PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
42
66%

Nie
17
27%

Zaszkodziła
5
8%

 
Liczba głosów : 64

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez MAREK XYZ 10 lis 2017, 16:46
tizziano napisał(a):Ka dziś testuje 150mg rano i 150mg wieczorem. Marek jak było na takiej kombinacji? Lepiej jak na 225 i 75?wydaje mi się że dla mnie lepsza jest wersja 150 +150

dzisiaj u mnie lepiej ..... nerwica w odwrocie .... zobaczymy jak długo ... :)

a jak Ty się czujesz ?
Avatar użytkownika
Online
Posty
230
Dołączył(a)
21 wrz 2017, 19:49

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez Arhol 11 lis 2017, 14:02
samuraxo napisał(a):
tizziano napisał(a):Samuraxo

Nie wiem jaki jest Twój stan.jesli masz ostre jazdy napady,boisz się ludzi, wyjścia z domu itp to może rzeczywiście nie podzialaly na Ciebie sraje. Ja mam aż i tylko Gada więc odczuwam ciągły niepokój i napięcie wewnętrzne, nieraz nie do zniesienia. Somatyzacji praktycznie nie mam żadnej,ludzi się nie boję ani powietrza nie mam też NN. Ale racja jak na razie ssri na mnie nie działaja..mówmy szczerze... Jednak jest wiele tutaj osób którym ssri pomogły na taką nerwice...i to znaczna większość... Widocznie jestem takim pechowcem...

Dlatego stwierdzenie że ssri na nerwice nie pomagają mimo że mi /cenzura/ dają nie jest moim zdaniem prawdziwe... Pomagają chociażby na lęki mojej dziewczynie...
Nie mogę na to patrzeć że ona co weźmie to działa i to w najmniejszych dawkach, a ja jestem w czarnej dupie

Czy według Was nerwice jest gorzej wyleczyć jak depresję?????


ODP--->Czyli nie masz żadnych objawów somatycznych? Nie odczuwasz nic fizycznie? Jak tak to zazdroszczę :P
Ludziom pomogły... Bo wiele ludzi, już nie mówię o kobietach to nie odróżni nerwicy-zespołów lękowych od depresji z lękami itp. Taka prawda niestety, części pomoże może, ale to raczej w słabym nasileniu bardzo.
Tylko czy Twoja dziewczyna miała lęk tak silny, że uniemożliwiał jej powiedzmy zbudowanie normalnego zdania, wyjście z domu, chodziła krzywo i traciła równowagę? Na pewno nie, dlatego pomogło. Mojej to samo, ale ona miała właśnie na podłożu depresyjnym i sam to u niej w sumie wypatrzyłem, bo nawet nie była tego świadoma.

ODP--->Jakoś 30% to jeszcze pacjencki "lekooporni" to też trzeba brać pod uwagę, ja niestety zostałem wreszcie tak zakwalifikowany przez jednego z konowałów, ale biegły sądowy psychiatra itp. Tytułów miał nasranych to w końcu do tego doszedł, w sumie ja, a on potwierdził patrząc na moje wszystkie zapiski i że nic nie działa (brawoooo).
Depresję to wyleczyć jak dla mnie jest bardzo łatwo, a nawet jak oporna to wystrzelić z dopaminy i "srają" szczęściem. U osób z typowymi lękami jest już ciężej. Moi znajomi od dawna biegają szczęśliwi, a ja w czarnej dupie jak Ty właśnie i się patrzę tylko jak im zazdroszczę, że na nich podziałało to co mną nawet nie drgnęło.Grabarz666 napisał(a):
samuraxo napisał(a):Nie chce urazić, ale serio wierzysz w tą tabelkę?.........
Nonsens jakich mało, a raczej wiele. W USA to wpieprzają benzosy jak cukierki i mają też większe dawki/opakowania. U nich to norma...
Ale ktoś walnął tabelkę i od razu w to wierzysz. Trzeba myśleć samodzielnie...

No tak, internetowy "ekspert" wie wszystko najlepiej, co tam badania...
Zawsze mam ubaw z czytania takich konfabulacji, pojawia się nowy użytkownik i od razu wie jak każdego wyleczyć, nie za pomocą psychotropów, tylko za pomocą witamin! Ekspert, który sam uzależniony jest od psychotropów (benzodiazepin).
Myślenie to nienajlepsza twoja przywara.

ODP--->Słuchaj manipulancie, nigdzie nie stwierdziłem, że wiem jak kogoś/każdego wyleczyć, więc do kosza z tym zdaniem. Jak nie za pomocą psychotropów jak o tym mówię też i o pregabalinie jak mi bardzo pomogła. To wypłucz się z witamin skoro nie odgrywają dla ciebie roli zbytnich. Tylko psychotropy, weź nazwij swojego nowego Buka PsychotropWszechmogący zrób ołtarzyk i te sprawy. Bo z tego co widzę to jesz, a i tak dużo z tego nie ma. Witaminy są bardzo ważne w funkcjonowaniu organizmu dobrym (tak mózgu też, serio to też organ) i trzeba być jełopem żeby tego nie ogarniać. Nie dawki co są napisane na opakowaniach tylko 10-100 większe często. Szkorbut skąd się wziął mądra głowo? Taki przykład tylko... Dobra nie ma co tracić czasu na lewackie gadanie wybiórcze, wygodne dla siebie widzę... A przeczytałeś czemu jestem uzależniony, a przeczytałeś, że dopiero dużo później pregabaline znalazłem? Wyjąłeś ty głowę z d..y -.-? Czy dalej będziesz pisać bez sensu i to co ci się podoba wyrwane z kontekstu? Co uraziłem Twoje uczucia? Sram na to i na twoje uczucia randomie z neta.

ODP--->NOWY UŻYTKOWNIK JEŁOPIE (zresztą co to ma do tego)? Zobacz datę dołączenia, ale nie pisałem tu kilka lat ze względu na właśnie takich "mądrych inaczej". Wolałem zająć się swoim życiem i dobrze bawić, co kto lubi.


samuraxo napisał(a):Ja osób chorych chyba ze 100 poznałem. Na depresje i piarolęki rzeczywiście pomaga powiedzmy SSRI + pramolan. Nie na nerwicę, nawet na wikipedi w leczeniu nerwicy nie ma uwzględnionych SSRI...

Nerwica to pojęcie przestarzałe i niedokładne, nie mniej jednak oznacza to samo co "lęki" (obecnie utożsamiane jako GAD).
Wikipedia to dla ciebie źródło faktów? Poza tym w jej wersji angielskiej jest zawarta informacja o skuteczności SSRI w GAD:

https://en.wikipedia.org/wiki/Selective_serotonin_reuptake_inhibitor#Generalized_anxiety_disorder


ODP--->Brawo ty. Już kilka postów wcześniej napisałem, że na szczęście wyszło się z używania terminu "nerwica". Jednak piszę tak, bo ludzie są przyzwyczajeni.
Ok dobrze SSRI bardzo dobrze leczy "nerwicowców" co oczywiście widać na tym forum, sami zdrowi. Na równi z benzo działają, przepraszam LEPIEJ.
Sarkazm...

samuraxo napisał(a):Na chłopski rozum, co Ci da serotonina wyższa jak układ GABA jest rozpieprzony, który odpowiada za właśnie ten tragiczny stan.

Psychafarmakologia rządzi się swoimi prawami, trochę bardziej skomplikowanymi niż chłopski rozum, więc twoje pseudonaukowe hipotezy są, po prostu nieprawdziwe.
Gdyby tylko układ GABAergiczny był odpowiedzialny za zaburzenia lękowe, to leki takie jak SSRI pregabalina, TCA, iMAO i RIMA byłyby całkowicie nieskuteczne w ich leczeniu.

ODP--->"Pregabalina (opis profesjonalny)

Pochodna kwasu gamma-aminomasłowego (GABA)......." Na tym zakończę pierdzenie o sprawach oczywistych, bo zaraz trzeba rachunki opłacić.

samuraxo napisał(a):Ale rozumiem, dla niektórych depresja lękowa jest nie do zniesienia i masakryczna (no jest straszna fakt), ale mi chodzi o typowe czyste ostre zaburzenia lękowe, że człowiek boi się nawet wyjść z pokoju, krzywo chodzi, mdleje i te sprawy.

Często zaburzenia te współwystępują i wtedy leki z grupy SSRI/SNRI są lekami z wyboru, działającym na te dwa zaburzenia.

ODP--->O depresji lękowej już pisałem i o wysokiej skuteczności SSRI/SNRI na nie. Drugim Kolumbem nie zostałeś.

samuraxo napisał(a):Ktoś napisał, że za dużo Zięby (nie czytałem tego gościa). Ale zdziwiłbyś się jakie choroby można wyleczyć np. dawkami witamin nie 100% oszukanej zalcenaje dawki dziennej tylko 10 000%+...

Zięba, Jaśkowski, Pokrywka to ten sam rodzaj szkodników zarabiających na naiwności takich ludzi jak ty. Już niejednokrotnie próbowano leczyć większośc chorób witaminami, np. nowotworywitaminą C, a i tak ludzie po takich kuracjach umierają...

ODP--->Ty jesteś najzwyklejszym jełopem człowieku. Witamina C kosztuję 50 zł za kilogram i odpowiednio dawkowana (ma krótki okres półtrwania) podbija niesamowicie odporność organizmu.
DLA JEŁOPA
https://www.youtube.com/watch?v=PgLEJuVVaAI
END

ODP---> Ciesz się, w ogóle mi się tu pisać chce i czas tracić na ten kabareto-wolontariat z tobą w roli głównej. Zniechęcasz ludzi, może cie drażni, że ktoś co też ma swoje zdanie i coś do powiedzenia się pojawił. Wszedłem na jakieś twoje terytorium? Co ty pies jesteś?
PS. Witaminą C wspomaga się leczenie nowotworów i są to wlewy dożylne, po nawet 300 gram/d. Jaki ty jeszcze masz mały móżdżek, nie wspominając o tym, że nie każdy umiera z rakiem... WSPOMAGA, rozumiesz co to znaczy? Nie leczy raka, WSPOMAGA leczenie.

samuraxo napisał(a):Już jednej choroby się pozbyłem pijąc witaminy C po 20 gram dziennie ze StanLabu.

Pozbawiłeś się normalnego wypróżniania na rzecz biegunki :lol:

ODP--->To się nazywa kalibracja, potem zmniejszasz dawkę o 1/3 i wiesz ile brać żeby się nie posrać, ale czemu ja cie edukuje...

samuraxo napisał(a):Otwórzcie oczy nie tylko na psychotropy, niestety ja też długo miałem zamknięte........... Bardzo długo ;/

Najpierw odstaw benzo, w końcu to psychotrop... ale trudno, żeby uzależniony miał otwarte oczy na swój nałóg...

ODP---> No co za dureń... Z takimi gadać to najgorzej... Aktualnie jestem 12h bez benzo, bo tak mi dzień wyszedł, zaraz wezmę dopiero pierwszy mg alpry. Fajnie może tu było wejść na forum i zobaczyć, że na wysokich dawkach benzo, nadal jestem mądrzejszy, inteligentniejszy i bardziej ogarnięty w rozmowie niż różnego pokroju internetowe jełopy z argumentami z dupy. Mam otwarte oczy na nałóg, i próbuje się go pozbyć. To nas chyba też różni.

samuraxo napisał(a):Spokojnie autorze od jakiegoś Zięby, jak mi objawy zaczną schodzić to z pewnością z Tobą się tym nie podzielę :D

Czekam z niecierpliwością... aż przeprosisz się z jakimś SSRI/SNRI lub pregabaliną...
Sam próbowałem leczyć się dziurawcem (Deprim Forte) po odstawieniu przez lekarza fluwoksaminy, skutek tego "lczeniea" był taki, że doszedłem do 48 pkt w skali depresji Becka.


ODP--->Jełopie SNRI brałem wszystkie, nawet sprowadzane, SSRI 95%, a pregabalina pomaga o czym pisałem. Przeproś się ze swoim mózgiem, bo pewnie aż on się od tej głupoty tłucze tam młotkiem
Aha, z góry zbije cie z paplaniny o gównie. Tak więc benzosy nie mają nic wspólnego z tym jak się do ciebie odnoszę. Z takimi jełopami nawet nie rozmawiałbym w świecie realnym, bo nie warto, albo zaraz się zgaszą i tak. Nie szanuje cie, według mnie pieprzysz trzy po trzy i wybierasz sobie co dla ciebie wygodne i takich ludzi traktuje tak jak na to zasługują i oni mnie traktują. Nie trzeba wulgaryzmów żeby kogoś obrazić, więc ty się tu nie zasłaniaj potem, że aniołek, a tu zły człowiek bez kultury zwyzywał. Dla mnie jesteś jełopem, koniec kropka. Wolność słowa/wyrażania poglądów (nawet w konstytucji jest zagwarantowana).
Trzeba brać pod uwagę leki, witaminy, minerały i nie tylko. Wszystko, a nie zamknąłeś się w tym swoim kloszu psychotropów i widać co z tego wynika. No serio jak próbowałeś zastąpić SSRI dziurawcem to brawo dla ciebie, z pewnością to wina dziurawca.
Ok ja OUT z tego gówna, niepotrzebnie tu zaglądałem.

Jeszcze jeden shitpost twojego autorstwa gdzie obrażasz innych i nawet nie będziesz miał po co zaglądać.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
32831
Dołączył(a)
16 lis 2012, 22:09

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez tizziano 12 lis 2017, 12:27
Marek u mnie też chyba 150-150 jest lepszym rozwiązaniem.. działa jak na tą chwilę cąłkiem nieźle ;) a jak u Ciebie??
Avatar użytkownika
Offline
Posty
362
Dołączył(a)
15 wrz 2014, 17:48

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

przez coyot.inc 12 lis 2017, 17:48
Kalebx3 Gorliwy napisał(a):

Sory, widocznie miałem jakiś kryzys Wiesz ja jestem na etapie, że odstawiłem leki (paroksetynę) i wcale nie jest zajebiście...a paroksetyna faktycznie działania na moje lęki i somatykę i wiesz jak widzę jakieś wpisy żeby nie brać leków itp to jakoś mi zle :/

Wiesz coś czuję, że jednak wrócę do tej paroksetyny no bo działała. Od dziś jestem na dawce pregabaliny 150-0-150 i zobaczymy. Generalnie słabo się czuję - jakieś takie otumanienie, dezorientacja, nie wiem czy to możliwe?


coyot.inc, spoko , każdy ma tutaj lepsze i gorsze dni ;) .

Ja nigdy bym się nie zdecydował na samą pregę bez SSRI ( esci ,czy paro ) . Sama prega( bez SSRI ) to u mnie nasilenie natręctw , co nie jest przyjemne .
Skoro bierzesz aż 300mg dziennie samej pregi bez zaplecza w postaci SSRI to osobiście uważam to za niezbyt mądre . Przemyśl , może nie trzeba aż tyle Pregi ,żeby potem w ciągu dnia chodzić jak w malignie ? Może lepiej zmiejsz pregę , a dodaj Paro i tak pociągnij . Zrobisz jak zechcesz , ale dla mnie monoterapia sama Pregą w tak wysokich dawkach to nieporozumienie . Może jak ktoś ma masakryczne lęki i nie ma tendencji do depresji natręctw to może jeszcze . Jednak skoro na moim przykładzie Prega doprowadza do nasilenia natręctw to podejrzewam ,że obniża serotoninę i wtedy jest jak jest , czyli cieńko .
Wiesz ja nie jestem Grabarz i nie znam się za bardzo na opracowaniach naukowych , ale patrzę i obserwuje siebie i czytam ciało .
Pozdrawiam.


Wiesz to było tak - brałem paroksetynę prawie 2 lata i dobrze się czułem (tzn nie miałem nerwicy i zapomniałem o niej). Odstawiłem i przez 1 miesiąc było ok pózniej wróciło - m.in. wkręcanie sobie chorób psychicznych (myślałem, że mam schizofrenię itp) :/ niby objawów nie miałem ale naczytałem się o tym.

Pozniej zgłosiłem się po ok 2-3 miesiącach od niebrania leków do psychiatry i pytaniem "Panie doktorze, czy ja mam schizofrenię?" no generalnie wykluczył o przepisał mi escitalopram i wtedy też zmieniłem lekarza i nowa pschiatra powiedziała, że obecnie w 2017 roku leczy się nerwicę PREGABALINĄ no i tak biorę.

Dawkę 150-0-150 mam brać 10-14 dni jak nic nie zadziała to powrót do SSRI i powiedziała, że bardziej escitalopram niż paroksetyna.
Offline
Posty
74
Dołączył(a)
06 sie 2015, 18:23

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez tizziano 13 lis 2017, 00:04
ALe esci brałeś w ogóle czy nie?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
362
Dołączył(a)
15 wrz 2014, 17:48

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

przez coyot.inc 13 lis 2017, 10:47
tizziano napisał(a):ALe esci brałeś w ogóle czy nie?


Nie nigdy nie brałem. Brałem przez te prawie 2 lata paroksetynę i pózniej odstawiłem i dopiero teraz pregabalina.

Sam nie wiem co robić - czy jak będzie zle to wrócić do paroksetyny czy właśnie nowy lek (escitalopram) ?

