Nie wiem co robić

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Nie wiem co robić

przez bittersweet 16 wrz 2014, 22:01
A jak po raz drugi poprosi o rozmowe to co, odmówisz ? jako DDA powinnas z automatu unikac jakiejkolwiek znajomosci z facetami siegajacymi po alko :roll: I juz sie zaangażowałaś, bo zajmujesz swoje mysli i czas tą sprawą.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Nie wiem co robić

przez PannaNatalia 16 wrz 2014, 22:36
bittersweet-dobrze,że znasz mnie lepiej niż ja sama i wiesz kiedy się angażuje a kiedy nie. I powtarzam po raz kolejny,że ja nie wiem czy on ma problem z alkoholem. Póki co jeszcze nie odezwałam się do niego.
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Nie wiem co robić

przez aptasia 17 wrz 2014, 22:33
Stakatela napisał(a): Czy to nie tak ze jako DDA masz odruchowo sklonnosc do opiekowania sie alkoholikiem?

Natalia, nie musisz się tu nikomu tłumaczyć :) rób to co czujesz, że chciałabyś zrobić. Tylko uważaj by nie wpaść w schemat który opisała Stakatela... niestety to bardzo częste u DDA a nie warto nic budować na toksycznych schematach.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nie wiem co robić

przez bittersweet 18 wrz 2014, 07:16
PannaNatalia napisał(a):bittersweet-dobrze,że znasz mnie lepiej niż ja sama i wiesz kiedy się angażuje a kiedy nie. I powtarzam po raz kolejny,że ja nie wiem czy on ma problem z alkoholem. Póki co jeszcze nie odezwałam się do niego.
nie znam, tylko wyrażam swoje zdanie - rzekomo o to chodziło w tym temacie :?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Nie wiem co robić

przez Inga_beta 18 wrz 2014, 08:40
PannaNatalia,
A potrafisz odróżnić wykorzystywacza od takiego który rzeczywiśćie potrzebuje pomocy?

Nie wiem co robić

przez PannaNatalia 18 wrz 2014, 10:35
Nie no najlepiej od razu spisać każdego na straty...nie wiem czy umiem odróżnić ale jak mam się przekonać skoro go nie znam? I na co on może mnie naciągać? Chciał tylko pogadać a niektórzy niewiadomo co sobie wyobrażają.

-- 18 wrz 2014, 09:36 --

I niby jak może mnie wykorzystać?

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Nie wiem co robić

przez Inga_beta 18 wrz 2014, 11:52
Nie to miałam na myśli. Tylko czy po spotkaniu się z nim będziesz potrafiła ocenić go.

Wykorzystać cię emocjonalnie do tego abyś mu doradzała, zajmowała się jego problemami, żyła jego życiem, współczuła mu a może też jakoś fizycznie pomagała, np przez pożyczanie pieniędzy.

Nie wiem co robić

przez PannaNatalia 18 wrz 2014, 14:17
Jezus Maria to nie jest jakiś menel! Wyglądał normalnie,był czysto ubrany,ogarnięty. Skąd Wam przychodzą takie pomysły do głowy? Napewno będzie chciał ode mnie pieniędzy...

Dobra,temat uważam za zamknięty. Dzięki wszystkim za odpowiedzi

Citabax 10mg

Nie wiem co robić

przez Po prostu maciek 18 wrz 2014, 16:28
To że spotkałaś go raz wstawionego to nie znaczy, że jest alkoholikiem. Bez wypicia widać nie miał śmiałości zagadać. :twisted:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Nie wiem co robić

przez wiejskifilozof 18 wrz 2014, 16:42
Daj mu szansę !

Nie wiem co robić

przez PannaNatalia 18 wrz 2014, 18:05
Ja właśnie nie twierdzę,że jest alkoholikiem. Póki co nic na jego temat nie sądzę

Citabax 10mg

Nie wiem co robić

przez Stakatela 18 wrz 2014, 18:20
Czy mozna zapytac co zdecydowalas w sprawie spotkania ?

Nie wiem co robić

przez PannaNatalia 18 wrz 2014, 18:41
Jeszcze nic

Citabax 10mg

Sortuj wg