Salut czyli cześć !

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Salut czyli cześć !

przez Joanna3012 28 gru 2013, 13:26
Witam Wszystkich serdecznie!
Rodaczka na obczyźnie, trzydziestka z którą nie da się żyć. Do wczoraj z pomocą, od dziś samotnie szukająca lepszej siebie.
Będę wdzięczna za Wasze uwagi, bo bez lustra nie da się nic poprawić :)

Salut czyli cześć !

przez Pieprz 28 gru 2013, 13:44
Rodaczka na obczyźnie, trzydziestka z którą nie da się żyć.

jakiś wysyp ostatnio :shock:
witamy na forum :)
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Salut czyli cześć !

przez Joanna3012 28 gru 2013, 23:26
No nie ma co ukrywać, że co raz mniej polaków w kraju zostaje :mrgreen:
Podobno już ponad 20 milionów mieszka za granicą! Gdyby solidarność istniała w naszym narodzie, bylibyśmy prawdziwą potęgą.....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Salut czyli cześć !

przez carlosbueno 28 gru 2013, 23:30
CH to Szwajcaria?
A ja myślałem że z Rumunii ktoś bo tam tak się witają Salut. ;)
Największy Forumowy Maruda

Salut czyli cześć !

przez Joanna3012 29 gru 2013, 11:21
W Szwajcarii jest 40% obcokrajowców więc każdy gada jak chce :) Każda wiocha ma swój dialekt, który bywa niezrozumiały dla całej reszty, i to jest ten prawdziwy Schwiizerdütsch :yeah:

Salut czyli cześć !

przez Josie_86 29 gru 2013, 11:22
Szukająca lepszej siebie? Rozwiń tę myśl, bo inaczej trudno coś powiedzieć ;)
Ściskam :*

PS. Jak się żyje na obczyźnie? Tęsknisz za PL?
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

Salut czyli cześć !

przez carlosbueno 29 gru 2013, 11:25
Ja kiedyś myślałem żeby wyjechać do Szwajcarii ale nie znam ani niemieckiego ani francuskiego ani nawet retoromańskiego, tylko absolutne podstawy angielskiego, zresztą ja nie mam żadnego realnego zawodu ani kwalifikacji a to nie Anglia czy Holandia że potrzebują wszystkich jak leci. Choć zarobki 10 razy wyższe niż w Polsce na pewno kuszą.

Salut czyli cześć !

przez Joanna3012 29 gru 2013, 14:03
Josie_86: szukając lepszej siebie mam na myśli rozwój w kierunku osoby, którą chcę być, a nie zostać w bagnie które mam w głowie. Niestety z domu wyniosłam same patologiczne i agresywne zachowania, nie umiem rozmawiać, nie umiem się konstruktywnie kłócić. Ehhh.... przydałyby się jakieś filmy szkoleniowe dla takich jak ja :!:
carlosbueno: W Szwajcarii każdy dobrze wykonujący swoją pracę znajdzie zatrudnienie. Najtrudniej jest zacząć. Zarobki są wysoki ale koszty życia proporcjonalnie też. Pewne jest jedno, tu można godnie żyć: starcza na knajpę i wakacje. No i system emerytalny być może się nie sypnie :)
Jeśli znasz tu kogoś to zaczep się byle gdzie i szukaj czegoś lepszego. Bezrobocie nie istnieje. Ja osobiście, nigdy nie powtórzę błędu jakim był powrót do Polski.

Salut czyli cześć !

przez amelia83 29 gru 2013, 14:12
Joanna3012, witaj :D
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Salut czyli cześć !

przez carlosbueno 29 gru 2013, 14:59
Ja kiedyś przeglądałem ogłoszenia w polskich portalach zajmujących się pracą za granicą to w tych dotyczących Szwajcarii były takie wymagania że głowa boli, język to oczywiste a do tego jakieś referencje, potwierdzone kwalifikacje itd, a ja nic z tego nie mam. Nie było tam ogłoszeń do fabryk gdzie zwykle wymagania są małe były albo dla specjalistów albo w jakiś branżach na których się nie znam a wymagają kwalifikacji. No ale takich jełopów jak ja to nigdzie nie chcą i się im nie dziwie.

