Światy Równoległe istnieją i wpływają na siebie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez na_leśnik 02 lis 2015, 21:16
na_leśnik, Kaczmarski i Gintrowski zawsze na propsie. 8)

C'nie? 8)
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 21:23
Co Ty mówisz Purpurowy !? hahahaha

Łapa - Fajnie coś takiego przeczytać , zwłaszcza na tym forum, jesteś tak pozytywny ? :) Szacun.

Na_leśnik - pocałunek szczęścia, czasem coś mi się uda. A czy to zdrowsze pojęcie nie wiem ....

przez Łapa 02 lis 2015, 21:26
Łapa - Fajnie coś takiego przeczytać , zwłaszcza na tym forum, jesteś tak pozytywny ? :) Szacun.

Muszę, inaczej bym zwariował :D A tak na poważnie mam ChAD typu bodajże pierwszego, że głównie manie i hipomanie, mało depresji. Ale już od 3 lat w remisji.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 02 lis 2015, 21:30
SrebrnaSowa no chyba, że tak. Ja wychodzę z założenia, że "żyję w najlepszym z możliwych światów" :P

Odwzajemniając, towarzysz Leibnitz zawsze na propsie :mrgreen: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 21:32
Łapa napisał(a):

Muszę, inaczej bym zwariował :D A tak na poważnie mam ChAD typu bodajże pierwszego, że głównie manie i hipomanie, mało depresji. Ale już od 3 lat w remisji.

Łoooo jacie.... Chad ! . Może dlatego jak widzę Cię na forum to mi się kojarzysz z moim tatą , .... on bierze stale lit i też mniej ma depresji... jest z niego jajcarz czasami. A Ty znów masz taki nieskazitelny optymizm .

A wracając do tematu... gdyby można było odnaleźć swoje inne " ja " , oddzielne instnienia, i np podczas snu zamieniać się miejscami ? Ale wtedy np. zapominałoby się o całym życiu i istnieniu w którym śpimy ....
Pokręcone ? :roll:

przez na_leśnik 02 lis 2015, 21:39
SrebrnaSowa napisał(a):A wracając do tematu... gdyby można było odnaleźć swoje inne " ja " , oddzielne instnienia, i np podczas snu zamieniać się miejscami ? Ale wtedy np. zapominałoby się o całym życiu i istnieniu w którym śpimy ....

A skąd pewność, że tak się właśnie nie dzieje? Że za każdym razem kiedy zasypiamy, automatycznie nie zapominamy swojego życia i nie budzimy się w innym świecie z innym bagażem doświadczeń z tego universum, a nasze miejsce w świecie z którego przybyliśmy zajmuje ktoś inny? Taka nieustająca migracja jaźni?

Pokręcone ? :roll:

Z deka :P .

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 21:43
Łeeeee ! Naleśnik , super hipoteza ! To by tłumaczyło czemu budzę się rano z nowymi siniakami... to nie moje siniaki ? Bo moje ciało poszło gdzieś indziej ? Albo fakt że od kilku miesięcy śpię z otwartą buzią ..... a nie robiłam tak.
A pojedyńcze skarpetki które je pralka ? Może to też....

a tak na poważnie...

ciekawe czy nasze istnienie w innym świecie, może wyczerpywać albo wpływać na mózg nasz tutaj , może dejavu jest jakoś z tym powiązane, może to sygnały z innego wymiaru , w którym owe "dejavu " juz miało miejsce, może nasza podświadomość jest łączem , może ona jest i tu i tam, dlatego mamy pokręcone sny , takie jakby " nie nasze" .....
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez Siddhi 02 lis 2015, 21:59
A wracając do tematu... gdyby można było odnaleźć swoje inne " ja " , oddzielne instnienia, i np podczas snu zamieniać się miejscami ? Ale wtedy np. zapominałoby się o całym życiu i istnieniu w którym śpimy ....
Kiedyś czytałem trylogię Roberta Monroe na temat opuszczania ciała, tam się działy takie rzeczy (według niego naprawdę), że zamienianie świata na równoległy we śnie to pikuś.
INFJ/4w5

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 22:01
Siddhi napisał(a):
Kiedyś czytałem trylogię Roberta Monroe na temat opuszczania ciała, tam się działy takie rzeczy (według niego naprawdę), że zamienianie świata na równoległy we śnie to pikuś.

Jak sie ta trylogia nazywała , może się skuszę ....

przez na_leśnik 02 lis 2015, 22:06
SrebrnaSowa napisał(a):ciekawe czy nasze istnienie w innym świecie, może wyczerpywać albo wpływać na mózg nasz tutaj , może dejavu jest jakoś z tym powiązane, może to sygnały z innego wymiaru , w którym owe "dejavu " juz miało miejsce, może nasza podświadomość jest łączem , może ona jest i tu i tam, dlatego mamy pokręcone sny , takie jakby " nie nasze" .....

Ciekawy pomysł, ale ja jestem zwolennikiem teorii, że dejavu to efekt updatów w Matrixie ;) .

przez Siddhi 02 lis 2015, 22:10
To były "Podróże poza ciało", potem "Dalekie podróże", a ostatniej nie pamiętam.

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 22:14
na_leśnik napisał(a):
SrebrnaSowa napisał(a):ciekawe czy nasze istnienie w innym świecie, może wyczerpywać albo wpływać na mózg nasz tutaj , może dejavu jest jakoś z tym powiązane, może to sygnały z innego wymiaru , w którym owe "dejavu " juz miało miejsce, może nasza podświadomość jest łączem , może ona jest i tu i tam, dlatego mamy pokręcone sny , takie jakby " nie nasze" .....

Ciekawy pomysł, ale ja jestem zwolennikiem teorii, że dejavu to efekt updatów w Matrixie ;) .

Hahaha .
Chociaż ...

:105:

To w sumie też niezła opcja, znaczy się co gdyby tak było ? gdyby się kiedyś obudzić , bez żadnej pigułki , tylko przez rodzaj updatów , a tu widzisz że jesteś w jakimś jaju , że świat jest jeszcze gorszy niż Ci się wydawało, że jestem na prawdę nikim i niczym, że jesteś hodowany , że wszystko co dotąd Ci się przytrafiło było jedynie popisową sztuczką iluzjonisty ?
o kurczę....

przez na_leśnik 02 lis 2015, 22:28
SrebrnaSowa, ja się zastanawiam, ile osób zdecydowałoby się uciekać z tego jajka a ile powróciłoby do snu. I co ja bym zrobił...

przez Pieprz 02 lis 2015, 22:32
SrebrnaSowa napisał(a):" W nowym założeniu światy równoległe istnieją i wchodzą ze sobą w interakcje na poziomie kwantowym. W ten sposób tłumaczy się do tej pory niezrozumiałe reakcje obserwowane w mechanice kwantowej.
Nie tylko to, ale jest też teoria że "przyległe" wszechświaty oddziałują na siebie grawitacyjnie. To pozwala pozbyć się z równań takich tworów jak ciemna materia i ciemna energia.
Ciekawa teoria że kwanty znikają do innego wszechświata, chyba wolę dodatkowe wymiary - bardziej mózgojebne :P
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Sortuj wg