Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 15 gru 2017, 22:23
platek rozy, W poniedziałek już powinna być, a może jutro, bo latają kurierzy jak opętani. Nie mogę się doczekać. :105:
Buziaki, słyszymy się jutro. :D

Otworzyłam wino, bo trzeba sprawdzić przecież, czy będzie ok na Święta. ;) Dla odmiany białe. Taki grudzień "winowy".
I trochę muzyczki. Teraz Daft Punk Get lucky. Ten kawałek budzi mojego chochlika. 8)
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez mirunia 15 gru 2017, 22:30
platek rozy, witaj Kochana! ****** najpierw dziubasy Ci prześlę! Fajnie, że chociaż na chwilkę się pokazałaś.
A propos Ciary - wspaniałe, miałam przed laty i ostatnio zaglądałam do neta i znowu się pokazały różne jej odmiany, ale są wciąż magiczne wszystkie chyba.
Ja je wspominam jako takie retro-pudrowe. ;)
Płatuś jutro machnę pw. :papa:

kosmostrada, dobrze Cię widzieć znowu po 2 dniach (prawie) niebytu. Nieźle Cię musiało sieknąć... ale chyba będzie już coraz lepiej.
Uśmiałam się z tego "menela" - ale to dobry sposób na powrót do formy, poczuć w rękach tę moc. :D Trzymaj się mocno!

Ḍryāgan, miło Cię czytać w takim pozytywnym podejściu... jest jednak moc sprawcza tej przemiany i ona się najbardziej liczy. :D :great:
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Spamowa wyspa

przez Reghum 16 gru 2017, 00:59
Cześć, mam pytanie do tych pracujących:
- Jak jest z godzinami stażu/szkolenia?

Z tego co MI mówili, nie muszę być każdego dnia w tygodniu, albo nie koniecznie pracuję te 7 tylko po 6-8h w zależności od potrzeb.
Słyszałem też że na forum prawniczych niektórzy pracowali po 5-6 dziennie. Jak to z tym jest, bo ciężko wyciągnąć wnioski z neta?

Z góry dzięki, biorę hydroksyzynkę i idę spać. Mam nadzieję po prostu na troszkę wolnego, mimo iż i tak nudzę się w domu. Strzałeczka.
Goodbye schizophrenia. At least for now.

[F20.6] | Solian 400mg 1-1-0.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 16 gru 2017, 07:17
Reghum, chyba zależy od tego jaki charakter ma staż, no i od pracodawcy
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 16 gru 2017, 10:21
Dzień dobry!

Myślałam, że będę pierwsza, a tu już jeden ranny ptaszek urzęduje. ;) Ḍryāgan, :papa:
Jestem już w ferworze działania od siódmej, nie specjalnie może z chęci, chłopaki mnie obudzili swoim krzątaniem.

W tym roku jakoś nie czuję wyjatkowej atmosfery świątecznej - moja forma pozostaje wiele do życzenia, monsz zaorany pracą marzy tylko o odpoczynku, młody w zakochaniu, więc każdy dzień jest dla niego świętem. :smile:
No ale jutro pieczenie piernika i pierników, więc na pewno chociaż w formie zmysłowej poczujemy Święta w chałupie. ;)

Na dworze ciemno i trudno doszukać się jakiejś formy piękna w otoczeniu, nie ma jak pójść na łatwiznę, trzeba wysilić mózgownicę. ;)

Odnotowuję, że to białe wino jest całkiem si, tylko teraz ta prawie pełna flaszka stoi i mruga oczkiem - pliss nie chcę się zmarnować... ;)

Weekendzik zapowiada mi się aktywny. Póki co jednak idę poraczyć się kolejną kawką.

Jakiego Wam weekendu życzyć - chillowanie, spokój, czy chcecie trochę polatać ze śrubką? ;)

Reghum, Tak jak pisze Dryagan, wszystko zależy od zasad konkretnego stażu.

mirunia, Nawet jak nie piszę, to mój duch unosi się nad Spamową. :mrgreen:
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez wiejskifilozof 16 gru 2017, 10:31
kosmostrada napisał(a):Dobry wieczór!
O żesz, ale mnie przeciągnęło po betonie. Jeszcze jak się okazało dokładał się do tego pms. :roll:
No ale stary wyjadacz ze mnie i mam swoje tajne bronie, które z wysiłkiem ale wyciągam.
1) spacer z celem - noga za nogą, ale ruszyłam z psem w zbożnym celu uzupełnienia piwniczki. Wracałam niczym rasowy menel pobrzękując flaszkami.
2) przytulasy ze swoim osobistym rycerzem na białym koniu ;)
3) rozmowa z fajną kobietą - tym razem cierpliwym słuchaczem moich smętnych bełkotów była nasza Plateczkowa, za co jej dziękuję. :smile:
4) energetyzująca muzyka - ot taka, żeby mimo woli kuperek chodził.

No i tak wczoraj przetrwałam.
Dziś różne drobne zajęcia, bo brzuch boli jak cholera. Ale wybrałam się do galerii - stać i tylko i wyłącznie gapić się na rzeźbę - miła forma oczyszczenia umysłu.

Mam nadzieję wreszcie trochę równowagi złapać. Trzepie mnie od początku grudnia, czas na mały oddech. Czy głowa mnie słyszy? :time:

No w każdym razie chodzą mi głowie słowa piosenki - Everything that kills me, makes me feel alive. :comone:
Jest ok.

