DOPALACZE (i pokrewne subst.)

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

uzależnienie od dopalaczy + depresja POMOCY

przez albin0202 03 paź 2010, 22:07
witam wszystkich. mam ogromny problem. mój brat ma 23 lata i prawdopodobnie jest uzależniony od dopalaczy, pali je codziennie o roku. żadne gadanie do niego nie dociera, tylko pali i śpi, no i jeszcze chodzi do pracy. z domu wychodzi tylko żeby kupić coś do jarania. wspólnie z rodziną chcielibyśmy mu jakoś pomóc, wysłać go na jakieś przymusowe leczenie, bo on się zamęczy, widzimy jak cierpi, ale mimo tego nie pozwala sobie pomóc. chciał bym się dowiedzieć czy możliwe jest skierowanie go na przymusowe leczenie? co trzeba zrobić krok po kroku. będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi
Ostatnio edytowano 04 paź 2010, 23:02 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przenoszę do działu "Uzależnienia"

Re: uzależnienie od dopalaczy + depresja POMOCY

przez Wujek_Dobra_Rada 03 paź 2010, 22:15
Dopóki sam nie będzie chciał, to nic nie zwojujesz... Jedyne co możecie zrobić, to starać się uzmysłowić jemu, że ma problem.
Wujek_Dobra_Rada

przez albin0202 03 paź 2010, 22:28
dzięki wujek dobra rada. ja sam zrobiłem terapię dda i jakoś się trzymam, dużo tam mówili o współuzależnieniu. najgorsze jest to że ja mu o wszystkim opowiadałem, co i jak się dzieje, żeby sam mógł iść z mniejszym strachem, namawiałem go żeby tam poszedł, poszukam w jaki sposób mu to uświadamiać. jeszcze raz dięki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GreenEye 03 paź 2010, 22:39
albin0202, witaj na forum.
Jeśli interesuje Cię temat dopalaczy zajrzyj proszę tutaj :arrow: dopalacze-i-pokrewne-subst-t21831.html
Pozdrawiam ;)
ExModerator

przez słońce_nie_wzejdzie 03 paź 2010, 23:17
Aby wysłać go na przymusowe leczenie, musisz mieć prawomocny wyrok sądu w tej sprawie.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez Stary Góral 03 paź 2010, 23:20
Z tego co wiem to od dzisiaj sprzedaz dopalaczy jest zakazana
Stary Góral

Re: DOPALACZE (i pokrewne subst.)

przez brokenwing 04 paź 2010, 09:20
19_latek, jaka akcyzę ? za produkty kolekcjonersko hobbystyczne ???
Co do udziału mafii w tym interesie . SG wykazujesz się naiwnością myśląc ze bandziory nie trzymają łapy na interesie złożonym z sieci kilkunastu tysięcy sklepików . Z których ,każdy ma utargu od 3000 do 100 000 dziennie .
Koszt produkcji tego szuwaksu to jakieś 1/8 jego cenny detalicznej . A bandziory zbierają haracz nawet z malutkich sklepików . Nie wierze ,ze nie wpompowali kasy w ten business . Zyski są tak gigantyczne ,ze to nie możliwe .
brokenwing

przez 19_latek 04 paź 2010, 12:18
brokenwing,
Poczytaj:
http://pokazywarka.pl/k6i6kd/
19_latek

przez thbthb 04 paź 2010, 13:37
Ktoś wie, kiedy zabronią produkcji i sprzedaży czekolady? Ona też działa psychoaktywnie... za czasów mojej deprechy bardzo mi pomagało obżarcie się nią... No ale skoro to psychoaktywny i zabronią... To będzie trzeba zrobić zapasik...

A tak na poważniej - może czas zabronić politykierstwa i wprowadzić wybory - referenda dotyczące określonych ustaw i reform, a nie głosowania na dupków, którzy nie mają pojęcia o niczym?
P.S. Uprasza się "moderatora" o nieingerowanie w treść moich postów. Słowa zaczynające się od SPY mają takie być i jest to błąd celowy.

przez słońce_nie_wzejdzie 04 paź 2010, 15:09
thbthb, tak, referendum to genialna myśl! Nie mamy na co wydawać pieniędzy, więc wydamy je na zorganizowanie głosowania dla blisko 30 milionów osób, tak średnio raz na tydzień.

W ogóle, bardzo mnie bawi wiedza ludowa, którą tutaj prezentujesz. Wydrukuję sobie Twój post i pośmiejemy się z Ciebie na studiach :D
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez słońce_nie_wzejdzie 04 paź 2010, 15:14
Obrót kokainą też jest zabroniony. Co nie przeszkadza w handlowaniu nią poza oficjalnym obrotem.

przez Stary Góral 04 paź 2010, 15:39
brokenwing napisał(a):19_latek, jaka akcyzę ? za produkty kolekcjonersko hobbystyczne ???
Co do udziału mafii w tym interesie . SG wykazujesz się naiwnością myśląc ze bandziory nie trzymają łapy na interesie złożonym z sieci kilkunastu tysięcy sklepików . Z których ,każdy ma utargu od 3000 do 100 000 dziennie .
Koszt produkcji tego szuwaksu to jakieś 1/8 jego cenny detalicznej . A bandziory zbierają haracz nawet z malutkich sklepików . Nie wierze ,ze nie wpompowali kasy w ten business . Zyski są tak gigantyczne ,ze to nie możliwe .

Obawiam sie że nie zrozumiałes mojego postu.Ja nie twierdze że nie stoją za dopalaczamy jak Ty to ująłeś bandziory,oczywiste jest ze to nie osoby bedące w stanie "duchownym" stoją za tym interesem.Rząd akurat w tym momencie zaczął z tym zjawiskiem "walczyc" bo zbyt głosno w mediach o dopalaczach,a "walczac" z nimi mozna troche odbudowac spadajace poparcie.Przecietnemu zjadaczowi chleba sie to nie podoba ze mozna sobie sprzedawac legalnie narkotyki

[Dodane po edycji:]

thbthb, tak, referendum to genialna myśl! Nie mamy na co wydawać pieniędzy, więc wydamy je na zorganizowanie głosowania dla blisko 30 milionów osób, tak średnio raz na tydzień
W Szwajcarii tak mniej wiecej to wygląda że o najwazniejszych sprawach rozstrzygaja wyborcy w referendach.Koszty wcale nie musiałaby byc specjalnie duze.Głosy na tak albo nie mogliby liczyc radni miast,dzielnic,powiatów itd w ramach swoich obowiazków,łaski by chyba nie zrobili że jedna sobote czy niedziele w miesiacu spedzili na wydawaniu kart i liczeniu głosów.Papier tez drogi nie jest
Stary Góral

przez słońce_nie_wzejdzie 04 paź 2010, 16:22
W Szwajcarii referenda nie zdarzają się tak często, jak sądzicie. Dodam do tego, że w większości landów zniesiono nawet wiece ludowe. Przykład nietrafiony.

przez _Pete_ 04 paź 2010, 16:46
thbthb napisał(a):Ktoś wie, kiedy zabronią produkcji i sprzedaży czekolady? Ona też działa psychoaktywnie... za czasów mojej deprechy bardzo mi pomagało obżarcie się nią... No ale skoro to psychoaktywny i zabronią...

Bo dopalacze to pewnie porównywać można mocą do czekolady....

Te środki są jeszcze gorsze od dotychczas znanych środków. Nie wiadomo jakie są skutki uboczne, długofalowe, w przypadku koki, czy innej amfy coś już wiadomo i to nie najmniej. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł Tuska na walkę z dopałami uważam za chybiony. Za chwilę będą procesy za zamykanie sklepów na granicy prawa, ciekawe kto za to wszystko zapłaci... Pewnie przeciętny Kowalski znając życie.
_Pete_

Sortuj wg