Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

A ssri w ogóle działa przeciwlękowo? Jeśli tak, to na mnie także nie działa..

No tak to jest niestety, w przypadku leków antydepresyjnych. Tu nie ma reguły i na każdy organizm działa co innego. Trzeba szukać tej swojej "drugiej połówki" do skutku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda, ze leki przeciwdepresyjne mogą wplynac na nasze przyszly dzieci? przeczytalem jakis glupi artykul

 

 

to prawda? i ogolnie to prawda, ze po lekach wyjda nam jakies skutki uboczne po parunastu latach?

Dostalem od gastrologa amitryptylinum, co prawda to nie SSRI ale jednak sie juz boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biore mianseryne Lerivon od ponad tygodnia w dawce 60mg na nerwicę, niestety ataki nadal są kręci mi sie czesto w glowie ogólnie nie pomaga za bardzo tzn jest lepiej jak bylo ale nie czuje sie normalnie. Mam pytanie czy dołożenie sertraliny do miansy jest dobrym pomysłem czy jaki inny ssri? Dodam ze np po parokseynie i escitalopramie mialam mnóstwo skutków ubocznych i teraz sie boję jak bede sie czuc po sertralinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biore mianseryne Lerivon od ponad tygodnia w dawce 60mg na nerwicę, niestety ataki nadal są kręci mi sie czesto w glowie ogólnie nie pomaga za bardzo tzn jest lepiej jak bylo ale nie czuje sie normalnie. Mam pytanie czy dołożenie sertraliny do miansy jest dobrym pomysłem czy jaki inny ssri? Dodam ze np po parokseynie i escitalopramie mialam mnóstwo skutków ubocznych i teraz sie boję jak bede sie czuc po sertralinie.

Bo lerivon to nie jest główny lek roboczy na nerwice. Idziesz od tyłu - dołożenie miansy do sertraliny jest dobrym pomysłem i tak to powinno wyglądać. Szanse na to że mianseryna wyciszy ci nerwice są .... tak małe że szkoda twojego czasu. Jeżeli paro (b.silny i dość mocno przymulający) , esci (najselektywniejszy - 2strony medalu , dający silne objawy uboczne u pewnej gr.ludzi ze względu na rozstrzał blokowania SERT dla poszczególnych typów rec.) to myślę że dobrym pomysłem może być sertralina, która charakteryzuje sie odmiennym zarówno o d paro i esci profilem. Jakie dokładnie efekty uboczne najbardziej ci dokuczały ? Ile brałaś jeden i drugi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biore mianseryne Lerivon od ponad tygodnia w dawce 60mg na nerwicę, niestety ataki nadal są kręci mi sie czesto w glowie ogólnie nie pomaga za bardzo tzn jest lepiej jak bylo ale nie czuje sie normalnie. Mam pytanie czy dołożenie sertraliny do miansy jest dobrym pomysłem czy jaki inny ssri? Dodam ze np po parokseynie i escitalopramie mialam mnóstwo skutków ubocznych i teraz sie boję jak bede sie czuc po sertralinie.

Bo lerivon to nie jest główny lek roboczy na nerwice. Idziesz od tyłu - dołożenie miansy do sertraliny jest dobrym pomysłem i tak to powinno wyglądać. Szanse na to że mianseryna wyciszy ci nerwice są .... tak małe że szkoda twojego czasu. Jeżeli paro (b.silny i dość mocno przymulający) , esci (najselektywniejszy - 2strony medalu , dający silne objawy uboczne u pewnej gr.ludzi ze względu na rozstrzał blokowania SERT dla poszczególnych typów rec.) to myślę że dobrym pomysłem może być sertralina, która charakteryzuje sie odmiennym zarówno o d paro i esci profilem. Jakie dokładnie efekty uboczne najbardziej ci dokuczały ? Ile brałaś jeden i drugi ?

po paro i esci mialam wzmozone objawy nerwicowe, pieczenie skóry, drzenie,jadłowstret, ciągłe uczucie zimna czułam sie tragicznie, nie mogłam normalnie funkcjonowac. Ciągle płakałam. A jak myslisz czy mianseryna brana razem z ssri złagodzi skutki uboczne np sertraliny? Boję sie znów zaczynac z ssri te objawy uboczne są straszne. Paroksetyne brałam niecały tydzien a esci prawie 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyne brałam niecały tydzien a esci prawie 2 tyg.

Brałaś stanowczo za krótko , tydzień to jest (nic osobistego) smieszny okres czasu. Nie bede sie rozpisywał , bo nie mam za bardzo czasu, ale doradzę ci tylko wzw. z informacjami ktore chcesz uzyskac. Z tego co piszesz jesteś osobą podatna na leki,a a przynajmniej wczesny agonizm rec. 5ht2c z którego wynika nasilenie lęków, trzęsienie ciała, ajdłowstręt, seksowstręt, itd. , po zablokowaniu SERT dla 5ht2c , pare dni po rozpoczeciu leku poziom serotoniny i czestotliwosc pobudzania 2c wzrasta nienormalnie mocno, organizm potrzebuje kilku tyg. (czesto czas ten najdłuzszy jest u lękowców właśnie) aby odwrażliwić receptor 5ht2c i to jest mechanizm odpowiedzialny za efekty lecznicze. Mianseryna jest antagonistą receptorowym , więc po pierwsze może zniwelować nieco przykre efekty wejścia na ssri, a podstawową metodą do niwelacji powinno być powolne wchodzenie na lek. Jak dostaniesznp. sertralinę to zacznij od 25mg/d i zwiekszaj co tydziń o kolejne 25mg, aż do osiagniecia dawki wskazanej przez lekarza, jeżeli chcesz się pobawić i wejsc kompletnie bez ef.ubocznych , możesz kupić wagę jubilerska i dzielić 25mg skalpelem jeszcze na pół ~12,5mg, lepiej jest wchodzić na lek powoli i nie męczyć sie niz startowac odrazu z wysokiego poziomu, tym bardziej ze jestes wrazliwa. No ale to juz twoja decyzja. Jak juz dostaniesz lek to napisz PW to ci doradze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyne brałam niecały tydzien a esci prawie 2 tyg.

Brałaś stanowczo za krótko , tydzień to jest (nic osobistego) smieszny okres czasu. Nie bede sie rozpisywał , bo nie mam za bardzo czasu, ale doradzę ci tylko wzw. z informacjami ktore chcesz uzyskac. Z tego co piszesz jesteś osobą podatna na leki,a a przynajmniej wczesny agonizm rec. 5ht2c z którego wynika nasilenie lęków, trzęsienie ciała, ajdłowstręt, seksowstręt, itd. , po zablokowaniu SERT dla 5ht2c , pare dni po rozpoczeciu leku poziom serotoniny i czestotliwosc pobudzania 2c wzrasta nienormalnie mocno, organizm potrzebuje kilku tyg. (czesto czas ten najdłuzszy jest u lękowców właśnie) aby odwrażliwić receptor 5ht2c i to jest mechanizm odpowiedzialny za efekty lecznicze. Mianseryna jest antagonistą receptorowym , więc po pierwsze może zniwelować nieco przykre efekty wejścia na ssri, a podstawową metodą do niwelacji powinno być powolne wchodzenie na lek. Jak dostaniesznp. sertralinę to zacznij od 25mg/d i zwiekszaj co tydziń o kolejne 25mg, aż do osiagniecia dawki wskazanej przez lekarza, jeżeli chcesz się pobawić i wejsc kompletnie bez ef.ubocznych , możesz kupić wagę jubilerska i dzielić 25mg skalpelem jeszcze na pół ~12,5mg, lepiej jest wchodzić na lek powoli i nie męczyć sie niz startowac odrazu z wysokiego poziomu, tym bardziej ze jestes wrazliwa. No ale to juz twoja decyzja. Jak juz dostaniesz lek to napisz PW to ci doradze. Pozdrawiam.

dzieki za informacje,dam znac pozniej co i jak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym o cos zapytac: od 2 miesiecy biore Elicee. Moje odczucie i to jak się czuje moge opisac jako - spokój i opanowanie ( podczas gdy wcześniej mialem mocne stany nerwicowe, cieżko bylo mi się zmobilizować do dzialania, do wstania z łózka w ogóle, do myslenia, koncentracji ). Teraz moge oglądnac film, nie jestem cały czas bez siły, ale nadal mam uczucie senności spore i pije ok 3-4 kaw dziennie, aby jakos dac sobie kopa energetycznego. Mam bardzo niskie cisnienie, ostatnio kilka dni temu 90/60. Czy to normalne, przy braniu leku ssri? Pani lekarka mówila mi wielokrotnie, ze powinno pojawic sie pobudzenie, lekka euforia i dobre samopoczucie. Ja tego nie odczuwam do tej pory. Po prostu moge wstac z łóżka, pracować, ale zeby było dobre samopoczucie to na pewno nie u mnie. A moze za duzo oczekuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony lek pobudzający słabo działa na nerwice albo ją w dodatku jeszcze zaostrza, troche ciezko trafic z lekami w taki stan zeby było działanie pobudzające, aktywizujace a przy tym wyraźne działanie przeciwlękowe w postaci spokoju i opanowania, w moim przypadku taki stan sie udało osiągnąć przy sertralinie i w zasadzie tylko po niej, kazdy inny albo za bardzo pobudzał albo za bardzo zamulał, często do osiagnięcia czegos takiego bierze sie dwa rozne leki

 

-- 08 cze 2014, 22:07 --

 

Tego mi bardzo własnie potrzeba, lekarka mówila, ze mnie pobudzi, podniesie z dołka, doda energii. Wiec o co cho?

na cos takiego to sertralina a nie Elicea jezeli chodzi o SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labradorek,

ja bym nie dorzucał tylko sprobował z pojedynczym lekiem najpierw, skoro mozna coś takiego osiągnąć jednym lekiem to po co brać dwa,z SSRI profil aktywizujący ma wspomniana sertralina i fluoksetyna, z tym ze do fluoksetyny trzeba miec nieziemską cierpliwość na oczekiwanie efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertraliny nie przypisała mi.

Na początku zacząłem leczenie od Mozarinu ktory nic mi nie pomógł, jakby zupełnie nie działał, choc brałem najwieksze dawki lecznicze. Po 3 miesiacach lekarka przypisała mi escitalopram actavis, ktory biore od 3 miesiecy i słabo ogólnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie zartujesz

Mozarin nie pomogl i dostalas Escitalopram Actavis? haha, ja nie moge, co za kraj

Dokładnie. Szczyty żeby pacjenci mieli większą wiedzę ta temat leków, ich działania i do tego byli na bieżąco z newsami z magazynów medycznych anglojęzycznych niż konowały studiujące to po 10lat :]. Zmieniłam psychiatrę bo ten którego miałam...szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie. Przecież to bez sensu. Nie chcialem specjalnie nic czytac o lekach i opiniach, zeby jakos sie nie zrażać albo nastawiac. Zdałem sie całkowicie na lekarke i jej wiedze,doswiadczenie. Mam jeszcze Elicei na miesiac brania, a potem powiem jej o sertralinie. Moze słyszała :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×