Uzaleznienie od strony internetowej?

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez katikati 19 maja 2011, 08:40
Witam, mój problem polega na uzaleznieniu od pewnej strony internetowej. Co prawda potrafię skasowac konto i bez problemu zyc jakis czas, ale pózniej to wraca, ta chęc . Moze nawet nie chodzi o to, ze spędzam tam duzo czasu, po prostu siedzi mi to ciągle w głowie, zamykam oczy widzę przed oczami, bardzo emocjonalnie przywiązuje sie do ludzi tam poznanych,a kazdą porazke i niepowodzenie bardzo przezywam. Najgorsze jest to, ze gdy mam te konto to nie potrafie o niczym innym myslec, podswiadomie raczej, ale jednak.Ciagłe napięcie, oczekiwanie czy ktos cos napisze. Taka jakby obsesja.. to w sumie jest chyba obsesja. Moze to głupie, ale strasznie sie z tym męcze, bo skutkuje to objawami fizycznymi takimi jak np budze sie w nocy z jakims lękiem, nie wiem czego sie boje, ale nie moge zasnac, jakbym cos ciągle rozwazała,bóle mięsni i co najgorsze czuję sie jakbym wariowała, nie wiem co sie ze mną dzieje, nie moge wrócic do rzeczywistosci i twardo stanąc na nogach.Znajomi mówią ze powinnam nabrac do tego dystansu, staram sie ale nie potrafię.... Czy jest to grozne dla mojego zdrowia fizycznego i psychicznego? Psychicznego w sensie ze zwariuję?

przez Pasman 19 maja 2011, 11:15
Heja. Tak, jest to niebezpieczne w Twoim przypadku. Te bóle i wybudzanie w nocy będą się pogłębiać.
Zachęcam cię zamiast korzystać z tej strony, kontaktuj się ze znajomymi przez telefon (lub skypa). Jest on znacznie mniej szkodliwy niż komputer.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez katikati 19 maja 2011, 11:38
Chodzi mi o to czy moze mnie doprowadzic do jakiegos krytycznego stanu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CichoCiemny 19 maja 2011, 18:38
Pasman napisał(a):Zachęcam cię zamiast korzystać z tej strony, kontaktuj się ze znajomymi przez telefon (lub skypa). Jest on znacznie mniej szkodliwy niż komputer.

:lol: tekst miesiąca

katikati, tak, umrzesz, zamkną Cię w psychiatryku i już nigdy nie zobaczysz słońca :P

A poważnie to zgaduję, że to jedno z tych idiotycznych portali społecznościowych... no to znajdź sobie po prostu coś innego do komunikowania się z ludźmi, innej rady na to nie ma. Ja jestem uzależniony od for dyskusyjnych, takich jak to (ale to tylko jedno z wielu), tych głupich fejsbuków i wszystkich jego klonów w ogóle nie uznaję.
CichoCiemny

przez kahir 19 maja 2011, 20:03
katikati, a jak się czujesz w okresach wolnych od owego tajemniczego portalu? problemem może być nie uzależnienie samo w sobie, ale powód jego powstania. tak jest zazwyczaj. miałaś już wcześniej stany lękowe, uczucie niepokoju, dezorientację, objawy somatyczne niewiadomego pochodzenia? może w dzieciństwie pojawiały się takie epizody?
świat jest pełen psychologów.

przez katikati 19 maja 2011, 21:33
lepiej sie czuje, to na pewno. Moze nie uzaleznienie, ale po prostu mam złe wspomnienia z tym związane co jednak nie przeszkadza mi w lubowaniu się w tym nadal. Tzn wiem, ze to mi szkodzi, ale nie umiem przestac.Po prostu mój organizm chyba juz tak na to reaguje.W dzieciństwie tak, był nawet okres ze przez jakies 2 tyg przestałam mówic, albo jesc.

przez villah 19 maja 2011, 21:38
Ja nie jadłem 8 dni, w ostatnim dniu wpadłem dupą w wiaderko, to dało mi do myślenia :D

przez Paranoja 19 maja 2011, 21:47
jak możnaq nie jeść 8 dni i w jakim celu? ćwiczenie silnej woli?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez villah 19 maja 2011, 22:19
Oczyszczanie organizmu po rzuceniu papierosów. Znam ludzi, co nie jedli 21 dni, po tym okresie czuli się jak nowo narodzeni :yeah:

przez katikati 19 maja 2011, 22:53
Dobra dobra, ale ja juz jem :D

przez kahir 19 maja 2011, 23:03
katikati, dwa pytania. miałaś kiedykolwiek robione EEG? i czy budzenie się z lękiem występuje w niedługo po zaśnięciu? to mi wygląda na jakiś rodzaj nerwicy. możesz mieć też np. zaburzenia padaczkowe, gdzieś okolicy płatów skroniowych najpewniej. to by wyjaśniało nocne pobudki. naturalnie możesz nie mieć ani jednego, ani drugiego, tylko coś zupełnie innego..
szedłbym jednak tropem: komputer (dużo bodźców) + zaburzenia bioelektryki mózgu = jakaś-tam napadowość, lęk, dziwne pobudki.
świat jest pełen psychologów.

przez katikati 20 maja 2011, 16:19
nerwica bardzo prawdopodobne :)

-- 20 maja 2011, 20:33 --

Mam jeszcze pytanie, czy to, ze wszystkim sie przejmuję to normalnie? Ze potrafie nawet głupią błahostkę przezywac kilka dni?

przez CichoCiemny 20 maja 2011, 23:35
katikati, Nie pytaj się czy coś jest "normalne", bo właśnie przez takie szufladkowanie zachowań ludzie chorują na nerwice, bo społeczeństwo "nakazuje" być normalnym, a bardziej wrażliwi ludzie po prostu się nie wpasowują w ten system.
CichoCiemny

przez *Monika* 21 maja 2011, 00:55
katikati, Pytanie , czy z tym przejmowaniem się czujesz się dobrze, czy ono utrudnia Tobie funkcjonowanie? Bo można mówić o zaburzeniach emocjonalnych.
KeFaS, ludzie z jakichś powodów szufladkują swoje zachowania.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg