50-te urodziny ojczulka

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

50-te urodziny ojczulka

przez antananarywa 02 gru 2014, 16:50
Mój tata niedługo ma 50-te urodziny, a ja mam zagwozdkę, co mu z tej okazji kupic.
Poradźcie coś!

Lubi piwo, historię, astronomię i pracę w ogrodzie.

50-te urodziny ojczulka

przez Anieczkaa 02 gru 2014, 17:02
jak lubi historie to moze cykl esejow Pawła Jasienicy dotyczacych wczesnej historii Polski

50-te urodziny ojczulka

przez Arasha 02 gru 2014, 17:05
Na astronomii dobrze zna się mark123, to może coś doradzi ... Chyba, żeby się kierować bardziej w stronę zainteresowań ogrodniczych. Jakiś wymyślny kufel wydaje mi się słabym pomysłem na okrągłe urodzinki :mrgreen:

Ale i tak pewnie największym prezentem dla taty będzie Twoja pamięć i obecność :great:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

50-te urodziny ojczulka

przez antananarywa 02 gru 2014, 17:14
Tata bardziej się II wojną światową interesuje właściwie. Lubi filmy o tej tematyce, a jedyne książki, jakie przeczytał, to właśnie o tym :mrgreen:
Jeśli chodzi o ogrodnictwo, to szkopuł w tym, że się na tym kompletnie nie znam i właśnie nie wiem, co byłoby dobrym prezentem. Poza kosiarką spalinową, no ale na to mnie nie stac... :D

50-te urodziny ojczulka

przez Bukowski 02 gru 2014, 17:52
Kompania Braci... według mnie każdy fanatyk historii II wojny światowej powinien to obejrzeć.

Urywek:
https://www.youtube.com/watch?v=6BV66DDY4BU

http://allegro.pl/kompania-braci-13-dvd ... 17019.html
Bukowski

50-te urodziny ojczulka

przez Reiben 02 gru 2014, 17:57
Fajne książki o II WŚ pisze Stephen E. Ambrose podobno, jedną mam ale wciąż nie przeczytałem.
http://lubimyczytac.pl/autor/16793/stephen-e-ambrose
Reiben

50-te urodziny ojczulka

przez carlosbueno 02 gru 2014, 18:01
proponuje kufel piwa z okresu drugiej wojny światowej wraz z krzesłem ogrodowym za astronomiczne pieniądze. :mrgreen: Mój ojciec będzie miał niedługo 75 i tez nie będę wiedział co kupić na pewno nie żadne religijne książki bo ma ich w tysiącach i jest po nich coraz głupszy :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

50-te urodziny ojczulka

przez antananarywa 02 gru 2014, 18:09
carlosbueno, :lol: :lol: :lol: jesteś bombowy

Reiben, Messiah, bardzo ciekawe propozycje, dzięki!

50-te urodziny ojczulka

przez Follow_ 02 gru 2014, 18:32
Carlos! hyhyhy...pomysł świetny!

są różnego rodzaju ciuchy inspirowane 2 w.sw, widziałam ludzi w bluzach "żołnierzy wykletych" sa gry planszowe tym inspirowane...

Z ogridniczych rzeczy to moze jakas roslina ktora bedzie wyzwaniem dla niego...
sa takie kalendarze co kiedy się powinno sadzić (polecam raczej specjalistyczny sklep niz jakis market)

Z piwa to mozna w necie kupic takie zestawy dla konesera roznych piw albo z calego swiata albo z polski z browarow ktore powstaly. 50 piw z roznych regionow? Na kazdy rok wspanialego zycia...
albo zestaw do wlasnego wyrobu piwa albo cydru...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

50-te urodziny ojczulka

przez monk.2000 02 gru 2014, 18:35
Też myślę, że film to dobry pomysł. Jest to z jednej strony rzecz ekskluzywna. W dobie pirackich treści oraz filmów oglądanych w postaci plików taki fizyczny nośnik może robić wrażenie, winyle nie wyginęły to i pewnie cyfrowe krążki też się utrzymają. Dobierając odpowiednią tematykę pokażesz tacie, że ci zależy na nim oraz wiesz co on lubi. Poszukałbym jakiegoś cyklu, a nie pojedynczego wydania. Takie są bardziej eleganckie, kolekcjonerskie i lepiej prezentują się na półce.

Jeśli chodzi o wybór konkretnego towaru to znaczenie też ma czy tata lubi czytać tłumaczenie, czy musi mieć lektora. Mój tata znosi tylko dubbing i lektora. Teraz kwestia nośnika, DVD czy Blu-ray. BD to raczej przejściowy format i kiepska inwestycja, chyba że tata jest ekstrawagancki. Kwestię jakości obrazu załatwi zapewne na długi czas 4K/8K, ale na to trzeba poczekać. Dlatego moim zdaniem z punktu widzenia pieniądza nie opłaci się wydawać dużo na wideotekę.

Płyta CD to już prawie górna granica możliwości, dlatego tu nie ma co się bać. Ale kogo w dzisiejszym czasie pociąga 8 utworów na plastikowym krążku?
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

50-te urodziny ojczulka

przez Reiben 02 gru 2014, 18:59
carlosbueno, to teraz kup mu biblię szatana, może staruszka odkręcisz i uratujesz jego duszę.
Reiben

50-te urodziny ojczulka

przez antananarywa 02 gru 2014, 19:31
monk.2000, profesjonalne podejście do tematu ;) mojemu tacie nie przeszkadza ani lektor, ani napisy, za to dubbingu nie dzierży.

Follow_, kilka lepszych piw z różnych regionów tata na pewno dostanie, ale będzie to dodatek.

Póki co propozycja Mesjasza na razie wygrywa. Konsultowałam z mamą i zgadzamy się, że to powinno byc najlepsze.

50-te urodziny ojczulka

przez Absinthe 02 gru 2014, 19:34
Reiben napisał(a):carlosbueno, to teraz kup mu biblię szatana, może staruszka odkręcisz i uratujesz jego duszę.

albo zatrudnij Rajbena jako szatańskiego egzorcytę
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

50-te urodziny ojczulka

przez Prakseda 02 gru 2014, 19:37

Sortuj wg