Ciągły strach i zadręczanie się, że on/a mnie nie kocha.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Gods Top 10 06 sie 2013, 20:38
ruda24 napisał(a):wiem dlaczego jestem tak chorobliwie zazdrosna, to przez to że boje się go starcić a każdą kobięte, traktuje jak zagrożenie...
Chorobliwa zazdrość ma zazwyczaj (jeśli nie zawsze) bardziej głębokie przyczyny, niż to się na pozór wydaje. :roll:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez ruda24 06 sie 2013, 21:22
Może i masz racje, nie jestem psychologiem ale nie wydaje mi się, żeby ta zazdrość była wynikiem jakiś przeżyć czy czegoś takiego

przez socorro 06 sie 2013, 21:33
ruda24 napisał(a):Tylko, nie wiem co spojrzenie na moją sytuację z innej strony może mi pomóc. Nie wiem czy chce dowiedzieć się jak to wygląda z innej strony.

Ruda, czy Ty widzisz co piszesz? Chcesz tak cały czas się oszukiwać? Pewnie pomyślisz, że łatwo mi mówić- no w sumie łatwo, bo mnie to teraz nie dotyczy. ale też przeszłam swoje w toksycznym związku i wyszłam z tego, stąd wiem że wszystko jest możliwe, w Twoim przypadku również. nie wolałabyś być z kimś, kto nie będzie tak grał Ci na uczuciach? mówiąc bez ogródek- z kimś kto tak nie manipulowałby Tobą? tyle że sęk w tym, że musisz chcieć. chcieć spojrzeć na to z innej strony, chcieć zrozumieć, chcieć zmienić swoją sytuację i wziąć byka za rogi. tylko żebyś mogła być z kimś szczęśliwa, musisz zapanować nad swoimi emocjami, poznać je i opanować.

pewnie oczekiwałaś innej odpowiedzi, że wyolbrzymiasz, że nic się nie dzieje, że tak w związkach bywa. bywa, ale jaka jest jakość tych związków? chcesz być w takim?

trzymaj się. ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gods Top 10 06 sie 2013, 22:29
ruda24, czego się obawiasz w związku z sugestią skorzystania z pomocy psychologa? Etykietowania? Czy tego, że psycholog mógłby zagrozić Twojemu związkowi? Czy może jeszcze czegoś innego się obawiasz?
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Sortuj wg