Prosze o podpowiedz/pomoc ;! :((

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez men22a 21 sty 2016, 11:45
witam :)
Mam 22 lat mieszkam z rodzicami. jestem studentem LO
mam problem z logicznym myśleniem w szkole i w życiu codziennym, przy robieniu danej rzeczy itd
jestem jaki jestem
Spotkałem się raz z psychologiem ale mi powiedział ze mam testy logiczne na internecie i tyle :(
nie wiem jak to zmienić szukam od kilku miesięcy psychologa aby mi pomógł ale z marnych skutkiem :(
rozwiązuje testy na logiczne myślenie tak jak kiedyś powiedział psycholog
i wychodzą 0 -40% w każdym teście log

zrobiłem test na depresje
Odpowiedź;
Cierpisz z powodu ciężkiej depresji. Intensywne, negatywne nastroje bywają niebezpieczne - poczucie braku nadziei i wszechogarniającego nieszczęścia może niekiedy wzbudzić impulsy samobójcze.
Zapewne wydaje Ci się chwilami, że nie ma dla Ciebie nadziei. Tymczasem ta destrukcyjna myśl jest tylko objawem Twojej choroby, a nie faktem.

wynik testu ; Kwestionariusz Orientacji Życiowej 63%

Twój wynik oznacza, że zarówno świat zewnętrzny jak i siebie samego, swoje emocje, potrzeby i postępowanie postrzegasz jako niezrozumiałe, nieuporządkowane, niespójne i niejasne. Przyszłość zazwyczaj wydaje Ci się nieprzewidywalna.
Lękasz się, że najprawdopodobniej nie będziesz umieć poradzić sobie z problemami, jakie może przynieść życie. Nie wierzysz w to, że wszystko ułoży się dobrze, przeciwnie - obawiasz się, że życie może stać się nie do zniesienia. Nie dość, że sam (-a) sobie z nim nie radzisz, ale także nie spodziewasz się znikąd pomocy, bo uważasz, że nie możesz liczyć na nikogo.
nie wiem czy te testy mówią prawde jak je rozumieć
mam od kilku lat problemy z matematyko polskim fizyko i chemio ledwo zdaje semestry ;(((
za rok pisze mature\
nie umiem nic wymyslec kreatywnego na szybko w tej chwili ;(
potrzebuje psychologa Chcę to zmienić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mam jeszcze nadwagę 27.7kg/m2 morze kiedyś to zmienie

przez Stracona100 21 sty 2016, 13:18
Witaj,
trochę to wszystko chaotyczne. Spróbujmy może coś uporządkować:
1. Masz problemy z nauką i logicznym myśleniem, tak? Czy tak było zawsze, czy to pojawiło się ostatnio?
2. Na czym polega problem ze znalezieniem odpowiedniego psychologa?
3. Skąd pomysł na test na depresję?
4. Jak wyglądają Twoje kontakty z rodziną, ze znajomymi? Masz dziewczynę?
5. Czy Twoja nadwaga (wygląd) jest dla Ciebie problemem?
6. Czy poza szkołą masz jakieś zainteresowania, hobby, jak się relaksujesz?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez lemonysnicket 21 sty 2016, 22:05
Testy logiczne w internecie? "Świetny" psycholog... przykro mi że trafiłeś na takiego. Rzetelność testów w internecie jest w większości równa zeru. Musisz szukać dobrego psychologa do skutku, takiego który zrobi Ci testy na poziom inteligencji (np: APIS), może jakieś inne i dodatkowo wywiad. A popularne "psychotesty" w necie to już w ogóle mało mają wspólnego z psychologią.. nie bierz tych wyników do siebie. Na prawdę poszukaj innego psychologa, nie zrażaj się. W końcu trafisz na kompetentną osobę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 21 sty 2016, 22:14
jakos mi trudno uwierzyc zeby jakis psycholog nawet najgorszy powiedział ,ze testy sa w internecie ,ale moze :?:
ale jednak cos mi tu nie halo
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez men22a 22 sty 2016, 00:22
witam dzięki za wskazówki
1. tak jak pamiętam do 5 klasy podstawówki
2 aby mi powiedział czemu nie umiem myslec czemu muzg muj nie myśli
3 nie wiem postanowiłem ze zrobie test na depresje i zobaczę jaki wynik a był wysoki czyli w to uwierzyłem
4 dziewczyny niemam ale szukam jak do tej pory to mi muwio z majo chopaka albo ma okres i takie perdoly wiec ja nie mam sily i odpuszczam
z rodzino mam normalne relacje
nie mam koleżanek mam 2 tylko kolegow z którymi się rzadko spotykam bo nie mam czasu
5 tak chce schudnoc ale teraz mam egzaminy semastralne i niemam kiedy biegac isc na silownie mam 12 kilo nadwagi i mi to przeszkadza
6 po za szkolo to praca czasami polaze po sklepach pojade na kebab sam pujde do kina jak mam kase sam, a tak jak NIE mam szkoły to ide biegac i na silownie
a jak szkola i rzeba się uczyc tym bardziej ze za rok matura to nigdzie nie chodze i nie ide choć mnie zapraszajo tacy ludzie ze po imprezie smiejo się ze mnie ;\

przez men22a 22 sty 2016, 00:28
nie chciecie to nie wierzce ale muwie prawde tak mi powiedział psycholog
" ze mam się nie martwic ze testy na logiczne myslenie poprawio pan myslenie"

przez lemonysnicket 22 sty 2016, 10:43
niestety czasem można się na takiego "pseudopsychologa" natknąć..

przez lemonysnicket 22 sty 2016, 10:45
W ogóle może spróbuj zażywać lecytynę, nie rozwiąże to problemów na dłuższą metę ale poprawia koncentrację, przy zakuwaniu się przydaje :)

przez tahela 22 sty 2016, 11:36
byc moze psycholog chciał go spławic po prostu i pomyslał/pomyslała nie zawracaj mi dupy chłopie , weź idź stad
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Stracona100 22 sty 2016, 14:10
Men22a,
z tego co piszesz, nie jesteś zbyt towarzyski i większość czasu spędzasz sam. Wniosek z tego taki, że masz jakiś problem z nawiązywaniem kontaktów. Być może przyczyną jest obniżone poczucie własnej wartości lub czujesz się inny od swoich rówieśników. Na szczęście mimo to wychodzisz z domu, uczysz się i uprawiasz sport, to bardzo dobrze i świadczy o tym, że nie jest z Tobą tak źle. Jednak moim zdaniem potrzebujesz pomocy psychoterapeuty (nie psychologa), który pomoże Ci ogarnąć sytuację w jakiej się znajdujesz. Znajdź go jak najprędzej, byś nie pogarszać sprawy i byś mógł spokojnie przygotowywać się do matury.

Druga sprawa, to ewentualna wizyta u psychiatry, jeśli rzeczywiście widzisz u siebie objawy depresji. Być może potrzebne są leki, które poprawią Ci nastrój a może i rozwiążą problem z brakiem koncentracji.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez men22a 25 sty 2016, 10:52
witam was dziekuje za odpowiedz
czyli psychoterapeuta lepsze od psychologa dobrze wiedzieć bo musze to w sobie zmienić bo mi to przeszkadza poszukam na zanylekarz,pl psychoterapeuty tam so wszyscy :)
ok kupie lecytynę morze mi pomorze :)
teraz zdałem semestr 4 i jeszcze mam 5 i 6 i matura mysle ze mi się uda u mnie w klasie każdy dostaje 4-6
a uslyszalem za plecami od nich ze ja zanizam poziom ale morze to racja jak mam z matmy i polaka 2 ;\
dziekuje za pomoc :) pozdrawiam

przez cytrax 25 sty 2016, 12:43
Ja na Twoim miejscu bym odżałował 100 zł i poszedł do dobrego psychiatry. Psychiatra dysponuje całością możliwości leczenia - może Cię skierować na odpowiednią psychoterapię, zastosować farmakoterapię, itp.
Powodzenia!

przez men22a 27 sty 2016, 20:45
witam
ok czyli psychoterapeuta wybrać

przez men22a 04 lut 2016, 10:58
hej
cala nadzieja w psychoterapeucie jak ona mi nie pomoze to ja niewiem co z tym zrobie niemam az tyle kasy aby chodzic do nich
dzisiaj w pracy kolega mi udowodnił przy wszystkich ze nie myślę logicznie :(((

Sortuj wg