Dziwaczne i nasilone potrzeby płciowe, osobliwe zboczenia

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez mark123 13 mar 2016, 11:57
Ḍryāgan napisał(a):mark123, mechanizmy obronne czyli w tym wypadku oszukiwanie siebie? jeśli powiesz, że coś nie jest czynnością seksualną, to nią nie jest? Bzdura

Masturbacja oraz sadomasochizm obiektywnie są seksualne, ale ja nie odczuwam podniecenia ani nie ma w moich odczuciach identyfikacji masturbacji i sadomasochizmu jako coś seksualnego, funkcjonuje inna identyfikacja.

Tutaj trochę jest o reakcjach osobowości na seksualność:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Parafilia#Parafilia_a_osobowo.C5.9B.C4.87

Przy czym u mnie przyczyną wyparcia raczej nie jest parafilia, tylko obrzydzenie do nagości, narządów płciowych i ogólna wrogość do seksu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez take 13 mar 2016, 12:08
Współżycie płciowe to nie forma czułości (chociaż czułość też może motywować niektórych do odbycia aktu seksualnego, ale tak nie powinno być, bo akt seksualny to bardzo odpowiedzialny czyn), lecz coś bardzo poważnego, bowiem ta czynność może prowadzić do poczęcia nowego życia.

Kiedy widzę piękny obraz Maryi, to mogę myśleć o tym, żeby Ją przytulić, bo jest taka słodka. Nie ma w tym seksualizmu. Ta Niewiasta jest prześliczna, ale pozbawiona pożądliwości i lubieżnej przyjemności. Jest i była niezdolna do odczuwania przyjemności seksualnej, a nawet jej poczęcie było dziewicze, chociaż doszło do niego w wyniku aktu prokreacyjnego rodziców, który musiał być inny, niż współżycie płciowe, bo inaczej nie byłoby tego nadprzyrodzonego, dziewiczego pojęcia. Samo słowo "dziewica" może się mi jakoś słodko kojarzyć przez nawiązanie do Tej jednej Dziewicy. Maryja jest najsłodszą kobietą, a mimo tego jest aseksualna. Tak więc piękno, słodycz, śliczność kobiety nie leżą w atrakcyjności seksualnej!

Brak żony może "rozwalać" mi życie. Bardzo "mi" się nie podoba. Jest pewnego rodzaju "udręką". Ale "wolałbym" żyć do końca życia w celibacie, niż mieć żonę niebędącą Aspijką. Do kobiet z problemami podobnymi do moich mogę mieć jakiś szczególny szacunek(???), szczególne, aseksualne upodobanie. Realizacja zboczenia "z wykorzystaniem" ciała Aspijki jawi mi się gorzej niż jego realizacja z wykorzystaniem ciała nie-Aspijki jako takiej.
Ostatnio edytowano 13 mar 2016, 12:13 przez take, łącznie edytowano 1 raz
F21, F42.2, F84.5

przez Ḍryāgan 13 mar 2016, 12:12
take, nie mieszaj do tego Maryi i wszystkich świętych a propos - skąd wiesz jak wyglądała Maryja? miałeś prywatne objawienie?)
Współżycie płciowe oczywiście jest formą czułości. nie każde współżycie prowadzi do poczęcia, ale każde powinno wynikać z miłości.

O co chodzi z tą Aspijką????
Ostatnio edytowano 13 mar 2016, 12:15 przez Ḍryāgan, łącznie edytowano 1 raz
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez take 13 mar 2016, 12:14
Ale tej "formy czułości" nie stosuje się wobec matki czy córki bądź innej blisko spokrewnionej osoby płci żeńskiej. Współżyć z żoną chciałbym tylko dla poczęcia świętego potomstwa.

