Potrzeby seksualne niepełnosprawnych

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez khaleesi 11 maja 2014, 21:13
cyklopka, nie no te uposledzone mogą współzyć byleby dzieci nie miały.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez wiejskifilozof 12 maja 2014, 09:22
khaleesi napisał(a):Co myślicie o seksie osób z zespołem downa,porażeniem mózgowym lub z innymi chorobami powodujące niepełnosprawność intelektualną.
Zapraszam do głosu w temacie o którym rzadko kiedy otwarcie sie mówi.

Khaleesi,temat fajny.Zależy,chyba od choroby.

przez tęczowa 03 cze 2014, 14:15
Znam osobiście chłopaka tuż przed 30-ką z porażeniem mózgowym. Ma to szczęście w nieszczęściu, że porażenie dotyczy tylko fizyczności (nogi, dłonie), intelektualnie jak najbardziej sprawny, ciekawy świata i ludzi. Nieraz mi wspominał w rozmowach, że trochę żałuje że to nie Holandia, gdzie są specjalnie przeszkolone prostytutki dla ludzi niepełnosprawnych. Facet od lat jest sam, chyba nawet jest prawiczkiem, chociaż głowy nie dam bo był w jednym związku. Szukał przez internet "pomocy" nawet u kobiet robiących to za kasę ale nawet one nie chciały..
"Im dłużej czekasz na przyszłość tym będzie ona krótsza"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez empathy112 03 cze 2014, 15:38
alicja_31 napisał(a):kiedyś byłam u ginekologa, leżałam sobie na tzw. samolocie..., pani spokojnie badała i w trakcie opowiadała o pacjentce z zespołem Downa, której założyła spiralę, bo miała partnera też Downa (a oni mają cholerny popęd). No i przychodzi ta pacjentka z dwa lata później bo brak miesiączki, bo boli brzuch.... Diagnoza: ciąża. Komentarz ginekolog: oni tak ostro się bawili, że ta spirala wyjechała i ledwo się trzymała, o zebezpieczaniu nie było mowy.
Historia nieciekawa, opowiadanie jej przez lekarke równie śmieszne co nieetyczne jednak (moja w tym sytuacja na samolocie - no idiotyczna...) :roll:

nie uwazalem na biologii
jaka jest szansa, ze ze zwiazku dwoch osob z zespolem downa urodzi sie zdrowe dziecko?
pomijajac, ze nie beda w stanie go wychowac i zapewnic mu godnego zycia

przez Candy14 03 cze 2014, 15:40
porażeniem mózgowym lub z innymi chorobami powodujące niepełnosprawność intelektualną.

Porazenie mozgowe wcale nie powoduje niepelnospawnosci intelektualnej raczej fizyczna.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez acherontia-styx 03 cze 2014, 15:53
Candy14, pracuję z dziećmi z MPD i niestety często powoduje też niepełnosprawność intelektualną, choć oczywiście nie zawsze i też nie zawsze jest to głębokie upośledzenie. Wszystko zależy od rodzaju MPD.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 05 cze 2014, 09:13
A osoby z DOWNEM co u nich ?

przez Lethality 05 cze 2014, 12:07
Pamiętam z programu Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera" była taka rodzinka upośledzonych umysłowo osób, która została wykorzystana przez bank. Ich dzieci też rodziły się z takim upośledzeniem więc to przenosiło się w genach i jacyś starsi ludzie napiętnowali ich. Nawet jakiś dziadek stwierdził, że powinno się ich "wykastrować", aby nie szerzyć głupoty. Coś w tym jest, jednak ludzie to zwierzęta, i tak jak zwierzętom nie zabraniamy się rozmnażać tak ludziom też nie powinniśmy o ile nikomu nie przeszkadza. Chociaż w naszym kraju to trochę przeszkadza. Tacy ludzie o dobrym wykształceniu czy lepszej pracy nie mają co marzyć i przeważnie żyją na zasiłkach czyli de facto na koszt innych. Do tego dają się wykorzystywać np. seksualnie, właśnie finansowo czy w popełnianiu drobnych przestępstw. Tworzą więc pewne problemy, ale o ile mnie one mocno nie dotykają to niech się kochają ile chcą.

przez Candy14 05 cze 2014, 12:19
acherontia-styx, tez pracowalam z takimi dzieciakami :) Chociaz z pozoru wydawaly sie uposledzone w wiekszosci wyadkow przy dpowiednim prowadzeniu okazywaly sie bardzo intelgentne. Trzeba bylo tylko umiec do nich dotrzec. W kazdym razie nie mozna stawiac znaku rownosci pomiedzy MPD a uposledzeniem umyslowym
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez deader 05 cze 2014, 12:43
Nie widzę w tym nic złego, należy jedynie zadbać o antykoncepcję - o co może być w naszym kraju trudno bo raz że zacofanie a dwa że religijny beton. Ale tak poza tym to nic mi do tego, byle nie robili tego na ulicy albo nie zaczęli organizować parad :P
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez wiejskifilozof 06 cze 2014, 10:03
Ale mi nie chodzi o molestowanie.Chodzi mi,o to czy kobieta z zespołem Downa może proponować seks.Mężczyźnie zdrowemu psychicznie.

Sortuj wg