Dlaczego zdradzacie?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Dlaczego zdradzacie?

przez mada1987 05 lip 2015, 22:59
bittersweet napisał(a):Pewka, ze facet nie musi byc bogaty i przystojny zeby wyrywac - najbardziej seksownym organem jest mozg.

Dla mnie jego mózg nie jest seksowny :P, ale ja mam inne wymagania też już pewnie z racji wieku, ale z małolatkami sobie świetnie radzi :) im niewiele do szczęścia brakuje (wspomnę jeszcze, że on traktuje je strasznie, pomiata nimi :|). Ale generalnie zgodzę się, facet nie musi być jakiś przystojny, żeby mieć powodzenie. A jak jest brzydki i niepewny siebie albo się użala nad swoim losem, to wiadomo, że nikogo nie przyciągnie :P

Dlaczego zdradzacie?

przez ChrisMessina 05 lip 2015, 23:00
Pewka, ze facet nie musi byc bogaty i przystojny zeby wyrywac - najbardziej seksownym organem jest mozg.

Owszem, ale mądry facet to zaradny facet, a zaradny facet to facet przy kasie.
Z przodu plecy, z tyłu plecy, pan Bóg stworzył ją dla hecy!

Dlaczego zdradzacie?

przez jetodik 06 lip 2015, 11:31
Świadomie i celowo, to się idzie po cebulę do sklepu. Wiele motywacji ludzkiego postepowania pochodzi z nieświadomości, a my mamy dostęp wyłącznie do własnych racjonalizacji tego co robimy.
Świadomość jest w stanie ogarnąć na raz bardzo wąski wycinek rzeczywistości. Wielu zdradzających pytanych o przyczynę nie potrafi jej wskazać. Nie spotkałem się ze strategicznym planowaniem zdrady, bo musiałby istnieć jakiś cel do osiągnięcia. Z punktu widzenia psychologii ewolucyjnej celem może być osiągnięcie sukcesu reprodukcyjnego, co jest wdrukowane w nasze głowy na poziomie popedów, a więc poza kontrolą świadomości. W określonych okolicznosciach popędy moga budowac tak silne imperatywy, że całą świadomą kontrolę można sobie włożyć w buty.
Ogólnie panuje tendencja do przeceniania roli świadomości i woli wyborach człowieka. Ludzie ulegają iluzji, biorąc własne racjonalizacje za przyczyny własnych działań. Tymczasem rzeczywiste przyczyny pozostają w cieniu, a wpływ na nie jest mocno ograniczony.
w świetle powyższego uważasz, ze związek ma szanse pozostac dozywotnio monogamicznym ?
(pyta bittersweet z konta jetodika)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dlaczego zdradzacie?

przez jetodik 06 lip 2015, 11:36
Nicholas1981 napisał(a):bittersweet, weź to powiedz owsikowi i tak Ci nie uwierzy i powie, że nie rozumiesz jak to jest być brzydkim i nie w typie :D.
obawiam sie, ze mózg owsika mało seksowny jest, juz pomysł z jego nickiem na to wskazuje :roll:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Dlaczego zdradzacie?

przez NN4V 06 lip 2015, 13:59
jetodik napisał(a):...w świetle powyższego uważasz, ze związek ma szanse pozostac dozywotnio monogamicznym ?
(pyta bittersweet z konta jetodika)

Oczywiście. Szanse ma. Głupio byłoby twierdzić, że to niemożliwe.
Podobnie "mocno ograniczony wpływ" pozostaje jednak niezerowym.
U jednych większy, u innych mniejszy, a u jeszcze innych całkiem malutki.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Dlaczego zdradzacie?

przez wiejskifilozof 07 lip 2015, 12:04
Nicholas1981 napisał(a):detektywmonk, chodzi o instruktaż a nie żeby ci swoja odstąpił. Na to się z pewnością nie zgodzi

Raczej mam wątpliwość.

Dlaczego zdradzacie?

przez Dulcynea 12 lip 2015, 21:25
Kiedyś na wykładzie był właśnie aspekt zdrad. Podobno facet ma w głowie swój ideał kobiety i jak taką spotka nto podobno zawsze zdradzi z taką.

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 12 lip 2015, 21:29
Dulcynea napisał(a):Kiedyś na wykładzie był właśnie aspekt zdrad. Podobno facet ma w głowie swój ideał kobiety i jak taką spotka nto podobno zawsze zdradzi z taką.

Chyba że akurat ze swoim ideałem kobiety jest się w związku :D wtedy nie ma potrzeby zdradzać, nie? Bo skoro ideał jest jeden, to przecież nie będę zdradzał z kobietą taką samą z wyglądu i charakteru jak moja partnerka, bo to byłoby nie ergonomiczne :D
Wniosek: trzeba się wiązać ze swoim ideałem
Nicholas1981

Dlaczego zdradzacie?

przez Dulcynea 12 lip 2015, 21:31
Prawda, prawda
Ale podobno mężczyźni nigdy nie wiążą się dwa razy z podobną kobieta..

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 12 lip 2015, 21:32
Dulcynea, coś w tym jest. Ale to może wynika z tego poszukiwania ideału. W końcu można go znaleźć :D
Nicholas1981

Dlaczego zdradzacie?

przez bonsai 12 lip 2015, 21:35
Gorzej, gdy już się znajdzie ten ideał i okaże się, że nic nie jest idealne. I wszystkie marzenia pójdą sobie precz.
bonsai

Dlaczego zdradzacie?

przez Rebelia 12 lip 2015, 21:35
A to samo nie działa u kobiet czasem? Że mają jakiś pakiet cech, które identyfikują z byłymi, w związku z czym już nie ładują się w związki z typami podobnymi do tych byłych? Chyba ja tak mam. :P

Dlaczego zdradzacie?

przez Nicholas1981 12 lip 2015, 21:37
Rebelia napisał(a):A to samo nie działa u kobiet czasem? Że mają jakiś pakiet cech, które identyfikują z byłymi, w związku z czym już nie ładują się w związki z typami podobnymi do tych byłych? Chyba ja tak mam. :P

O tym właśnie mówię. Jak się człowiek raz sparzy to potem unika akurat tych cech, które okazały się niezbyt pożądane.
Nicholas1981

Dlaczego zdradzacie?

przez Rebelia 12 lip 2015, 21:49
Trochę mi w poprzednim zdaniu wyszło masło maślane, ale ważne, że wiadomo o co chodzi. ;)

Sortuj wg