Miłego weekendziku!

zupa z rzodkiewek, Zupko, czyli jesteś smutna, bo przeszłość odcisnęła takie piętno i stworzyła takie skojarzenia, że nie znajdujesz radości w Świętach? Głaski i trzymam za łapkę.

wiejskifilozof, No to teraz święta są przyjemne i chyba jest to bardzo optymistyczne?

misty-eyed, Cieszę się, że Twój dzisiejszy dzionek był też lepszy. Znaczy imprezowanie w weekend? :great: Przyjemności z przygotowań i świętowania.

mirunia, To ekscytującego weekendu! :smile:

Reghum, Niech Ci więc ta większa dawka służy.

JERZY62, Spokojnej nocki! Dobrze się odzywasz. :smile:

Ḍryāgan, Fajnie być rodzicem i tak czarować rzeczywistość, żeby była dla naszych dzieci łagodniejsza, nie? :105:

Tak było super.

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 16 gru 2017, 10:50
kosmostrada, hejka. Jestem dziś wyjątkowo w pracy, to dlatego :-) Pierniki kojarzą mi się z moją babcią i bardzo dawnymi świętami. Ostatnio też czuję ciągłe zmęczenie - ale chyba jest to wytłumaczalne. W poniedziałek przewożę rzeczy mojego ojca do Lublina. Ależ to życie się układa przewrotnie - nigdy nie sądziłem, że będę się cieszył z jego mieszkania w pobliżu
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 16 gru 2017, 11:19
Ḍryāgan, Pięknie zaczynasz następny rok - kolejny etap w związku, Zosieńka, nowe otwarcie w relacji z ojcem... :105:
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez mirunia 16 gru 2017, 12:54
Dzień dobry! :papa:

Również sobota przywitała mnie wczesnym rankiem, bo już przed 7 nastawiałam czajnik na kawkę. Ciemności były okrutne, myślałam, że to środek nocy i dość długo było ciemno.
Jestem już po zakupach na rynku, mam fajne, korzeniowe warzywa od gospodarza- przytachałam siatę do domu.
Teraz przymierzam się do porządków salonu, bo jutro ubieram choinkę, więc wszelkie odsuwanie mebli wykluczone, jeno odświeżę "rynek".
A tak poza tym to smętnie i buro dzisiaj - pozostała krzątanina w ciepłym domu. :bezradny:

kosmostrada napisał(a):mirunia, Nawet jak nie piszę, to mój duch unosi się nad Spamową. :mrgreen:

To unoszą się dwa, bo mój też i nie tylko nad Spamową... :mrgreen: :angel: :angel:

Dobrego dnia i owocnej pracy!
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Spamowa wyspa

przez zupa z rzodkiewek 16 gru 2017, 12:58
Witam i życzę dobrego dnia. Ja przegiełam z oglądaniem głupich filmów po nocy, i własnie otworzyłam oczy. :oops: Ale jeszcze mi b ciężko rozstac się z kołderką. :why:
Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.
Maya Angelou.
Moderator

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 16 gru 2017, 13:07
zupa z rzodkiewek, niektórym to się powodzi, że mogą oglądać durne filmiki po nocy i spać do południa :hide:

Spamowa wyspa

przez zupa z rzodkiewek 16 gru 2017, 13:30
Ḍryāgan, :why: był tak durny, że nie obejrzałam do końca a oglądam bo spać nie mogę po nocy. Jak nie moja bezsenność to nieśpiąca córka, chora na alergie i astmę drapię sie i kaszle. Cięzko spać.
Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.
Maya Angelou.
Moderator

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 16 gru 2017, 14:09
Wczoraj będąc w aptece w ramach kaprysu kupiłam sobie maseczkę na usta. Właśnie ją sobie zaaplikowałam. Ma postać wielkich złotych ust, szkoda, że mnie nie widzicie. :D
Byłam w przelocie w lumpku i nabyłam świetne bluzeczki - z wełenki, z jedwabiu , jeszcze z metkami, cudeńka za grosiki. Jak ja lubię polowanie. :smile:

Mam gotową zupę grzybową z kluseczkami, ale już mnie strasznie ciągnie wystawić nogę na miasto. Nie wiem, jak Wy, ale ja uwielbiam knajpy, bary, kawiarnie. A znam osoby, które nie lubią jeść poza domem, czy kawkować na mieście.

zupa z rzodkiewek, Głaski przesyłam! Masz jakiś choć malutki miły plan na weekend?

mirunia, Nawet nikt nie zauważy w necie, jak zejdę, bo nadal będę gdzieś pisać. :D
U mnie też czarno, ale najgorsze, że takie wrażenie brudu i zgnilizny. Kolejny rok grudzień bez śniegu. Trudno odczuwać przyjemność ze spaceru, nawet nad morzem wieje melancholią. :bezradny:
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez zupa z rzodkiewek 16 gru 2017, 14:21
kosmostrada, muszę kupić córce prezenty, nie wiem nie mam za wielkich planów. Nie mam nikogo kogo mogła bym zabrać, czy wyjść gdzieś z kimś. Czasami po prostu potrzebuję, wyjść bez córki odpocząć zebrać myśli, wyciszyć się. Ale jej nie ma z kim zostawić, z resztą nie bardzo chcę zostawać. czuję się udupiona tylko ja i masa zmartwień, których staram sie nie przerzucać na nią - emocjonalnie.
Maya Angelou.
Moderator

Sortuj wg