Dlaczego jeśli nie ukończyłem studiów

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez luthien 14 paź 2013, 21:50
Sami88 napisał(a):Wiem, ja nie patrze na papierek, tylko na to jak się czuje przy kimś. A poczucie własnej wartości ucierpiało u mnie bo zawsze mogło być lepiej jak matka mówiła. A dziś dotyka mnie samotność jednak. Bo nie dość, że nie mam wsparcia w tych trudnych chwilach w rodzinie bliskiej. To jeszcze czuje wewnętrzną pustkę. Ja działam w życiu dość metodycznie, jak z tamtym moim wcześniejszym biznesem. Musiałbym opracować sobie jakiś plan działania. Ostatnio przy piwie z kolegami usłyszałem historię. O Dziewczynie która zaszłą w ciąże z chłopakiem i chcieli być razem, ale on nie chciał ślubu brać. I matka dziewczyny postawiła warunek, że albo się ożenią albo nie pozwoli im być razem. To może brzmi śmiesznie, ale niektórzy rodzice są dla swoich dzieci bardzo brutalni.

Znam to doskonale. Mój ojciec ciągle mi powtarzał, że niczego w życiu nie osiągnę, że do niczego się nie nadaję. Właśnie jemu zawdzięczam moją niską samoocenę. Moim lekarstwem była prawie dosłownie ucieczka z domu i ułożenie sobie życia od nowa, z daleka od niego. Dzięki temu zaczynam normalnie żyć. Odcięłam się całkowicie od człowieka, który mnie niszczył całe życie.
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

przez Sami88 15 paź 2013, 19:24
Jak sobie teraz radzisz ? Gdzie się wyprowadziłaś i czy masz jakiś kontakt z rodziną ?

przez luthien 16 paź 2013, 13:19
Sami88 napisał(a):Jak sobie teraz radzisz ? Gdzie się wyprowadziłaś i czy masz jakiś kontakt z rodziną ?

Wyjechałam za granicę, do Anglii i myślę, że radzę sobie całkiem dobrze. Jestem tu już ponad trzy lata, mam stałą pracę, mam partnera, zajmuję się domem. Mam normalne życie, a pozostając w Polsce z moim ojcem nie miałabym nic z tych rzeczy, tylko pogłębiające się problemy z samą sobą. Powoli zaczynam zapominać o tamtym życiu, nabrałam dystansu i pewności siebie. Ważne jest dla mnie, że mam kogoś kto pozwala mi uwierzyć w siebie. Mogę szczerze powiedzieć, że w tej chwili jestem zadowolona z mojego życia.
Wyjazd kosztował mnie dużo, ponieważ nie miałam tu nikogo bliskiego, ale dzisiaj wiem, że było warto zaryzykować. Z ojcem nie mam kontaktu, tylko z mamą. Ją też chcę tutaj sprowadzić, nie chcę jej z nim tam zostawiać.

P.S. Ja nie obroniłam pracy licencjackiej, czyli też nie mam tytułu, ale nie uważam, żeby to było coś co mnie dyskwalifikuje w oczach innych ludzi. Pamiętaj wartości człowieka nie mierzy się wykształceniem :) Teraz wiem, że mój ojciec nie miał racji, że potrafię dużo i daję sobie radę w życiu :)
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg