Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 16 kwi 2012, 11:08
tylko jak zostać takim silnym psychicznie i czy to jest możliwe.
Największy Forumowy Maruda

przez uspiony2 16 kwi 2012, 11:20
bakus, dobrze piszesz. Zgadzam się z Tobą.
Ja mam 21 lat i swoje jedyne doświadczenia (nie mówię tu nawet o kontakcie fizycznym) z kobietami opieram na trwającym niecały miesiąc "flircie". Oczywiście jako przeciwnieństwo osoby silnej psychicznie mam to w głowie mimo, że mineły już dwa lata.
Nie przejmowałbym się tym, gdyby nie fakt, że praktycznie od zawsze nie mam bliższego (wykraczającego poza cześć) kontaktu z dziewczynami.
Im przybywa lat, tym bardziej rośnie frustracja, słabnie nadzieja i wzmaga się lęk przed płcią przeciwną.
Jednakże, zaznaczam, że kobiety to nie jedyny aspekt moich problemów. Choć jeden z głównych.

Na obecną chwilę jestem zrezygnowany w tej kwesti, ale w głowie świta mi jeszcze podejście "behawioralne", tzn. wystawienia się na stresor, co do tego problemu.

przez Zenonek 16 kwi 2012, 11:29
carlosbueno, Możliwe, ale za pomocą nowoczesnych środków psychotropowych. Myślę, że koncerny farmaceutyczne jakby chciały to przy obecnej technologii byłoby możliwe opracowanie takich leków.

Aha dodałbym jeszcze jedną rzecz... To, że ktoś ma wyoski próg lękowy ma bardzo wiele ważnych konsekwencji...Nie wynika z tego tylko to, że ktoś jest po prostu odważny.

Taka osoba nie boi się podejmować tzw ryzyka, ponieważ jej mózg nie dąży do ucieczki...

Np facet z odpowiednim progiem lękowym nie będzie się bał podrywać kobiet, ponieważ panuje nad swoimi lękami...a nawet będzie to dla niego przyjemne.

A w przypadku mężczyzny z niskim progiem lęku jest odwrotnie...ponieważ próba poderwania kobiety wiąże się z silnym lękiem to mózg wynajduje mechanizm obronny w postaci nieśmiałości. Wynikiem tego mechanizmu obronnego jest zwyczajne unikanie sytuacji mocno stresowej.

-- 16 kwi 2012, 11:37 --

uspiony2, W obecnej chwili pomóc Ci może tylko intensywna praca nad sobą w postaci psychoterapii mającej na celu podniesienie i ustabilizowanie samooceny oraz przepracowaniu sytuacji, gdy np nie wyjdzie z jakąś kobietą (co zdarza się każdemu ). Dodatkowo dobrą sprawą jest metoda małych kroczków...tzn trzeba od czegoś zacząć socjalizację, pierwsze można znaleźć sobie towarzystwo z którym się będzie po prostu imprezowało regularnie, obędziesz się się w takich sytuacjach troche i będzie łatwiej potem...a jak towarzystwo polubi Cię, bo np okażesz się fajnym, dowcipnym kolesiem to :great: .

A i jeszce jedno 21 lat to bardzo, ale to bardzo młody wiek...jak zaczniesz nad sobą pracę (nie będzie łatwo) to na 100 % nie zostaniesz 35 letnim prawiczkiem. Tylko w tym wieku będziesz już dawno ochajtany :).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uspiony2 16 kwi 2012, 11:47
Zenonek, ja już jestem po lekach i po psychoterapii :). Mam mało znajomych. Poza tym ja nie imprezuję, bo czuję się strasznie obco w takich sytuacjach - próbowałem się zmuszać.
Został mi rok studiów. To jest jedyna szansa, tak mi się wydaje. I to właśnie też prowadzi mnie do frustracji.

przez bakus 16 kwi 2012, 11:59
Wow. Zenonek. Identyczna sytuacja. Wydaje mi się, że potem zostanie nam tylko zabawa w PUA. Bardzo fajną osobowością w świecie PUA jest Marcin Szabelski pseudonim "Adept" z informatyka w faceta co potrafi uwieść każdą. Chociaz ona się poddał hipnozie za granicą.
Też chętnie bym się oddał jakiejś hipnozie, żeby wymazał pewne bariery z mojej głowy.
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez ekspert_abcZdrowie 16 kwi 2012, 15:03
człowiek nerwica napisał(a):
czy to kwestia niskiej samooceny, "niemedialnej" sylwetki, nieśmiałości, wycofania wskutek przewidywania potencjalnych porażek, niechęci, by iść na kompromis w związku, lęku przed odrzuceniem, poczucia, że nie jest się w stanie zapewnić stabilizacji finansowej

Pani Ekspert,hmm a jak te wszystkie wymienione kwestie są przyczynami? ;(...(no może oprócz tej kwestii kompromisu)

człowiek nerwica, myślę, że te wszystkie przyczyny i tak czerpią z jednej głównej - niestabilnego i niskiego poczucia własnej wartości. Jak sobie w wówczas radzić? No cóż - nie ma metody-wytrychu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie pracy nad sobą w postaci psychoterapii. Jest to jednak ciężka i przede wszystkim długotrwała "harówka"... Z dnia na dzień nieśmiały, zalękniony i niepewny siebie człowiek nie stanie się od razu rozmownym, towarzyskim i przebojowym casanovą.
Psycholog

przez Sorrow 16 kwi 2012, 15:11
Zenonek napisał(a):Człowiek silny psychiczny to przede wszystkim osoba :

- z mocnym OUN - tzn między innymi z wysokim progiem lękowym, ograniczone przeżywanie lęków to podstawowy filar osoby silnej. Jeżeli już lęki się pojawiają to taki człowiek jest w stanie bez większych problemów nad nimi zapanować.

