Fachowo na temat leków - Link

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Fachowo na temat leków - Link

Avatar użytkownika
przez Dydona 10 sty 2006, 11:06
http://bpd.szybkanauka.net/leki

tu poznacie inne nazwy tych samych leków i dowiecie sie na ich temat chyba wystarczająco dużo. :wink:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
27
Dołączył(a)
05 sty 2006, 22:19
Lokalizacja
małopolska

Fachowo na temat leków - Link

przez forever 15 maja 2006, 20:38
wybaczyć to znaczy wszystko zrozumieć
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
20 mar 2006, 23:52
Lokalizacja
pruszków

przez MaRiAnEk 16 cze 2007, 17:58
...
Offline
konto zablokowane
Posty
738
Dołączył(a)
04 kwi 2007, 22:36

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez -BMW- 17 gru 2007, 19:45
http://www.benzo.org.uk/polman/index.htm

tu link do strony, gdy ktoś długo zażywa już leki z grupy benzodiazepin, a chciałby je odstawić lub dowiedzieć się na ich temat czegoś więcej (w sumiej już podawałem, ale może komuś będzie łatwiej znaleźć).
:smile:
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
13 gru 2007, 15:13
Lokalizacja
Z daleka albo bliska

Avatar użytkownika
przez jaaa 17 gru 2007, 21:19
zmartwilo mnie to :roll:

może powodować uszkodzenie szpiku kostnego z leukopenią i cranulopcytopenią lub anemie plastyczna;
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1623
Dołączył(a)
22 sie 2007, 20:40

Re: Fachowo na temat leków - Link

przez baszka 04 sie 2008, 20:56
też znalazłam coś ciekawego na temat leków i wklejam


http://www.jungpoland.org/index.php?opt ... Itemid=138

niech kazdy wyrabia sobie sam opinię

pozdrawiam
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
27 lis 2007, 14:06

Re: Fachowo na temat leków - Link

przez 07słucham! 17 mar 2009, 19:06
Przyjaciele!
Amatorzy, fachowcy!
Przyślijcie mi proszę link do ULOTKI DLA PACJENTA na temat leku MILOCARDIN 15g krople.
Jerzy
straus007@wp.pl
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
17 mar 2009, 17:41

Re: Fachowo na temat leków - Link

Avatar użytkownika
przez namiestnik 18 mar 2009, 00:40
Na receptę
Producent ZF Polpharma SA, Polska
Forma leku: krople.
Zawartość substancje czynne - aethylium bromisovalerylicum, fenobarbitalum, oleum menthae piperatae, oleum humuli lupuli, etanol.
Zamienniki Leku Aethylium bromisovalerylicum Chmielowy olejek Fenobarbital Mięta pieprzowa

Sposób działania Preparat należy do starszej generacji leków uspokajających. Zawiera składniki zarówno chemiczne jak i ziołowe. Działa nasennie, uspokajająco oraz lekko rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.
Zastosowanie Łagodne postacie nerwicy serca.
Ostrzeżenie Preparatu nie należy podawać w uczuleniu na którykolwiek z jego składników.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Milocardin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z Milocardinem należy omówić z lekarzem. Lek wzmaga działanie środków uspokajających.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ lek wzmaga działanie alkoholu.
Działania niepożądane Reakcje skórne, które przemijają po odstawieniu leku.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się od 5-10 kropli 2-3 razy dziennie, następnie można dawkę zwiększyć do 20 kropli 3 razy dziennie. W atakach przyspieszonej akcji serca można jednorazowo zażyć 30-40 kropli.
Ciąża i karmienie Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Milocardinu podczas ciąży.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia. Opakowanie: krople a 15 g.


Milocardin to handlowa nazwa preparatu złożonego zawierającego fenobarbital, ester kwasu walerianowego oraz olejek miętowy i olejek chmielowy. Preparat ma postać kropel.

Fenobrabital jest lekiem z grupy barbituranów. Jest to silny lek działający uspokajająco, przeciwdrgawkowo i nasennie. Działa również przeciwskurczowo. Bardzo istotnym efektem ubocznym fenobarbitalu jest działanie hamujące ośrodek oddechowy w centralnym układzie nerwowym. Efekt ten nasila jednoczesne spożywanie alkoholu lub leków z grupy benzodiazepin. Sam fenobarbital jest stosowany w napadach padaczkowych, w niektórych schorzeniach przed zabiegiem operacyjnym oraz w pląsawicach i drżeniach idopatycznych (to znaczy - występujacych bez uchwytnego powodu). W preparatach złożonych, zawierających dodatkowo wyciągi z ziół, jest stosowny w przypadku nadmiernej pobudliwości nerwowej, przy objawach somatycznych zaburzeń nerwowych (na przykład w bólach wieńcowych związanych z wzmożonym napięciem nerwowym), także w zespołach bolesnego miesiączkowania. Lek może wchodzić w różnego typu interakcje i innymi, przyjmowanymi farmaceutykami, stosować zgodnie ze wskazaniami lekarza.


Nazwa preparatu: Milocardin
Nazwa międzynarodowa: Bromisovalum, Menthae oleum, Phenobarbitalum
Wybrane składniki: olejek miętowy
olejek chmielowy
fenobarbital
ester bromizowalerianowy
Postać leku: krople doustne
Kategoria: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności: Medycyna rodzinna
Kardiologia
Działanie: uspokajające
rozkurczające
Powiązane preparaty handlowe: Milocardin, krople doustne, 15 g
ZOBACZ TAKŻE:

* ADHD towarzyszą wielkie emocje
* Jak zapobiegać samobójstwom?
* Nieśmiałość – czy jestem na nią skazany?


WSKAZANIA

Nadmierna pobudliwość nerwowa, nerwice wegetatywne, czynnościowe zaburzenia krążenia, wzmożona perystaltyka jelita grubego.

DAWKOWANIE

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Podczas przyjmowania leku nie należy prowadzić pojazdów, spożywać alkoholu.

MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE

Niekiedy skórne odczyny alergiczne. Przy zastosowaniu bardzo dużych dawek mogą wystąpić objawy przedawkowania objawiające się głównie sennością.

POINFORMUJ LEKARZA

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Re: Fachowo na temat leków - Link

przez jaKasia1 10 maja 2009, 18:17
też znalazłam coś ciekawego na temat leków i wklejam


http://www.jungpoland.org/index.php?opt ... Itemid=138

niech kazdy wyrabia sobie sam opinię

pozdrawiam


jak się zalogujecie to tam jest więcej artykułów na ten temat - równie ciekawe

Pozdrawiam,
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
23 wrz 2008, 19:25

Re: Fachowo na temat leków - Link

Avatar użytkownika
przez namiestnik 10 maja 2009, 20:48
Mam tam konto. Ale zważcie, że to nie jest wolny portal jak ten, a komercyjny, zarabiający na konsultacjach. Więc czym więcej ludzi z problemami (najlepiej bez leków) tym lepiej. Oczywiście nie twierdzę, że to wszystko kłamstwa wyssane z palca. Ale i mogą to być teksty niezbyt obiektywne. Tak jak na portalach o wodzie mineralnej trudno szukać informacji o urządzeniach do filtracji w domach w celu jej picia i odwrotnie, na stronach o filtrach można tylko wyczytać, że kupowanie mineralnej to wyrzucanie kasy w błoto i same problemy z jej noszeniem. Każdy ma po trochę racji, ale...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Re: Fachowo na temat leków - Link

przez jaKasia1 10 maja 2009, 23:19
Wydaje mi się, że ten portal przedstawia sprawę obiektywnie. Dla przykładu podam temat dotyczący globalnego ocieplenia. Przedstawili film "Niewygodna prawda" mówiący o tym, że człowiek jest winny globalnemu ociepleniu jak i film "Globalne ocieplenie - globalny szwindel" zaprzeczający ww teorię. Jeżeli chodzi o zarobek to znając polskie realia to powiedziałabym, że oni raczej dokładają do tego portalu niż na nim zarabiają. Powody:
- za domenę trzeba zapłacić i to zwykle nie małe pieniądze
- nie mają tam reklam ani z google (tych co są często po bokach lub u góry portali i podają sponsorowane linki) ani takich co wyskakują i denerwują ludzi. Nie wiem jak długo jesteś ale ja tez mam tam konto i te banery co tam są to często od nich (pisząc nich mam na myśli wydawnictwa) potem są rozdawane nagrody. Co oznacza, że portal za te banery nie pobiera kasy w zamian za wyświetlanie baneru dostaje książki na nagrody. Wg mnie i tak marnie na tym wychodzi bo jak portal ma niech 4-5 tys. unikalnych wejść/m-c to ile muszę wejść ja GWP? Niech 1/6. To i tak to wydawnictwo zyskuje więcej, bo z tej 1/6 książkę kupi niech tylko kilka os. a już ma zarobek a oni co?
- Jeżeli chodzi o zarabianie na konsultacjach to chyba nie znasz realiów polskiej psychoterapii on-line. Niestety nie żyjemy w USA gdzie wszyscy korzystają z różnych usług przez internet. Tutaj większość uważa, że jak się chodzi do psychologa to jest się "wariatem" i tylko "w kaftany się nadaje". A jak już jest grupa, która szuka porad u psychologa to często woli zapłacić więcej, jechać godzinę przez zatłoczone miasto na spotkanie twarzą w twarz i wracać drugą godz. niż porozmawiać przez internet. W necie na różnych forach nie trudno o negatywne wypowiedzi na ten temat. Dlatego też myślę, że jak zostanie mała grupka ludzi, która z różnych względów jest zainteresowana terapią on-line to podzielić to na coraz większy rynek oferowanych konsultacji psychologicznych tą drogą to nie sądzę, że na jednego psychologa wychodzi zbyt wielu klientów.
- a i jeszcze czas na budowanie portalu. Nie wiem ile tam osób pracuje ale jak tylko P. dr Kuźmicki to spróbuj przygotować kilka informacji na jakiś dział który tam jest prowadzony to zobaczysz ile to czasu zajmuje. Jeżeli jest tam więcej osób to dolicz jeszcze pensję. Ile ludzi w chwili obecnej chce pracować za darmo. Pytanie skąd mieliby ją zapłacić? Zresztą nie sądzę by tak było bo w dziale redakcja jest tylko administrator.
- Do tego ludzie lubią gratisy i wszystko co jest za darmo więc nie myślę, że trzeba też doliczyć to, że część zainteresowanych będzie wykorzystywała te konsultacje za darmo i kończąc na tym. Potem pójdzie do innego psychologa, który też na 30 min za darmo itd. A czas który musi ktoś poświęcić na to żeby porozmawiać z klientem to nie jest tylko te 30 czy 50 min. Trzeba doliczyć czas na dojazd, przygotowanie się, nawet jak jest to rozmowa przez skype'a to często trzeba się dostosować do ludzi i ma się nieraz ułożony cały plan dnia pod jedną osobę z którą rozmawia się 30 min. z nadzieją, że się jej pomoże.
- kolejna rzecz, która jest na tym portalu to informacje o konferencjach. Na tym portalu (jak pewnie wiesz jako klubowicz) nie płacisz za umieszczanie informacji o konferencji jungowskiej. Kiedyś w przypływie dobrej woli chciałam poszukać wartościowych konferencji i im wysłać ale szybko zrezygnowałam. Nie wiem czy wiesz ile czasu to zajmuje.
- najważniejsze jest chyba to, że ten portal nie jest serwisem społecznościowym. Nie ma tam wszystkiego po trochę z każdej dziedziny tak aby dotrzeć do jak największej grupy ludzi. Są dwa gł. tematy 1)Jung i wszystko co jego dotyczy 2)ekologia (ale tak jakby dopiero się rozwijała. Wszystkie działy pozostałe np. aktualności, konkursy itp. są jakby dodatkiem do tych dwóch działów. A jak myślisz ile osób w Polsce zajmuje się Jungiem (nawet na studiach na kierunkach, innych niż psychologia, gdzie uczy się psychologii np. pedagogika, nie mówi się zbyt wiele o Jungu. Jak np. P. "Zo" chce sprawdzić co oznacza sen który miała danej nocy to prędzej skorzysta z sennika niż z takiego portalu.
To prawda, że są portale zmanipulowane, jednak ten według mnie jest obiektywny. A co do leków to jaki cel ma psycholog w zabranianiu brania leków?
Każdy ma swoje zdanie, to jest moje....
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
23 wrz 2008, 19:25

Re: Fachowo na temat leków - Link

Avatar użytkownika
przez namiestnik 10 maja 2009, 23:48
No właśnie o tym mówię - to normalny komercyjny portal związany z interesem ludzi którzy z niego się utrzymują.

To co proponujesz to trochę jak wybieranie jakiej marki samochód kupić na podstawie danych ze strony jednej z tych marek. Nawet jeżeli ta strona opublikuje tekst o globalnych ociepleniu widziany z wielu stron to i tak nie zmienia faktu, że nie będzie obiektywny w temacie tego co sprzedaje.

Ocieplenie nie wiąże się z ich działalnością komercyjną. Pokaż mi artykuły mówiące o tym, że taka terapia na część ludzi nie działa? Są?

Akurat domena nerwica też tak samo kosztuje co tamta. A serwer pewnie spoooro więcej - bo i dużo więcej tu ludzi niż tam. Reklam google etc jak nie chcesz nie musisz klikać. Ja zamiast płacić za porady i korzystać z portalu który właściciele używają do pozyskiwania klientów wolę używać niezależny o niezmąconym własnymi interesami przekazie. Mówiący całą prawdę. A płacić terapeutom i tak trzeba.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Re: Fachowo na temat leków - Link

przez jaKasia1 11 maja 2009, 13:08
Według mnie ten portal (pomijając to, że nie muszę się bić z reklamami i jest całkiem przejrzysty) na taką zaletę, że podaje artykuły albo pisane przez klubowiczów, administratora albo podaje informacje z innych źródeł. Przy czym te źródła to nie jakaś WP lub inny portal plotkarski. Nie twierdze, że wszystkie teksty tam umieszczone są najwyższych lotów, ale niektóre pochodzą z cennych źródeł np. 'IAJS members' e-mail list teksty: "Z badań Davida Tacey'ego" i "Uwagi o efektywności antydepresantów Vincenzo Sanguineti'ego". Uważam, że osoba, która szuka pomocy nie czyta i nie ufa tylko jednemu portalowi i pierwszemu artykułowi tam zamieszczonemu lecz przegląda wiele i wybiera taką opcję, która powtarza się najczęściej (wydaję się, że ta jest odpowiednia i prawdziwa) a zauważ iż w tak ogromnej ilości różnych portali i artykułów dotyczących leków w mniejszości są portale mówiące np. że leki psychotropowe są szkodliwe, lub można leczyć się z różnych chorób bez leków. Jak myślisz dlaczego? Wg. mnie są zduszane przez firmy farmaceutyczne, które sponsorują wszystkich, którzy mogą i "nagonić" klienta a jak portal jest przeciwko to jest szkodliwy i przeznaczony do zniszczenia.
No nic każdy ma prawo do swojego zdania. Moje znasz....
Pozdrawiam,
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
23 wrz 2008, 19:25

Re: Fachowo na temat leków - Link

Avatar użytkownika
przez namiestnik 11 maja 2009, 16:15
Heh - ufasz jak dziecko temu portalowi. :) Ale z tym, że trzeba przeglądać wiele źródeł to w pełni się zgadza. A portal o którym mówisz imo nie jest do zniszczenia ani nic takiego. Mam tam nawet konto jak już wspominałem. Trzeba tylko pamiętać, że w pewnych sprawach nie musi być obiektywny.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4264
Dołączył(a)
08 sie 2008, 09:50
Lokalizacja
z choinki

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Przeskocz do