weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 09 lip 2013, 11:18
mam dość tej durnej wymiany zdań. zapraszam do rozmowy wszystkich wege, wszystkich sympatyzujących oraz każdego, kto chciałby się czegoś o nas dowiedzieć, jest ciekawy, chce zapytać, proszę bardzo, byle kulturalnie.
pozostałe zaczepki mam nadzieję, że wszyscy będą zgodnie ignorować.
a co do jedzenia i karmienia zwierząt - niech każdy robi co chce. dyskusja o kłach jest zbędna, było już takich wiele.
jak ktoś zamierza tu pisać przykładowo o tym, że kupuje karpia na święta i własnoręcznie go zabija to oczywiście zostanie nazwany mordercą, bo weganie tak to widzą i tego właśnie można się po nas spodziewać - nazywamy rzeczy po imieniu.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Śmiercionauta 09 lip 2013, 11:21
oglądaliście dokument "śmierć człowieka pracy"?
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Vian 09 lip 2013, 11:24
veganka napisał(a):jak ktoś zamierza tu pisać przykładowo o tym, że kupuje karpia na święta i własnoręcznie go zabija to oczywiście zostanie nazwany mordercą, bo weganie tak to widzą i tego właśnie można się po nas spodziewać - nazywamy rzeczy po imieniu.

No to ciężko się dziwić, że ktoś tam poczuje się dotknięty, bo jedzący ryby tak to widzą i nazywają rzeczy po imieniu. :P
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 09 lip 2013, 11:27
Vian napisał(a):No to ciężko się dziwić, że ktoś tam poczuje się dotknięty, bo jedzący ryby tak to widzą i nazywają rzeczy po imieniu. :P

jak chcesz o tym pisać to załóż wątek o rybach lub o technikach zabijania zwierząt, nie mam nic przeciwko

-- 09 lip 2013, 11:27 --

luk_dig, ja nie widziałam, o czym jest?
vel veganka

przez Vian 09 lip 2013, 11:31
Tzn wiesz, ja osobiście bym wolała, żebyście Wy po prostu postarali się powstrzymać od nieprzyjemnych epitetów w rodzaju "morderca" czy "gówno", a wtedy ja, jeśli zajrzę do tematu, to żeby podrzucić przepis na pycha gulasz warzywny mojej mamy. :) Nie widzę szczególnego sensu w założeniu swojego wątku i takiego bluzgania na siebie - Ty na mnie w swoim, ja na Ciebie w swoim. Po co i na co... :)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez lukk79 09 lip 2013, 13:17
Vian, narobiłaś mi smaka, gulasz za mną chodzi od jakiegoś czasu, jak dasz radę to zapodaj przepis, mniam
Pierwszy Romantyk Forum

przez kite 09 lip 2013, 14:48
gulasz to i ja chcę! z niczym mi kasza nie smakuje :/
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Vian 09 lip 2013, 14:53
O, oki doki, ale wieczorkiem albo jutro - muszę dopytać mamę o przyprawy i kolejność ;-) Ogólnie to taka mamusina wariacja między leczo a ratatouille.

Można spokojnie jeść go z kaszą. Z ryżem, z makaronem, aczkolwiek ja chyba najbardziej lubię ze świeżym pieczywem.
Lisbeth Salander

przez stakatella 09 lip 2013, 17:18
Mam pytanie- znacie jakis prosty przepis na smaczne danie z baklazana?

przez lukk79 09 lip 2013, 17:26
kite, ja mam tak samo, kaszę gryczaną mogę zjeść tylko z gulaszem, nie daje rady z niczym innym.
stakatella, mnie w tej chwili nie przychodzi nic do głowy, w ogóle to nie mam głowy do przepisów (mam kilka swoich podstawowych) i zawsze szukam inspiracji w necie lub mojej książce kucharskiej, zaraz w sumie zobaczę czy jest coś o bakłażanie. spróbuj może na http://www.puszka.pl, tam mają wyszukiwarkę, albo w ogóle w google, ja tak robię dopisując "weganizm" co by uniknąć przepisów mięsnych.

-- 09 lip 2013, 17:36 --

zupę z bakłażana, sałatkę z bakłażana I i II, pastę z bakłażana, bakłażan nadziewany i faszerowany , kotleciki z bakłażana?
Pierwszy Romantyk Forum

przez bittersweet 09 lip 2013, 17:57
stakatella, pamietaj zeby bakłazana po pocieciu posypac sola, odstawic na kwadrans, a potem opłukac. W ten sposób usuwasz z niego goryczkę 8)
Letnie warzywka typu bakłażan, papryka, cukinia mozna zgrilować w kawałkach/plastrach i jeśc albo na ciepło, polane oliwą z oliwek albo w formie sałatki na zimno, z sosem vinegret na przykład.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez idle 09 lip 2013, 17:58
Obwiniam ten temat za to, że od tygodnia jem na okrągło sos pomidorowy z papryką, marchewką, cebulą i imbirem. Cebula podsmażana z cynamonem i to rzeczywiście robi różnicę :105: Do tego ciemny makaron i jestem w niebie :mrgreen: Więcej gadajcie o przyprawach i cudownych pikantno-kwaśnych smakach a chyba się zdecyduję na odstawkę, przynajmniej na jakiś czas, kto wie co będzie dalej ;)
watch me disintegrate

przez lukk79 09 lip 2013, 18:15
ja jak robie takie jedno danie z ryżem i pastą curry to na koniec posypuje świeżo zmieloną kolendrą, boskie to w połączeniu z ostrym

-- 09 lip 2013, 18:15 --

no i w oogóle warto samemu mielić przyprawy!
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 11 lip 2013, 09:28
wysłałam zapytanie do firmy Bell, bo ich podkład i puder mineralny są w odcieniu idealnie mi pasującym. dostałam odpowiedź, że nie ma w nich żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. wymienili mi także kolory błyszczyków, w których jest 'carmine' (nie wiem czy pochodzenia zwierzęcego czy syntetyczny), ale zaznaczyli, że w pozostałych odcieniach go nie ma.
żaden z produktów Bell nie był testowany na zwierzętach.
jak ktoś z was używa błyszczyka Bell to zapraszam na priv, podam numery tych, które potencjalnie mogą zawierać wyciąg z owadów ;)

-- 11 lip 2013, 09:31 --

lukk79 napisał(a):no i w oogóle warto samemu mielić przyprawy!

używasz moździerza?
vel veganka

Sortuj wg