Pod Trzeźwym Aniołem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Pod Trzeźwym Aniołem

przez Lilith 25 gru 2017, 15:05
Coś w rodzaju dziennika Waszej walki z alkoholizmem. Możecie tutaj wpisywać swoje myśli, rady dla innych, spostrzeżenia, opisy sytuacji, czyli tak naprawdę wszystko to, co jest związane z Waszym doświadczeniem z alkoholem i uzależnieniem.
Zachęcam do podzielenia się tym, co już osiągnęliście, tym, nad czym pracujecie, problemami. Może znajdą się tacy, którym Wy pomożecie, a może ktoś pomoże Wam ;) Zawsze warto spróbować.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Pod Trzeźwym Aniołem

przez distorted_level68 18 sty 2018, 12:20
ja mam już dość tej trzeźwości, już nie wytrzymuję, muszę się dzisiaj napić, jestem za słaby :( wybaczcie! :oops:
światów jest tyle ilu jest ludzi, każdy ma swój!
F60.3(2)

Pod Trzeźwym Aniołem

przez anemon 18 sty 2018, 12:27
distorted_level68 napisał(a):ja mam już dość tej trzeźwości, już nie wytrzymuję, muszę się dzisiaj napić, jestem za słaby :( wybaczcie! :oops:
Miałeś dotąd problem z alkoholem? Istnieje ryzyko, że sięgając po alko coś zaprzepaścisz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pod Trzeźwym Aniołem

przez distorted_level68 18 sty 2018, 12:29
anemon napisał(a):Miałeś dotąd problem z alkoholem? Istnieje ryzyko, że sięgając po alko coś zaprzepaścisz?
jestem trzeźwym alkoholikiem od 13 września 2011! :( już mam dość, nie wytrzymam tego dłużej :( muszę się napić...! co polecacie?
F60.3(2)

Pod Trzeźwym Aniołem

przez anemon 18 sty 2018, 12:32
distorted_level68 napisał(a): jestem trzeźwym alkoholikiem od 13 września 2011! :( już mam dość, nie wytrzymam tego dłużej :( muszę się napić...! co polecacie?
Nie mam pojęcia, może szklanka zimnej wody do popicia awaryjnego benzo?

Pod Trzeźwym Aniołem

przez distorted_level68 18 sty 2018, 12:33
anemon, pier.dolę benzo! :evil: szklana wódy? to pytanie do koneserów... coś dobrego?
F60.3(2)

Pod Trzeźwym Aniołem

przez distorted_level68 18 sty 2018, 12:54
distorted_level68, nikt nic? nie, to nie! :evil: wezmę "krowę" i się nawalę! spadam stąd! :evil:
F60.3(2)

Pod Trzeźwym Aniołem

przez anemon 18 sty 2018, 14:38
distorted_level68, to może chociaż nie pij sam. Zaproś mnie na drinka, a nuż zdołam podmienić Ci szklaneczkę ;)

Pod Trzeźwym Aniołem

przez distorted_level68 18 sty 2018, 17:28
anemon, niestety muszę Cię zmartwić, już nieaktualne! :bezradny: nigdzie nie chcieli mi sprzedać bez dowodu! :roll: w złości wypiłem butelkę wody...! ;)
F60.3(2)

Pod Trzeźwym Aniołem

przez anemon 18 sty 2018, 20:31
distorted_level68 napisał(a):anemon, niestety muszę Cię zmartwić, już nieaktualne! :bezradny: nigdzie nie chcieli mi sprzedać bez dowodu! :roll: w złości wypiłem butelkę wody...! ;)
Wygląda na to, że potrafię odstraszyć.... niekoniecznie od alkoholu :bezradny:

Pod Trzeźwym Aniołem

przez distorted_level68 18 sty 2018, 20:42
anemon napisał(a):Wygląda na to, że potrafię odstraszyć.... niekoniecznie od alkoholu :bezradny:
ejj, no wiesz co... źle to zabrzmiało, przecież wiesz, że bardzo chętnie bym się z Tobą napił! :105: ale niestety abstynent! :mrgreen:
F60.3(2)

Pod Trzeźwym Aniołem

przez R2D2mark2 17 lut 2018, 00:18
Witam
Waliłem browary na potęgę przez kilka lat - jakieś 2 lata temu zaskoczyłem, że coś jest nie tak :(
Wszelakie próby ograniczenia oczywiście spełzły na niczym a życie zaczęło tracić sens... Pojawiły się myśli samobójcze itp

W necie trafiłem info o Baclofenie i biorę od 2 miesięcy. Lek jest wspaniały :) Całkowicie wytłumił mi głód alkoholowy i sprawił, że wracam do normalnego życia.

Dziś stała się rzecz cudowna - z wielkimi oporami zgodziłem się napić drinka na imprezie firmowej. Pomyślałem "no to teraz się zacznie" ale nie :) Piszę ten post przy ciepłej herbatce
a z boku nie walają się puszki po piwie. Fantastyczne jest to, że można się napić okazyjnie a nie czuć się jak jakieś dziwadło... Dla mnie sama myśl o siedzeniu w grupie AA i ględzeniu latami o tym samym doprowadzała mnie do torsji.
Lek odblokowuje jakiś przełącznik i idzie z górki :)

Czy ktoś z was też jest na Baclo? Dla mnie to cudowny lek i nobel dla odkrywcy, że działa na alkoholików.

Pozdrawiam

Pod Trzeźwym Aniołem

przez distorted_level68 17 lut 2018, 11:36
R2D2mark2, wypowiem się z mojej strony, łykać bloker i przy tym pić? to błędne koło, bo to nie leczenie alkoholizmu, tylko zniwelowanie przykrych skutków, rozciągamy nasze uzależnienie, chemicznie podtrzymując ciało w formie, przyspieszając metabolizm i neutralizując toxyczne działanie, nawet spoko, tylko po cholerę pić? :mrgreen: bloker i alko to wątroba szybko siądzie, nery też, później pozostanie tylko ciężka deprecha, wręcz krytyczna...! no ale to tylko moje zdanie, nie musisz się tym wzorować! Do leczenia alkoholizmu trzeba podejść inaczej, są procedury które trzeba przejść niestety (detox, potem nauka) do leczenia alkoholizmu stosowany jest chlorprothixen! tak jak i w fazie odtrucia, jak i podtrzymującej!
powodzenia, pozdrawiam!
F60.3(2)

Pod Trzeźwym Aniołem

przez *Monika* 17 lut 2018, 11:49
R2D2mark2, Teraz będziesz łamał zasadę "nie picia" bo przecież masz ten cudowny lek.
Będziesz pił i zażywał cudowny specyfik.
A organy wewnętrzne, tak jak napisał distorted_level68 będą borykały się, żeby metabolizować toksyny.
Może i bloker jest świetny, ale przy zasadzie całkowitej abstynencji.
Zawsze zaczyna się od jednego łyka piwa czy kieliszka...
Główny Moderator

Sortuj wg