-- 13 lis 2017, 13:32 --

Słuchajcie biorę ok kilku dni 150-0-150 i dziś czuję się fatalnie, z resztą wczoraj też - generalnie od kilku dni czuję się zle. Ale dziś normalnie mam uczucie jakbym miał zaraz zemdleć :/ osłabienie całęgo ciała no jakby stan przed zemdleniem. mieliście tak ? :/
Offline
Posty
74
Dołączył(a)
06 sie 2015, 18:23

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez coccinella 14 lis 2017, 22:22
mam i ja. Po ponad roku bez leków, znów wracam. Brałam już większość lekow i nic nie dzialalo. Nie pokladam wielkich nadziei, ale zobaczymy
Nie chce mi się.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
826
Dołączył(a)
21 wrz 2012, 17:41
Lokalizacja
Warszawa

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez MAREK XYZ 15 lis 2017, 19:24
Biorę PREGABALINĘ 300 mg/dobę w schemacie 150-0-150.
Stwierdzam że są dni gdy czuję się względnie dobrze i dni gdy czuję się gorzej. Nie wiem czy wynika to z wahań samej choroby czy z wahań PREGABALINY która raz zadziała lepiej a raz słabiej. Trudno to jednoznacznie wyjaśnić i chyba nikt nie jest w stanie. Na razie jednak będę brał bo w zasadzie nie ma nic innego .... :)
Avatar użytkownika
Online
Posty
230
Dołączył(a)
21 wrz 2017, 19:49

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez INTEL 1 15 lis 2017, 21:22
Na mnie działa tylko i wyłącznie doraźnie.
Mogę ja brać tylko raz na kilka dni.
Lecz wtedy czuje jej działanie
- pobudzenie ( a raczej wkuurwienie )
- duużo mniej lęku
- możność nadrobienia zaleglości, powstających w trakcie zdychania

Można śmiało rzec , że prega wywołuje u mnie lekka wkurwomanię, a to juz lepsze niz pierdoolona, lękowa, leżaca depresja...
Niestety brana kilka dni z rzędu wywołuje u mnie ostrą wkurwomanię, burdel w umyśle, dezorganizację i bole głowy.
Generalnie- bardzo nieprzyjemny stan
Ale kiedy potrzebuje sie wyrwac z okowów niemocy - to raz na kilka dni/tydzień podaje mi swa pomocna dłoń...
...szkoda...
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
Avatar użytkownika
Offline
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"
Posty
1784
Dołączył(a)
11 maja 2013, 18:07
Lokalizacja
Śląsk

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

przez niecały 15 lis 2017, 23:24
Właśnie to jest to, że byłem mocno wkurzony po tym leku, głównie na swoje błędy i ludzi, którzy mi zawinili, niefajny stan, zwłaszcza, że pewnych rzeczy się już nie cofnie.
niecały
Offline

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez benzowiec84 16 lis 2017, 04:32
lepiej baclofen . dzis zarzuciłem 100mg i po depresji nie ma śladu , chociaż chwilowo.
jestem mocno pobudzony i nabuzowany
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2095
Dołączył(a)
14 sty 2014, 04:24

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez coccinella 16 lis 2017, 09:04
zaczelam brac 2 dni temu, 70. Biore na noc i mnie ścina, taka senność. Rano budzę się nieprzytomna i strasznie chce mi sie spac :(
Nie chce mi się.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
826
Dołączył(a)
21 wrz 2012, 17:41
Lokalizacja
Warszawa

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

Avatar użytkownika
przez MAREK XYZ 16 lis 2017, 12:18
INTEL 1 napisał(a):
Na mnie działa tylko i wyłącznie doraźnie.
Mogę ja brać tylko raz na kilka dni.
Lecz wtedy czuje jej działanieCoś w tym jest. Ja też zauważyłem że jak wezmę PREGABALINĘ po jakiejś przerwie to jej działanie jest wtedy silne i czuję że działa. A brana codziennie być może wykształca tolerancję i trzeba by zwiększać dawkę. Ale może to tylko moje subiektywne odczucia. Niech odezwie się ktoś kto regularnie bierze PREGABALINĘ i napisze czy pomaga ?
Avatar użytkownika
Online
Posty
230
Dołączył(a)
21 wrz 2017, 19:49

PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

przez nowakowski84 16 lis 2017, 15:53
Co lepsze na silne stany lękowe pregabalina czy spamilan i escitalopram czy sertralina...? Proszę o poradę? Z góry dzięki
Offline
Posty
17
Dołączył(a)
10 cze 2013, 14:57

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Przeskocz do