilnox kilka razy i dosc dlugo nie moglam spac,ale na 100% nie wiemczy to mialo jakis zwiazek ,ale w necie tez tak pisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzicie mi, czy jak zaczynają działać SSRI czy jest najpierw pogorszenie ?

Czy najpierw myśli samobójcze oraz lęki się wzmacniają ?

We wtorek lekarz mi zwiększył dawkę Elicei z 10 mg da max tj. 20 mg.

Nie biorę żadnego leku, który ująłby skutki uboczne, przynajmniej nie wydaje mi się, żeby Ranperidon taki był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ją od połowy Września, ale lekarz nagle zmniejszył mi dawkę do 1 tabletki a po tym jak przyszedłem do niego zwiększył i od wtorku biorę 2...

 

Boję się trochę, bo nawet nie chciał mnie przyjąć, a w tej specjalizacji chyba powinien znaleźć czas dla pacjenta gdy się okropnie czuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, brałem paroksetyne i po niej też miałem lęki, ale jako tako funkcjonowałem a teraz muszę często chodzić do toalety- może to skutek uboczny...

 

Przez miesiąc, podczas brana tego leku chyba było w porządku, ale nie jestem do końca pewien.

Nie jest tak, że teraz mi się pogorszyło z powodu zwiększenia dawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ma ktoś może uczucie ciągłego oszołomienia i senności na wenlafaksynie? Ja już biorę długo, mam dobre samopoczucie, ale ciągle się czuję jakby leciutko pijana i nie mogę się dobudzić... Nie wiem, czy obwinić wenla, zimę, zmęczenie czy drugi lek, który biorę... A winny musi się znaleźć, bo już mnie to męczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vi., Może to być przez zwiększenie dawki. Ja też miałem jazdy ale troszkę inne. Zawsze mnie roznosiło po zwiększeniu. Przetrzymaj jakieś ok. 10 dni i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczucie sennosci i oszolomienia ja mam, ale po paro. Bylam zaawsze leniwa, ale co dzieje sie ze mna teraz przechodzi wszelkie pojecie. Psychiatra zalecil fluanxol, ktory mial mnie zaktywizowac, ale ni chuja :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam lenia po paro. Tylko cieszę się, że to taki powiedzmy naturalny leń. A nie leżenie na wyrze i gapienie się w sufit z myślą ''po co coś robić i tak niebawem zdechnę''...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sama nie wiem czy to juz nie przesada, ale paro boje sie odstawic, boje sie powrotu lęków i ciaglych atakow paniki to bylo pielko, juz wole lezec w wyrze jak warzywo. Choc to tez nie jest zbyt komfortowe :? juz sama nie wiem co robic. Fluanxol jak na razie nic a nic mnie nie zaktywizowal... chyba poleze sobie tak do nastepnej wizyty u psychiatry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×