Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez TEUFEL 29 gru 2013, 22:26
Marcosm, a żebyś k*rwa wiedział że tak jest ;)
TEUFEL

przez *Monika* 29 gru 2013, 22:27
smiech_przez _lzy napisał(a):
Niech się wypowie również ktoś kto zna się na temacie. Niekoniecznie musi to być psycholog. Chodzi mi o to, jak sobie z tym poradzić? Może ty Moniko coś doradzisz? ;)

Pamiętasz jak zapytałam o psychoterapię? Mitingi etc.? Nie bezpodstawnie o to zapytałam :D
Oczywiście... Twoje trudności mają swoje dno, przyczynę, nawet te wcześniejsze... alkoholizm... miał swoje przyczyny...
Tych przyczyn szuka się i uświadamia na terapii. A potem pracuje się nad swoimi trudnościami pod okiem terapeuty. Pracuje się nad niską samooceną, poczuciem niskiej wartości.
Uważam, że możesz nieć zaniżoną samoocenę nieadekwatnie. Uprawiasz sport, masz pasję, chodzisz do pracy... niby wiedziesz "normalne" życie, a jednak brakuje Ci spełnienia pod postacią relacji z płcią przeciwną. Nie ma się czego wstydzić. Ludzie nieraz pół życia szukają swojej drugiej połówki, nie tylko z przyczyn "prawictwa" czy "dziewictwa".
Wiem, że nie będzie to dla Ciebie pocieszeniem, jeśli napiszę, że każdy jest odosobnionym przypadkiem. Dla każdego to właśnie jego problem jest tym nadrzędnym.
Myślę, że powinieneś zostać sobą, niczego nie udawać.
Ale na prawdę fajnie by było, gdybyś poświęcił swój czas na pracę nad sobą na terapii...
Uwierz mi, że warto :D
Obrazek
Główny Moderator

przez TEUFEL 29 gru 2013, 22:30
*Monika*, :great:

smiech_przez _lzy, przemyśl to na serio, to może być to
TEUFEL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez smiech_przez _lzy 29 gru 2013, 22:30
A w jaki sposob miala by mi pomoc taka terapia, bo jakos to do mnie nie przemawia?

przez Arhol 29 gru 2013, 22:31
light, To akurat wymyślona postać,składający się z płomieni,2-ogoniasty kot,w czym problem :mrgreen: ?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez *Monika* 29 gru 2013, 22:33
smiech_przez _lzy napisał(a):A w jaki sposob miala by mi pomoc taka terapia, bo jakos to do mnie nie przemawia?

PW
Obrazek
Główny Moderator

przez Marcosm 29 gru 2013, 22:35
smiech_przez _lzy napisał(a):A w jaki sposob miala by mi pomoc taka terapia, bo jakos to do mnie nie przemawia?

I tu leży też Twój problem, brak Ci wiary... Uwierz w końcu, że można coś zmienić, a wtedy zobaczysz efekty :)
Marcosm

przez Nameless 29 gru 2013, 22:36
"Do zakochania jeden krok , jeden jedyny krok nic więcej
Do zakochania jeden krok , trzeba go zrobić jak najprędzej
Do póki się zapala wzrok , do póki się splatają ręce
Do póki kusi nocy mrok, do zakochania jeden krok
Do zakochania jeden krok ..."

Obrazek

A tu bonus: Na inżyniera.

Obrazek
Trust me, I'm an engineer.

przez TEUFEL 29 gru 2013, 22:38
Kestrel, Tak całkiem serio to spoko ten obrazek, ma klimat ;)
TEUFEL

przez *Monika* 29 gru 2013, 22:40
neuropatik napisał(a):Hej!
Pomysłodawca tego tematu chętnie posłuchałby wywodów specjalisty w tym zakresie. No to go ma! Można rzec, że ja jestem takim specjalistą, gdyż w będąc w wieku 36-ciu lat nadal nie mam doświadczeń seksualnych. Jestem jak najbardziej najprawdziwszym prawiczkiem. Przyczyn tego stanu rzeczy należy szukać w zaburzeniach osobowości na jakie cierpię. O nich chciałem najbardziej pisać, ale temat dziewictwa też mnie interesuje. Mam stwierdzoną osobowość schizoidalną. Do tego dochodzi nerwica natręctw. W moim przypadku jest to lęk przed nawet znikomymi ilościami środków chemicznych (pestycydy, oleje i smary samochodowe, azbest itp.), a ostatnio również i zanieczyszczeniami pochodzenia naturalnego (bakterie, pleśnie). Nerwica bardzo nasiliła się w roku 2000 kiedy to trafiłem do wojska. Potem było coraz gorzej. Lęk, a raczej poczucie winy na temat tego, ze mógłbym zanieczyścić bliskich tym co mam np. na rękach doprowadziły do wielogodzinnych zmagań w łazience (mycie rąk i różnych rzeczy). Dziś jest dużo lepiej. Próbuję się przeciwstawiać natrętnym myślom i kompulsjom.
Moja osobowość bardzo utrudnia mi kontakty z innymi ludźmi. Wiele się nauczyłem, jeśli chodzi o kontakty formalne (w pracy, na ulicy itp.). Jednak nadal nie potrafię nawiązywać bliższych kontaktów (koleżeńskich), jak również tych najbliższych - intymnych z kobietami. A muszę przyznać, że kobiety bardzo mnie interesują. Chyba brakuje mi tez seksu, chociaż przyznanie się do tego trochę mnie krępuje. Kiedyś próbowałem stłumić popęd płciowy, ale skutkowało to pojawianiem się myśli natrętnych na ten temat. Dziwne to jest: nie znam rozkoszy jaką niesie obcowanie z kobietą, a jednak tego pragnę.
To tyle na początek chciałem napisać o sobie. Pozdrawiam!

Witaj na naszym forum :D
Piszesz, że masz osobowość schizoidalną... domniemywam, że miałeś profesjonalną diagnozę...
Zatem moje pytanie brzmi "Czy uczęszczałeś na psychoterapię"?
W Twoich zapiskach doszukałam się też tendencji do natręctw i kompulsji.
I jeszcze jedno pytanie... Czy ze swoimi trudnościami zmagasz się od czasu przed wojskiem czy po wojsku te trudności osiągnęły swoje apogeum?
Obrazek
Główny Moderator

przez TEUFEL 29 gru 2013, 22:41
Nameless, Poziom jak zwykle wysoki :twisted:
TEUFEL

przez jetodik 29 gru 2013, 23:19
Carlosbueno

To chyba normalne w Twojej sytuacji że czujesz się wybrakowany w końcu dla faceta zwłaszcza już tak dojrzałego wiekowo, bycie prawiczkiem to straszna ujma i frustracja i nawet to że wielu kobietom to by nie przeszkadzało wiele nie pomoże. W końcu uprawianie seksu lub chociażby jakieś doświadczenia z tym związane to dowody męskości. No i też w takim zwykłym życiu przeszkadza gdy inni opowiadają o swoich związkach itd a ty w tym zielony jesteś i jeszcze musisz unikać tematu albo wymyślać różne historie bo niektórzy są dociekliwi.

a co pomoże? co musi zrobić 35letni prawiczek, żeby się nie wstydzić swojego prawictwa?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez carlosbueno 29 gru 2013, 23:26
jetodik napisał(a):Carlosbueno

To chyba normalne w Twojej sytuacji że czujesz się wybrakowany w końcu dla faceta zwłaszcza już tak dojrzałego wiekowo, bycie prawiczkiem to straszna ujma i frustracja i nawet to że wielu kobietom to by nie przeszkadzało wiele nie pomoże. W końcu uprawianie seksu lub chociażby jakieś doświadczenia z tym związane to dowody męskości. No i też w takim zwykłym życiu przeszkadza gdy inni opowiadają o swoich związkach itd a ty w tym zielony jesteś i jeszcze musisz unikać tematu albo wymyślać różne historie bo niektórzy są dociekliwi.

a co pomoże? co musi zrobić 35letni prawiczek, żeby się nie wstydzić swojego prawictwa?

Jak to co stracić je, to pewnie łatwiejsze niż podbudowanie samooceny na tyle aby to zaakceptować.
Największy Forumowy Maruda

przez jetodik 29 gru 2013, 23:35
no to swoją drogą, ale i tak trzeba się wyrwać społeczeństwu, ono nie wybaczy, że w tak późnym wieku się zaczęło.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg