wiara a seks

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: masturbacja

przez scrat 02 cze 2009, 23:44
Piekło nas wszystkich pochłonie. Przynajmniej impreza będzie w kotle :)

Gdyby nikt nie gadał takich bzdur jak fanatyczni katolicy a seks nie byłby tematem tabu to w życiu młodzi ludzie nie mieliby żadnych wyrzutów sumienia że postępują zgodnie ze swoją naturą.
Przyjaciel forum

przez scrat 03 cze 2009, 00:05
Bo wmawiasz ludziom ewidentne bzdury bez żadnego pokrycia w rzeczywistości. Potem młodzi ludzie przesączeni tą papką na tym cierpią.

Ponawiam prośbę o badania na których opierasz swoje przekonania odnośnie tej (fizjologicznej przecież) czynności.
Przyjaciel forum

przez motoko 03 cze 2009, 00:13
NIE MA czegoś takiego jak uniwersalna moralność! Każdy ma swoją własną, SWÓJ system wartości, z którego nie musi się nikomu spowiadać. Poza tym człowiek to udomowione zwierzę. Z popędami nikt nie wygra, garantuję Ci, że pewnego dnia nie wytrzymasz. Gdy sport przestanie wystarczać...

Poza tym, czemu aż tak Ci zależy na przekazywaniu tej "jedynej słusznej prawdy", której i tak nie umiesz racjonalnie uargumentować ['bo tak i już, mówcie sobie co chcecie, jestem ślepa i głucha na fakty']? Starasz się sama siebie przekonać o słuszności swoich słów, szukasz potwierdzenia? Bo nikomu Twoje słowa nie pomogą, raczej wywołają chaos. To właśnie takie katolickie gadanie wzbudza poczucie winy. Wtedy człowiek staje się nieszczęśliwy i splątany. I niby w jakim celu? Bardzo chcesz zasiać to ziarno wątpliwości. Niedobry uczynek, niedobry... :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1507 04 cze 2009, 21:50
vendeta napisał(a):mam pytanie czy jak masturbuje sie z 5 do 7 razy dziennie to czy moze to prowadzic do jakiejs choroby??? prosze o porady z góry dziekuje

oglądałem program w tv ostatni o dwóch gościach uzależnionych od masturbacji robili to 12-16 razy na dzień, goście nie potrafili stworzyć związku damsko-męskiego, byli znerwicowani, jak nie zdarł sobie łacha w ciągu godziny robił się agresywny, nerwowy biegał po mieście i szukał ubikacji by to zrobić, jak już zrobił wracał do normy ale starczało mu to tylko na godzinę, obaj zapisali się na różne terapie gdzie próbowano im pomóc niestety nie wiem jak sie to skończyło bo program był późno i usnąłem myslę że przy 5-7 razach należy nad tym pracować i ograniczać do minimum, nie wiem ile ma lat kolega ale jak rozpocznie współżycie z płćią przeciwną to powinno załatwić proble, a jeśli nie rozpocznie to skoro mu to nie pasi niech trochę się wysili i ogranicza się do niezbednego minimum niech że tak powiem odstawia stopniowo i niech się tym nie partwi bo nabawi się kompleksów
1507

przez vanderlei 05 cze 2009, 19:29
potrzeba sexualna jest tak jak inna potrzeba,człowiek funkcjonuje tak a nie inaczej więc jak ktos ma partnerke(a) ma sie z kim kochac to dobrze (dodatkowo wielu w udanych zwiazkach sie masturbuje) a jak ktos nie ma to sie poprostu masturbuje lub jak nie czuje takiej potrzeby to nie (w co watpie) ,jest to takze odreagowanie i zrzucenie emocji. według koscioła jest to grzech (ok jestem wierzacy) ale skupmy sie na innych ciezszych grzechach.tak czy inaczej jest to normalne zachowanie i nie widze w tym nic bardzo złego.moja opinia na ten temat
vanderlei

przez betty_boo 05 cze 2009, 20:43
zwierzeta tez sie onanizuja io male dzieci równiez, czyli jest to nasza natura - to po pierwsze.

