Problem z dziewczyna

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Problem z dziewczyna

przez Psychotropka`89 07 sty 2013, 13:14
bittersweet, no właśnie... Wg mnie bohater wątku potrzebuję osoby, która wytłumaczy mu w czym problem, będzie go w tym utwierdzać, doda pewności siebie. Terapia, według mnie pseudo-terapia i wyrzucanie kasy na to, jest zbędne.

Ja mam swoje doświadczenia, umiem słuchać, umiem doradzać i wiem, że dwóm kolegom na prawdę pomogłam, wytłumaczyłam i wklepałam pare rzeczy do głowy.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Problem z dziewczyna

przez Brus 07 sty 2013, 14:04
Na moje pytanie czy technika uwalniania emocji ma cos wspolnego z hipnoza, ta Pani odpowiedzial mi, ze nie ma z nia nic wspolnego. Jest ona zwana inaczej akupunktura psychologiczna :P Nic wiecej o tym nie wiem i nigdzie nie ma zadnych informacji. Tez wydaje mi sie ze cos tutaj jest nie tak. Gosciowka wola sobie sporo za te sesje, a nawet nie ma pozadnej strony.

Moj problem jest chyba troche szerszy niz uzalenienie i coraz bardziej wydaje mi sie ze potrzebuje terapii

Problem z dziewczyna

przez Saraid 07 sty 2013, 14:34
Brus, potrzebujesz porządnej terapii .
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem z dziewczyna

przez ekspert_abcZdrowie 07 sty 2013, 14:47
Brus napisał(a):Na terenie mojego miasta nie ma zadnego polskiego psychologa. Znalazlem tylko jedna strone. Chyba nie moge podac linku na forum, wiec nie podaje. Jest to pewna Pani psycholog z magistrem z Psychologii Klinicznej i Teologii Duchowosci, ktora prowadzi sesje przez skype, nowoczesna technika uwalniania emocji. Nie wiem czy nie chodzi tutaj przypadkiem o jakis rodzaj hipnozy. Nie zdawalem sobie sprawy ze sesje moga byc takie drogie. Nie wiem co robic ;[

Nie chcę podważać kompetencji Pani psycholog, do której namiary znalazłeś, ale hasła typu „akupunktura psychologiczna” albo „nowoczesna technika uwalniania emocji” bardziej mi się kojarzy z jakimiś hasłami marketingowymi i chwytami niż fachową pomocą. No ale mogę się mylić. Jedno jest pewne - nie da się prowadzić sesji terapeutycznych przez Skype czy maile. Sama doradzam ludziom, piszą do mnie w różnych sprawach, proszą o porady, o namiary na specjalistów, o moją interpretację ich sytuacji, ale ja nigdy nigdzie nie napisałam, że prowadzę terapię, bo to NIE JEST TERAPIA. Ta Pani też nie prowadzi terapii, co najwyżej można to określić konsultacją psychologiczną. Terapia wymaga bezpośredniego kontaktu na linii klient-terapeuta. Podobnie jak sugerowała Candy14, chyba bym sobie darowała „terapię przez Internet”. Nie da się terapeutyzować drogą wirtualną. Wydaje mi się, że tyle, ile jest w stanie pomóc Ci ta Pani psycholog przez Skype, tyle samo jestem w stanie pomóc Ci ja, całkowicie za darmo.
Psycholog

Problem z dziewczyna

przez Candy14 07 sty 2013, 15:57
ale hasła typu „akupunktura psychologiczna” albo „nowoczesna technika uwalniania emocji” bardziej mi się kojarzy z jakimiś hasłami marketingowymi i chwytami niż fachową pomocą.

mnie z jakims miesiecznym kursikiem nie majacym nic wspolnego z psychoterapia
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Problem z dziewczyna

przez Brus 07 sty 2013, 16:12
Ostatnio przegladam troche forum. Rady niektorych urzytkownikow napewno dobre, ale do mnie nie trafiaja. Ten temat w ktorym sie wypowiadam dal mi sporo do myslenia i rady Pani, Candy14, Svafa, Psychotropka`89, i jeszcze kilku urzytkownikow pomogly mi. Odcialem sie od problemu i przede wszystkim zdalem sobie z niego sprawe. Jestem jednak pewny ze przy konfrontacji nie dam sobie rady. A rady typu: izolujesz sie od ludzi to wyjdz do nich, albo: chcesz miec partnera ale nie mozesz znalezc to lepiej szukaj, do mnie nie przemawiaja. Nie wiem co mi jest, ale cos jest skoro siedze sam w domu , odcialem sie od ludzi, a moim jedynym zajeciem jest praca, dieta i ciagle cwiczenia. I tak jest przez kilka lat. Nauczylem sie nie myslec o tym, ze jest mi zle. Dusic to w sobie, przelamywac swoje blokady, na sile. Ale mam problem, gdzies gleboko w sobie i nie umiem nawet do niego dotrzec. Pewnie moje dziecinstwo tez ma na to wplyw. Ale dosc wylewnosci, nie chce sie uzalac nad soba, bo to do niczego nie prowadzi. Potrzebuje terapii po prostu ;]

Sortuj wg