Takie tam o trollingu i psychologii tłumu ;)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez jetodik 17 kwi 2015, 21:39
Hitman,
Mówiłem o potocznym rozumieniu prawdy. Jak mówię, że prawdą jest to, że Jarek jedzie na rowerze to mam na myśli Jarka na rowerze a nie to stwierdzenie. Za dużo teorii i definicji ziomuś ;) Tak się w realu raczej nie dogadasz a mi to idzie z zaskakującą łatwością.

ależ, wg potocznego rozumienia prawdy prawda to nie jest rzeczywistość, sprawdź sobie na wiki jak nie wierzysz:D
i to też jest zaskakujące, że podejmujesz się filozofowania jakbyś gadał z ziomeczkami, może zastanów się nad freestylem gdzie nie trzeba rzeczowego odnoszenia się do wypowiedzi dyskutanta tylko chodzi o wypaczenie tego co on twierdzi oraz peplania co się pierwsze pomyśli byle to jakoś pozornie brzmiało.
zakładaj air maxy i dawaj na bitwe warszawską :)

Dla ciebie zbyt skomplikowane jest pojęcie tego co pisałem o intersubiektywności, która wyznacza obiektywność

sam nie rozumiesz tego co napisałeś:D

Pisałem, że warto porównać swoje upodobania ze średnią żeby sprawdzić czy jest się normalnym - po to żeby wyznaczyć subiektywną wartość urody drugiej osoby. Oczywiście nie wszyscy zwracają taką uwagę na urodę ale tu istnieją pewne obiektywne kryteria. Nawet wklejałem kilka razy link, który wyjaśniał te mechanizmy ewolucyjne ale nie raczyłeś się do tego odnieść

pisałeś, że jak się innym nie podoba to zaczynasz się rozglądać za inną.
a ewolucyjne mechanizmy które stoją za zbierznością gustu omawiałem sam, tylko w przeciwieństwie do Ciebie nie traktowałem ich jako kryterium tego co być powinno a co nie, bo popełniałbym błąd naturalistyczny tak jak Ty :)

P.S.

Czuję się jak Korwin w jaskini lewaków - masakruję ale oni i tak nie rozumieją. Tylko jak ktoś inteligentny to czyta to ma niezłą bekę i myśli sobie, że jednak jestem walnięty skoro dyskutuję z tego typu głupotami :)

zejdź na ziemię ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Hitman 17 kwi 2015, 21:51
ależ, wg potocznego rozumienia prawdy prawda to nie jest rzeczywistość, sprawdź sobie na wiki jak nie wierzysz:D

Na wiki powiadasz? :lol:

i to też jest zaskakujące, że podejmujesz się filozofowania jakbyś gadał z ziomeczkami, może zastanów się nad freestylem gdzie nie trzeba rzeczowego odnoszenia się do wypowiedzi dyskutanta tylko chodzi o wypaczenie tego co on twierdzi oraz peplania co się pierwsze pomyśli byle to jakoś pozornie brzmiało.
zakładaj air maxy i dawaj na bitwe warszawską :)

Byczku ale to nie jest forum o filozofii. Posługuję się potocznie rozumianymi pojęciami bo tak jest najprościej. Jak ktoś czegoś nie rozumie bo zagmatwał się w pojęciach to już nie jest moja wina. Z reguły nie trafiam na takie osoby i ludzie łatwo rozumieją to co mówię. Jeśli mówię, że Maciek gra w piłkę to jako prawdę wyobrażasz sobie stwierdzenie czy Maćka grającego w piłkę czyli to co to stwierdzenie odzwierciedla? Większość wyobrazi sobie sytuację a stwierdzenie jest czymś pomocniczym czym posługujemy się żeby opisać prawdę. No ale skoro na wiki jest inaczej to pewnie masz rację :lol:

sam nie rozumiesz tego co napisałeś:D

No jasne, tak sobie napisałem nie rozumiejąc :D Spróbuję Ci to jeszcze raz wytłumaczyć. Czym jest piękno? Jest pojęciem opisującym pewną ideę - istnieje więc idea, która nie istnieje poza ludzkością ale my mówimy o ludzkości, o tym co jest w obrębie tej idei. Na tej podstawie wg tej idei pewne osoby są ładniejsza od innych (nie zawsze da się to porównać ale można to pogrupować). To co pozwala ludziom na odróżnianie piękna od brzydoty to poczucie smaku, gust - te są różne ale dosyć podobne do siebie. Ty natomiast patrzysz na sytuację z pkt widzenia obiektywności - kilka razy tłumaczyłem Ci, że to nie ma sensu a Ty dalej swoje... Zbytnio intelektualizujesz, tworzysz szufladki pojęć.

pisałeś, że jak się innym nie podoba to zaczynasz się rozglądać za inną.
a ewolucyjne mechanizmy które stoją za zbierznością gustu omawiałem sam, tylko w przeciwieństwie do Ciebie nie traktowałem ich jako kryterium tego co być powinno a co nie, bo popełniałbym błąd naturalistyczny tak jak Ty :)

Zależy jakim innym. Pisałem tam o wielu aspektach a Ty wyciągasz teraz co Ci pasuje. Ale skoro dla Ciebie seks z gumową lalą jest ok a szczęście czerpane z mówienia tralalala nie jest niczym nienormalnym no to o czym my dyskutujemy? :)

zejdź na ziemię ;)

To była analogia - bardzo trafna ;)

przez refren 17 kwi 2015, 22:15
Hitman,
Jesteś szczelny na argumenty, jak się uczepisz swojego wywodu, to jedyne co można, to się z nim zgodzić, ze wszystkim innymi odpowiedziami według Ciebie coś jest nie tak. Widzę w u Ciebie totalną sztywność myślenia, to duża przeszkoda dla rozwoju osobowości, wręcz go uniemożliwia. Uważasz, że Twoje sądy są logicznie niezbite, ale Twój świat jest według mnie bardzo zawężony, wielu aspektów nie bierzesz pod uwagę, dlatego niewiele konstruktywnego z Twojej logiki wynika, jest koślawa, powierzchowna, uważasz za fakty coś, co jest Twoją interpretacją, masz małą umiejętność rozumienia życia wewnętrznego innych ludzi, nie używasz empatii (tylko apriorycznych teorii), nie gromadzisz chyba też doświadczenia życiowego w kwestii rozumienia innych, dlatego Twoje sądy o ludziach są bardzo nietrafione - jakaś teoria wykoncypowana przez Ciebie niby z nauki (teorii doboru naturalnego) zupełnie nie wyjaśnia złożonych zjawisk dotyczących ludzkiej psychiki i życia. Z żadnej teorii naukowej nie wynika, że jesteś zerem, a Tobie tak wychodzi niby z faktów naukowych. A jeśli wynika, to trzeba zmienić teorię, bo ta Cię w takim razie okłamuje i zabiera Ci poczucie własnej wartości.
Nie jesteś w stanie oderwać się od swojego postrzegania świata i swojej aktualnej ścieżki myślowej. Będziesz przez to niestety cierpiał, bo stale Ci coś będzie zgrzytać - a to ludzie będą nielogiczni, nieuprzejmi, a to świat bez sensu. Może to wina jakichś trudnych doświadczeń.

Aha, jeśli ktoś uważa, że wszyscy wokół się mylą, są zaburzeni, nie doceniają faktów, to zwykle jest na odwrót - mówiąc wprost, raczej Ty się mylisz, a nie wszyscy. Poczucie takiej fałszywej wyjątkowości to zwykle początek szaleństwa i depresji. A tak naprawdę nie jesteś aż tak wyjątkowy ani genialny jak myślisz, i to jest dla Ciebie dobra nowina - inni poradzili sobie z podobnymi problemami jak Twoje, więc i Ty możesz, albo zmagają się z podobnymi trudnościami i jest szansa, że ktoś Cię na tym marnym padole zrozumie, o ile nie będziesz go traktował jak głupca tylko równego sobie, inni ludzie mogą być inspiracją i wsparciem, doceń to. I nie dlatego że będą się z Tobą we wszystkim zgadzać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hitman 17 kwi 2015, 22:20
refren, wydaje się, że opisałaś siebie ;) Mechanizm projekcji mode on ;) Szczególnie tekst o szczelności na argumenty i sztywność myślenia pasuje jak ulał. W dyskusji o ewolucji i Bogu dało się to najlepiej odczuć. Widzę, że ludzie na tym forum mają strasznie przejaskrawiony mechanizm projekcji. Przyznam, że to ciekawe doświadczenie. W realu spotykam się z tym mechanizmem i sam pewnie czasem go odpalam u siebie ale aż tak jaskrawie jak tutaj nie jest nigdzie indziej ;)

przez magnolia84 17 kwi 2015, 22:23
:hide: Obrazek
magnolia84

przez na_leśnik 17 kwi 2015, 22:25
Hitman,
Jesteś szczelny na argumenty, jak się uczepisz swojego wywodu, to jedyne co można, to się z nim zgodzić, ze wszystkim innymi odpowiedziami według Ciebie coś jest nie tak.

Refren, parafrazując klasyka, nie projektuj na kolegę swoich stanów. Poza tym to co napisałaś tylko potwierdza jego tezę.

Ech, epistemologicznej telenoweli ciąg dalszy...

Obrazek

przez Hans 17 kwi 2015, 22:27
Jak Wam się chce? Lepiej się przyznajcie jakiej skórki używacie, bo coś mi tu nowoskórkowcami pachnie. :P
Feed your head
Feed your head

przez Hitman 17 kwi 2015, 22:27
na_leśnik, czytałeś jej posty w wątku o ewolucji? :)

przez hobbyturysta 17 kwi 2015, 22:28
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Aspergera

Zespół Aspergera (syndrom Aspergera, ZA; ang. Asperger syndrome, AS) – całościowe zaburzenie rozwoju mieszczące się w spektrum autyzmu.

Zaburzenie to obejmuje przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, ograniczoną elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego oraz szczególnie pochłaniające, obsesyjne zainteresowania, natomiast rozwój mowy oraz rozwój poznawczy przebiega bardziej prawidłowo w porównaniu do autyzmu dziecięcego. Głównymi kryteriami różnicującymi zespół Aspergera od autyzmu głębokiego są brak opóźnienia rozwoju mowy i innych istotnych jej zaburzeń uniemożliwiających logiczną komunikację, prawidłowy rozwój poznawczy.

Ludzie z tym zaburzeniem przypominają osoby z autyzmem dziecięcym pod tym względem, że od wczesnego dzieciństwa występuje u nich ten sam rodzaj upośledzeń (jednak w dużo łagodniejszej postaci). W stosunku do głębokiego autyzmu wyróżniają się o wiele bardziej prawidłowym rozwojem mowy i lepszą adaptacją społeczną, zaś z powodu swych niezwykłych zainteresowań łagodniejsze przypadki częściej uchodzą za ekscentryków niż ludzi o zaburzonej osobowości.
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

przez huśtawka 17 kwi 2015, 22:28
Hitman napisał(a):kotek em, w pewnym sensie chciałem pokazać ludziom ich błędy w myśleniu - nie to żeby obchodziło mnie jakie inni mają poglądy ale jako mądrzejszy czuję obowiązek edukacji głupszych. Niech mają dowolne poglądy ale warto posługiwać się logiką ;) A widzę, że tu są same mechanizmy charakterystyczne dla zaburzeń i mało logiki. Interesuje mnie ludzka psychika i sposoby rozwiązywania tego typu problemów - czegoś też się na tym uczę ;)

Mądrzejszy powiadasz??? Hmm,Prima Aprilis mamy za sobą,,, :mrgreen:
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez na_leśnik 17 kwi 2015, 22:28
Hitman, yep. Czytałem.

przez Hitman 17 kwi 2015, 22:30
na_leśnik, a widzisz jak teraz kompromituje się hobbyturysta, ? :)

przez magnolia84 17 kwi 2015, 22:30
Myślę, że kluczem do tych frustracji Hitmana jest jego pierwszy na tym forum wątek :D
magnolia84

przez Hitman 17 kwi 2015, 22:31
magnolia84, których frustracji ? :) :lol:

Sortuj wg