Salut czyli cześć !

przez Tyrr 29 gru 2013, 15:47
Joanna3012, cześć.
Bardzo mnie ciekawi ile tam zarabiasz? (może być PW) Jakbym był jakąś złotą roczką to jadę w ciemno, ale że nie potrafię nic... cóż, życie :mrgreen:
Pozostaje tylko pomarzyć
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Salut czyli cześć !

przez Joanna3012 30 gru 2013, 11:32
Josie_86: przepraszam, rozkojarzona jestem i zapomniałam napisać resztę. W sumie za granicą spędziłam już 7 lat (z przerwą na powrót do Polski). Po pięciu latach mieszkania w CH wróciłam do Polski bo miałąm dość życia z etykietką "obcokrajowiec". Wydawało mi się, że lepsze biedniejsze życie we własnym kraju niż bogatsze u obcych. Pięć lat w PL wybiło mi patriotyzm z głowy. Czego zazdroszczę szwajcarom? Dumy narodowej! Wydumanej i niezasłużonej, bo szwajcarzy to tylko tylko portierzy i ogrodnicy, ale nic..... Przy co drugim domu stoi maszt z flagą, charakterystyczny krzyż nosi się na wszystkim. Dlaczego żyje się tu trudno, bo solidarność to mało powiedziane, oni są jak jeden żyjący organizm. Obcy won! :evil:
Dlatego carlosbueno , Tyrr trudno z zewnątrz wbić się w tutejszą rzeczywistość. Ze środka wygląda to inaczej - totalna załama! Zakładam w ciemno, że potraficie trzy razy więcej niż oni ! Gadajcie ze znajomymi, może nawet nie wiece, że ktoś zna kogoś kto tu pracuje. Tak jest najłatwiej.
Ja wróciłam z mężem i pomysłem na biznes, który okazał się niewypałem. Następny też nie. Dopiero kolejne pomysły pozwoliły ledwo przeżyć, teraz rozwijamy zupełnie coś innego co powinno wreszcie chwycić. Trzeba zacisnąć zęby i próbować, próbować, próbować. Wsparcie bliskich jest wskazane, ośli upór też :blabla:
Myślę, że warto walczyć o marzenia (choćby chodziło tylko o normalność).

Salut czyli cześć !

przez bittersweet 30 gru 2013, 12:10
Joanna3012, pracuję w Zurychu i moge się podpisac pod Twoim postem, odnośnie "ichniej" mentalności.. jakie maja plusy - niesamowita solidarność, wszyscy trzymaja się pewnych reguł, słusznie uwazajac, że wyjdzie to im na dobre. Dlatego jest czysto, punktualnie, grzecznie, życzliwie - kazdy do każdego, wtedy się łatwiej zyje, prawda ? szkoda, że w PL tak trudno to pojąc niektórym :evil: jak wracam do kraju, pewne polskie cechy raża mnie wręcz niesamowicie :? minusy Szwajcarów to na pewno ich izolowanie się - nie sa tak otwarci i wylewni jak Słowianie, ale imo nie tylko wobec obcych, a takze między sobą. Z drugiej strony ich opór wobec obcokrajowców jest zrozumiały, dobrze robia że się bronia, bo i mają czego :bezradny:
A masz jakiś dobrych znajomych lub przyjaciół rekrutujących sie spomiędzy tubylców ? Mi się wydawało, ze miałam, ale teraz juz nie jestem pewna....
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Salut czyli cześć !

przez Joanna3012 31 gru 2013, 20:26
bittersweet: niestety nie udało mi się nawiązać tu zbyt wielu kontaktów prywatnych. Mam wśród znajomych kilku szwajcarów, natomiast na co dzień stanowią większość moich klientów. Wcześniej przez 5 lat miałam firmę w Polsce, więc automatycznie porównuję stosunki biznesowe. Z pewnością można wyłowić cechy wspólne dla całego kraju, ale większość mentalności jest kształtowana lokalnie. Zupełnie inaczej gada się z ludźmi we Fribourgu a inaczej w Sion czy Genewie. Nie wspominając o wioskach :pirate: Zazdroszczę Ci, że rozumiesz dialekt zuryski. Brzmi świetnie, ale jak zapytałam o drogę w budynku, to szczęka mi opadła :lol:
"Mi się wydawało, ze miałam, ale teraz juz nie jestem pewna...." ja to przeszłam z moimi szwajcarskimi kontrahentami :/ Po kliku transakcjach wykręcili mnie tak, że nie wiedziałam co się dzieje. Kompletnie nie rozumiem dlaczego.... Mam wrażenie, że pod pozorami uprzejmości, panują tu bardzo pierwotne zasady hierarchii. Ale dopiero dopracowuję teorię :D

Sortuj wg