Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 25 sty 2016, 20:32
dzieki mirunia ale ja sie jego specjalnie pytam bo on smieszne chistorje opowiada

Spamowa wyspa

przez Stracona100 25 sty 2016, 20:35
platek rozy napisał(a):Stracona100, Alkohol poglebia niestety nerwice.I moze dlatego ja tez stale masz. Poszlabym zamiaste siegac po nastepna flache na terapie i poszukala radosci w czym innym . My z dziewczynami pichcimy , kolorujemy , cwiczymy , tanczymy ... cale spectrum rzeczy ktore w wyzwalaja endorfiny i poprawiaja nastroj . I nie ma sie co dziwic ze inni nie maja takiego problemu bo wiekszosc zdaje sobie sprawe ze alkohol czy prochy to tylko poglebienie juz i tak dupnego stanu i wychodzenie nie tylko z nerwicy ale i z nalogu co jest dwa razy trudniejsze.

Zapewne alkohol w leczeniu mi nie pomaga - a nie mam nerwicy tylko depresję. Przed chorobą też miałam mnóstwo zainteresowań i zajęć: mam (a raczej miałam) piękny ogród, miałam mnóstwo kwiatów i warzyw, gotowałam, biegałam, malowałam, fotografowałam, jeździłam na nartach i robiłam mnóstwo fajnych rzeczy. Depresja zabrała mi wszystko, został tylko alko :why:

Spamowa wyspa

przez platek rozy 25 sty 2016, 20:48
Stracona100, tez mam zaburzenia depresyjno - lekowe , plus agorafobie , ataki paniki i bordera ( akurat z ta ostatnia diagnoza sie malo zgadzam ) I tez mi ciezko ale staram sie mimo wszystko zyc i czerpac z tego zycia cos jeszcze oprocz choroby. I z depresja powinnas na terapie chodzic a ze zostal tylko alkohol to dla mnie zwykle pieprzenie glupot - wybacz. Bo albo sie chce leczyc albo chce tkwic w bagnie. Tu kazdy chory , nie Ty jedna masz depresje.Teraputka mi powiedziala jedno jak sie chce poplynac w chorobe to se poplynie dlatego tak wazne zeby cos mimo choroby robic. Ja tez miewalam stany ze z lozka sie zwlec nie moglam , nie obchodzilo mnie nic ale pomyslalam jedno --- nie zgnije w tym domu i w lozku tylko bede o siebie wlaczyla i walcze. W grudniu podjelam ogromne wyzwanie jakim byla nowa praca i teraz powiem ze w pewnym sensie daje mi to kopa i ratuje bo daje kawalek normalnego zycia na co dzien.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Stracona100 25 sty 2016, 21:03
Płatek róży, wybacz, ale chyba nie wiesz (nie doświadczyłaś) depresji endogennej. Ja chcę się leczyć, ale lekarzom nie udaje się mi pomóc. Psychoterapia też w takich przypadkach nie pomaga.
Nie pieprzę, tylko cierpię po prostu......
Ale cieszę się, że Tobie się udaje walczyć.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 25 sty 2016, 21:04
Stracona100, słuchaj co platek rozy mówi bo to jest weteranka w walce o siebie. ;)

Spamowa wyspa

przez Stracona100 25 sty 2016, 21:07
Purpurowy napisał(a):Stracona100, słuchaj co platek rozy mówi bo to jest weteranka w walce o siebie. ;)

Ależ słucham i podziwiam, ale ja mam trochę inne problemy.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 25 sty 2016, 21:09
Stracona100, ja tez cierpie jak wszyscy tutaj , kazdy jest chory ... nie znasz wszystkich z e spamowej , np amelki ktora co pol roku dostaje takiej depresji ze nawet sie uczesac jej trudno , choruje 15 lat i leczy sie , a leki tez jej ciezko ustawic , teraz akuart jest w reemisji i szuka pracy...
Nie bede sie licytowala bo ja tez znam stan gdzie nawet ciezko mi bylo sobie herbate zrobic ale cenie osoby ktore mimo wszystko sie nie poddaja . I ja tez choruje dlugo bo pierwszy epizod mialam 20 lat temu .. obecny trwa ponad trzy lata .... Nie lubie gadania --- to ja jestem najbiedniejsza bo tu wszyscy sa chorzy co napisalam wczesniej.
Miewam nieraz takie lek ze mam klopot zeby z domu wyjsc a jednak z uporem wychodze co dzien.
Dlatego jesli sadzisz zes najbiedniejsza to nie wyleczysz sie nigdy.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 25 sty 2016, 21:10
Stracona100 napisał(a):
Purpurowy napisał(a):Stracona100, słuchaj co platek rozy mówi bo to jest weteranka w walce o siebie. ;)

Ależ słucham i podziwiam, ale ja mam trochę inne problemy.

Ja też co prawda mam zupełnie inne problemy niż platek rozy ale miło mi jest ją czytać, że jednak walczy o siebie i jakoś daje sobie radę.

Spamowa wyspa

przez piękna 25 sty 2016, 21:11
Dobry wieczór wszystkim :smile: :smile: :smile:
piękna

Spamowa wyspa

przez JERZY62 25 sty 2016, 21:12
Purpurowy, bierzesz teraz jakieś leki? Tak mi przyszło do głowy ;)
♪♪♪

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 25 sty 2016, 21:12
piękna, dobry wieczór.

Spamowa wyspa

przez platek rozy 25 sty 2016, 21:13
Purpurowy, dziekuje :) staram sie bo zycie jedno i nie chce w chorobie zgnic. Ty pownienies wziac sie za alko i tto na powaznie.

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 25 sty 2016, 21:13
JERZY62 napisał(a):Purpurowy, bierzesz teraz jakieś leki? Tak mi przyszło do głowy ;)

Fluxemed przepisał mi ten jegomość w poradni leczenia uzależnień, razem z tym relanium, ale szczerze powiedziawszy nie widzę poprawy. Tak jakby chwilkę była poprawa, tak jakoś po tygodniu brania, ale teraz jest tak jak było.

Spamowa wyspa

przez Stracona100 25 sty 2016, 21:21
Witaj piękna
płatek róży naprawdę odniosłaś wrażenie, że chcę powiedzieć, że "jestem najbiedniejsza"? :shock: Nic podobnego, po prosu dzielę się swoimi myślami i wcale nikogo nie chcę prowokować ani z nikim się licytować na choroby. Rozumiem, że moja postawa może Cię irytować, ale to nie zmienia faktu, że ja po kilku latach leczenia czuję się zmęczona i miałam potrzebę powiedzenia o tym. Jeśli to nieodpowiednie miejsce, to PRZEPRASZAM.

Sortuj wg