Aspijka - osoba płci żeńskiej z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (słowo ma związek z nazwą "zespół Aspergera", ale dla mnie oznacza też i osobę mającą podobne do zespołu Aspergera kondycje, np. wysokofunkcjonujący autyzm dziecięcy).
F21, F42.2, F84.5

przez Ḍryāgan 13 mar 2016, 12:19
take, no to chyba jasne, że tej formy "czułości" nie stosuje się wobec wszystkich. Może wobec tej jednej jedynej tylko. Można się przytulić do matki (moja mnie nie przytulała, w sumie niekoniecznie znam takie relacje z matką). A Ty lepiej nie współżyj w celu spłodzenia potomstwa. Nie każdy powinien sprowadzać na świat potomstwo. Ja osobiście z tego zrezygnowałem (dla dobra tego hipotetycznego potomstwa), bo po co popierdolone geny przenosić dalej? A Ty nie dosyć, że sam jesteś pokręcony to jeszcze chcesz mieć dzieci z osobą zaburzoną. Biedne dzieci...
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez take 13 mar 2016, 12:23
Mojej naturze się bardzo nie chce zrezygnować z małżeństwa jako takiego. Ona nie potrzebuje współżycia, mogłaby w ogóle nie spłodzić potomstwa, tylko że na nieskonsumowane małżeństwa nie pozwala się w Kościele. Nie chciałbym przekazać potomstwu zaburzonych genów, chcę, aby było święte i nie było ciężarem dla innych.

Chcę zostać świętym (świętość jest dla każdego, nie muszę mieć tytułu sługi Bożego, błogosławionego czy świętego) i pójść bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca.
F21, F42.2, F84.5

przez Ḍryāgan 13 mar 2016, 12:28
take, zatem powodzenia w drodze do świętości. Najlepiej zostań pustelnikiem, albo wejdź na jakiś słup (jak Szymon Słupnik). Nie będziesz narażony na pokusy. nie zapomnij o ascezie, ona najszybciej wygania z ciała pożądanie :) i o poście.

przez take 13 mar 2016, 12:33
Ja po wyraźniejszej ascezie "wariacji" dostaję... Bezżenność jest dla mnie jakby formą wyraźniejszej ascezy... Zamiast pomagać w życiu, to mi je dezorganizuje.

Chciałbym skonsumować małżeństwo w celu poczęcia świętego potomstwa, jeśli miałbym być w małżeństwie. Nie chciałbym zawrzeć nieważnego małżeństwa!
F21, F42.2, F84.5

przez Ḍryāgan 13 mar 2016, 12:40
take, człowieku jakiego "świętego potomstwa"? Co najwyżej spłodzisz kolejne psychiczne potworki.

przez take 13 mar 2016, 12:45
Tego wolałbym uniknąć. A moje zaburzenia psychiczne bywają potworne. Jak mam sobie poradzić z dezorganizującym życie celibatem, który moja biedna natura znosi dość słabo? "Seks" nie rozwiąże problemu. Uleganie zboczeniom też go nie rozwiąże.
F21, F42.2, F84.5

przez Ḍryāgan 13 mar 2016, 13:06
take, zmniejszyć libido. Większość leków psychotropowych to powoduje. Albo się wykastrować :mrgreen:

przez take 13 mar 2016, 16:49
Leki psychotropowe poza spadkiem libido mogą też powodować inne objawy, które bywają upośledzające czy bardzo niemiłe. Niedawno po trzech nie takich dużych dawkach arypiprazolu miałem trwający kilka dni bardzo nieprzyjemny, fizyczny niepokój. Lek miałem z ogromną zniżką, bo dano mi rozpoznanie schizofrenii. Przepisano mi go 2.3.2016, a już 7.3.2016 oddałem ten lek, którego działanie na mnie było "wręcz nieznośne".

Kastracja jest zabroniona, także przez religię. A chuci jakoś godziwie chciałbym się pozbyć. Pragnienia posiadania żony też.
F21, F42.2, F84.5

przez take 15 mar 2016, 12:11
Po przeczytaniu tego dość długiego tekstu: http://www.fronda.pl/a/kobieto-pozostan ... 67821.html nabrałem dodatkowej siły do zostania w celibacie i czystości do śmierci i optymizmu w tej kwestii. Dla tak zaburzonej osoby jak ja nie widzę innej drogi niż bezżenność i czystość z nią związana. Może kiedyś będę mieć pracę i prawo jazdy, ale na męża i rodzica i tak się nie nadaję. Jak dotąd celibat niestety bywał dla mnie wyraźnie "bolesny" wewnętrznie, wolałbym, aby taki nie był, bo to wiąże się z nieprzyjemnością i walką z pokusami. Chciałbym patrzeć na każdą kobietę niczym na Dziewicę Maryję.
F21, F42.2, F84.5

przez Reynevan 16 mar 2016, 23:34
frądel powinien zostać zdelegalizowany.
Reynevan

Sortuj wg