Jaką psychikę powinien mieć dobry żołnierz ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Hans 07 wrz 2013, 17:44

Feed your head
Feed your head

przez Ferdynand k 07 wrz 2013, 18:01
:lol:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Naczelny Użyszkodnik

przez monk.2000 07 wrz 2013, 18:06
Hans, może pomyślę kiedyś o tym filmie. Czytałem recenzję na filmwebie.

Dla każdego coś miłego, żal mi tylko tych osób, które zostały zmuszone to tego całego wojennego procesu.

Ostatnio oglądałem dwa filmy wojenne. Jeden był ostatnio w miesięczniku historycznym i opowiadał o powstaniu warszawskim, tam nie było widać typowego odczłowieczenia. Ludzie spełniali swój patriotyczny obowiązek i to wyglądało jakby system wartości nie rozbił się, a raczej ich działania były z nim zgodne. Obrona ojczyzny, odwaga, itd.

Drugi film to jakaś mniej znana niemiecka produkcja "Stalingrad". Tam pokazane może w sposób lekko przerysowany, a może autentyczny, nie wiem, jak wojna zmienia ludzi. Do tego istotne wątki historyczne. Pierwsza rzecz, która zwróciła moją uwagę to szpital bojowy, gdzie setki ciężko rannych wiło się z bólu. Totalny absurd, czynić sobie taką krzywdę.

Niech takie filmy uświadomią ludziom z zaburzeniami, że szaleństwo nie jedno ma imię. Czasem ktoś, kto nie zmaga się z codziennością okazuje się maszyną do zabijania, a ten przewrażliwiony gotowy jest to poświęceń. Wojna na terenie polski pełna była takich przykładów, do których można się dostać.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 07 wrz 2013, 18:11
monk.2000, "Full Metal Jacket" - tu polecam książkę. A "Stalingrad" bardzo dobry według mnie.

Metody urabiania żołnierzy uległy znacznej poprawie, gdzieś widziałem dane, że podczas wojny secesyjnej od 5 - 10% żołnierzy strzelało żeby zabić, w czasie II wojny to było ok 50%, a w Wietnamie 80% albo 90%. Może się myle z danymi procentowymi, ale tendencja jest wzrostowa.
Feed your head
Feed your head

Sortuj wg