po drugie kosciół jest mistrzem we wzbudzaniu w ludziach (szczególnie w dzieciach które sa wrazliwe!) poczucia winy i gadaniu o karze. to naduzycie

przez motoko 05 cze 2009, 21:05
Akurat dzieci są najbardziej szczere. Dopiero później wpaja im się te wszystkie nonsensy, co by się za bardzo nie rozbestwiły.

przez scrat 05 cze 2009, 21:06
aga8420 napisał(a):
betty_boo napisał(a):zwierzeta tez sie onanizuja io male dzieci równiez, czyli jest to nasza natura - to po pierwsze.

Przyrównywanie ludzi do zwierząt, które nie potrafią kontrolować swojego instynktu jest nie na miejscu.

Niby dlaczego mielibyśmy kontrolować zdrowe instynkty które nikomu nie szkodzą? Instynkt jedzenia, snu i inne instynkty fizjologiczne też kontrolujesz bo niby są złe? Jesteśmy zwierzętami i żeby żyć w zgodzie ze sobą musimy zaspokajać nasze pierwotne instynkty.

Przecież dziecko nie ma wyczucia dobra i zła

Dlaczego znowu mieszasz fizjologię jaką jest zaspokojenie popędu płciowego z jakąś wydumaną moralnością i poczuciem zła?

Ponawiam pytanie o publikacje naukowe na których opierasz swoje poglądy. Pewnie znowu nie uzyskam odpowiedzi, bo takich publikacji zwyczajnie nie ma. Żaden normalny szanujący się naukowiec nie podpisałby się pod bzdurami które próbujesz tu wmawiać ludziom.
Przyjaciel forum

przez motoko 05 cze 2009, 21:15
Odpowiedzi na pytanie scrata chyba jednak nie uzyskamy :P

A możesz wytłumaczyć, CO dokładnie jest złego w sprawianiu sobie przyjemności? Takie konkretne powody, oprócz "Bóg tak nakazał i koniec kropka".

przez motoko 05 cze 2009, 21:20
No Twoje poprzednie wypowiedzi nie mają najmniejszego sensu dla kogoś, kto jest niewierzący. Jeśli chcesz kogoś nawrócić (?) to chyba używasz złych argumentów.

przez ESTER 05 cze 2009, 21:22
"Oddawanie się praktykom autoerotycznym, świadome i dobrowolne, jest grzechem śmiertelnym, czy Wam się to podoba, czy nie."

:shock: :shock: :shock:

Ja mam pytanie : W którym dekalogu jest tak napisane ???
ESTER

przez Ridllic 05 cze 2009, 21:40
aga8420, jesteś różnisz się genomem od szympansa 3-4% jak każdy z nas , przykro mi ale muszę Ci zadać to pytanie jeśli jesteś taką katoliczką mam do Ciebie prośbę daj mi wskazówkę gdzie szukać tego w jakim sensie seks jest dobry w jakim zły przeszukaj starą ewangelie nową i jak znajdziesz coś to proszę Cie przedstaw fakty ? a może zasłyszałaś od ksiedza który powiedział że to zło i Tobie to wystarczy ??

i Ciekawi mnie czy taka święta jesteś ale to już było zbyt osobiste pytanie wiec pozostawie to w sferze domysłów

ESTER, proszę daj mi jakiś trop gdzie to jest napisane :?:
Ridllic

przez ESTER 05 cze 2009, 21:45
"ESTER, proszę daj mi jakiś trop gdzie to jest napisane :?:"

No właśnie sama się o to pytam agi bo jestem tego bardzo ciekawa.......
ESTER

przez Ridllic 05 cze 2009, 21:52
ESTER, no to razem jesteśmy zaciekawieni może będzie nam dane to zobaczyć w co bardzo wątpię bo nie ma czegoś takiego ;)
Ridllic

Sortuj wg