- osoba mająca duży wpływ na swoje myśli - zdrowy ośrodek przeżywania emocji. Brak taplania się w tym co boli, umiejętność szybkiego podniesienia się po porażkach.

- z powyższego wynika również brak tendencji do obsesji

- panowanie nad fizycznymi skutkami stresu (tachykardia, pocenie się, czerwienienie, wzrost ciśnienia itp itd)

To w sumie takie kluczowe rzeczy. To łączy osoby silne psychicznie, oczywiscie między innymi.

Aha. Nigdy taki nie byłem. Szkoda, że nigdy nie miałem możliwości wyboru.

przez vifi 16 kwi 2012, 15:22
Nie szukam żadnych przygód seksualnych, zarywania lasek itp. Po prostu czasami mam wielką ochotę z kimś pobyć, tylko się boję że się okaże że nie mamy o czym rozmawiać i okaże się że jestem nudny jak flaki z olejem. Nie wiem czy byłbym w stanie udźwignąć związek, ale nawet nie ma co o tym myśleć skoro nie mam żadnych koleżanek, bo jak mam mieć skoro prawie z nimi nie rozmawiam, a jak mam z nimi się spotykać skoro boję się wyjść do innych, a jak mam się nie bać, skoro się boję tego że się boję i wstydzę się siebie i tego że się wstydzę.
Wcześniej myślałem może o jakimś wolontariacie. Może bym się do czegoś przydał i trochę wyszedł do ludzi, ale oczywiście przestraszyłem się zrobić z siebie idiotę.
eeeeeeeeee się żalę tylko :blabla:

przez ajajaj89 16 kwi 2012, 16:36
Oj sory ze tak zbijam z tropu, ale co sadzicie nt poznawania dziewczyn w sklepie, srodkach transportu, na ulicy ...

Gadalem na ten temat z chlopakami z podrywaj,org, ale oni maja tak sprany mozg ze nie przemawia do mnie to, co oni mowią..

Dlateo tak mi chodzi o wasze zdanie, a szczegolnie o zdani PANI EXPERT :105:
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Kiya 16 kwi 2012, 16:41
ajajaj89, każde miejsce jest dobre, tak mi się wydaje. Najważniejsze, żeby zachowywać się z klasą, np. nie podejść do dziewczyny w autobusie i zagadać "hej maleńka", coś takiego może przeszłoby na dyskotece, nie wiem :P Jako doskonałe miejsce podrywu polecam Empik, bo można zagadać do kogoś stojącego przy regale z naszymi ulubionymi książkami, muzyką czy grami i od razu jest o czym rozmawiać.
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez el_testosterone 16 kwi 2012, 16:48

przez ajajaj89 16 kwi 2012, 17:05
Empik spoko, ale do Empiku chodze rzadko, zas do spozywczaka i na studia pociagiem codziennie. Az szkoda ze tak czas ten sie marnuje, bo przeciez w tych codziennych miejscach napotyka sie pelno dziweczyn
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Kiya 16 kwi 2012, 17:08
ajajaj89, pociąg nawet lepszy niż autobus - w autobusie taka potencjalna dziewczyna może się bać, że jesteś jakimś świrem ( ;) ) i będziesz ją śledził do domu :zonk: Natomiast podrywanie w spożywczakach to częsty motyw na filmach ;)
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez carlosbueno 16 kwi 2012, 17:11
ajajaj89 napisał(a):Oj sory ze tak zbijam z tropu, ale co sadzicie nt poznawania dziewczyn w sklepie, srodkach transportu, na ulicy ...

Gadalem na ten temat z chlopakami z podrywaj,org, ale oni maja tak sprany mozg ze nie przemawia do mnie to, co oni mowią..

Dlateo tak mi chodzi o wasze zdanie, a szczegolnie o zdani PANI EXPERT :105:

Do tego trzeba by odważnym nawet część całkowicie normalnych ludzi ma z tym problemy. Mi się 2 razy w życiu zdarzyło zagadać dziewczynę w środkach transportu ale dlatego że siedziały obok mnie i zdarzyło się coś co umożliwiło wymianę zdań. Raz było to w samolocie i raz w autokarze na wycieczce zagranicznej ale nic z tego nie wyszło bo o nr telefonu bałem się zapytać. Większość ludzi chyba jednak nie poznaje kobiet w sklepie, ulicy czy w autobusie to tyczy się tych odważnych ekstrawertycznych a nam trudno będzie o coś takiego są chyba łatwiejsze drogi poznawania ale spróbować można jak ktoś ma na tyle odwagi.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg