Jak powiedzieć mamie że chce zamieszkać sama?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez carlosbueno 10 gru 2011, 16:40
Domyśliłem się że to był żart
Ja nie znam reali Warszawy ale parę osób z forum tam mieszka. Średnia zarobków w Warszawie jest coś koło 5 tys brutto ale wiadomo jak to jest z tymi średnimi a realnymi zarobkami. W Londynie wynajęcie kawalerki wynosiło tyle ile moje zarobki może w Warszawie też tak jest.
Największy Forumowy Maruda

przez Midas 10 gru 2011, 17:52
Jak myslicie, uda mi się znaleźć tam nie drogi pokój do wynajęcia i jakąs pracę? Jakie sa szanse, że bez znajomości uda mi się tam samej utrzymać ?

Wybacz, że to napiszę, ale Twoje pytanie jest deczko naiwne. Skoro chcesz się usamodzielnić musisz SAMEJ umieć organizować sobie życie. Nie jestem ekspertem w organizowaniu sobie życia, bo swoje póki co spierdo**łem(wybacz za wulg. ale żadne słowo nie pasuje lepiej) :smile: , ale napiszę Ci parę wskazówek, które IMHO są ważne.
Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytania:
-jakie zarobki Cię satysfakcjonują, które wiążą się z poziomem życia
-jakie warunki mieszkalne będą Cię satysfakcjonowały
-jeżeli chcesz znaleść coś z kimś na spółe i bardzo taniego to czy dasz sobie, aby na pewno radę psychicznie po sielance w domu rodzinnym.
-czy mieszkanie z kimś obcym nie będzie dla Ciebie krępujące.
-czy jesteś na tyle wytrwała żeby poradzić sobie z PEWNYMI przeciwnościami losu, które spotkają Cię na początku(wiadomo brak znajomych, wsparcia bliskich, nowe miasto, może się trafić ktoś podły w pracy, lokator może okazać się burakiem itp. itd.) wtedy trzeba umieć zacisnąć pięści.
-oszacuj ile wydajesz na życie(jedzenie, kosmetyki, wyjście do kina) żeby nie było zonku w połowie miesiąca.

Jeżeli chodzi o samą pracę to wiadomo...zależy jakie masz kwalifikacje. Popatrz na internecie, wejdź na portale pracy, zobacz ile mogłabyś zarobić sprawdź, może powysyłaj na próbę CV czy jest duży odzew pracodawców, itp itd. np. tutaj: http://warszawa.gumtree.pl/ (znajdziesz tam też pokoje do wynajęcia)

Natomiast wynajem mieszkania z kimś, jak napisałaś wyżej... cóż wypadałoby upewnić się z kim będziesz to robiła, polecam te portale, gdzie masz od razu podane ceny wynajmu i co WAŻNE potencjalni współlokaotrzy mają tam swoje profile ze zdjęciami i innymi pierdołami typu: "cześć jestem Ania lubie koty i słuchać na full heavy metalu" ;) albo "Witam jestem Bogdan, pracuję 18h dziennie więc więcej mnie nie ma w domu niż jestem"
A jeśli nie piszą o sobie warto się zapoznać wcześniej z tą osobą.
Tutaj masz przykładowe linki:
http://szybkostancje.pl/pokoje/wynajem/Warszawa
http://www.wspollokator.pl/
http://www.stancje-pokoje.pl/

Które z moich rad są warte uwagi, a które nie, musisz sama ocenić. Większość z tego co napisałem to są sprawy oczywiste, z których mam nadzieję zdajesz sobie sprawę;)
Ale widać, że masz w sobie zapał i zawzięcie więc dasz sobie radę i trzymam kciuki żebyś podjęła najlepszą decyzję;)
Padłeś?! Powstań!!

przez dziewczynka24 10 gru 2011, 18:55
Midas, na te pierwsze pytania odpowiedzialam sobie już dawno, wiem, że nie będę miała luksusów, nie jestem księżniczką i spodziewam się raczej spartańskich warunków niż sielanki. O takich rzeczach jak kosmetyki czy kino to ja nawet nie myślę, to są rzeczy na które trzeba sobie "zasłużyć", a ja nie mam wymagań paniusi, chcę tylko jednego: wolności od domu, choćby i w tragicznych warunkach. Co do pensji, to nie spodziewam się, że jako kelnerka czy sprzątaczka zarobię na kokosy, po prostu chcę mieć dach nad głową i nie zginąć z głodu. Jedyne czego tak na prawde się boje i chciałabym uniknąć to mieszkania z kimś w ciasnym pokoju, brak kawałka cichej przestrzeni tylko dla siebie. Mam ogromną potrzebę samotności (nie zawsze, ale często) i spokoju od ludzi. Wiem, że z tym będę się męczyła, ale jeśli nie ma wyjścia, to co zrobić? Brakiem wsparcia bliskich i znajomych nie martwię się wcale. Podejrzewam, że w Wawie nie będzie zbytnich problmów ze znalezieniem pracy, ale na pewno gorzej z jej utrzymaniem- boję się, że stracę pracę i będe musiała skruszona wrócić do mamusi:/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Midas 10 gru 2011, 19:17
Mam ogromną potrzebę samotności (nie zawsze, ale często) i spokoju od ludzi.

Wiem o co chodzi mam tak samo. Jak mieszkałem z dziewczyną to zdarzało się, że jej obecność normalnie w świecie mnie drażniła :smile: a jak mieszkałem z ludźmi, których poznałem w momencie wprowadzenia to już w ogóle było "śmiesznie" :D
Podejrzewam, że w Wawie nie będzie zbytnich problmów ze znalezieniem pracy, ale na pewno gorzej z jej utrzymaniem- boję się, że stracę pracę i będe musiała skruszona wrócić do mamusi:/

Hmmm skoro twierdzisz, że nie będzie problemów ze znalezieniem pracy to i ewentualne zwolnienie nie będzie większym problemem, bo znajdziesz coś innego...
Ogólnie widzę, że masz wymagania minimalne to i szanse Twoje rosną na realizacje zamiaru.
Padłeś?! Powstań!!

przez dziewczynka24 10 gru 2011, 19:23
Nie jestem z tych, co to uważają, że im się należy, za to, że tylko leżą i pachną:) Jestem leniwa, ale jak trzeba to potrafię się wziąść do roboty:) A tak poza tymi moimi wspaniałymi zaletami :yeah: to boję się strasznie :(

przez Midas 10 gru 2011, 19:35
to boję się strasznie

Nie znam się na psychologii, ale to chyba nie najlepiej skoro boisz się strasznie, może idź na konsultację do jakiegoś psychologa i on rozpozna Twoją osobowść czy to strach uzasadniony czy też brak wiary w siebie :?: :idea: :bezradny:
Z autopsji tylko wiem, że zaczynając od zera czy to gdy mieszkałem z dziewczyną, czy też na saksach to mimo, że się w ogóle nie bałem to i tak nie było łatwo. A jak się boisz i nie będzie łatwo, to czy sobie aby na pewno poradzisz? Wszystko dobrze przemyśl. Ale próbować warto na pewno, najwyżej wrócisz do mamuni i lipa... Poszukasz innych alternatyw na życie.
Padłeś?! Powstań!!

przez dziewczynka24 10 gru 2011, 19:40
Nawet nie ma mowy, żeby znaleźc jakąkolwiek alternatywną metodę, jeśli ma polegać ona na pozostaniu przy mamusi. Już czuję, że nie wytrzymuję psychicznie, ona tak mnie oplotła pępowiną, to jest tak nie naturalne, czuję że ja w ogóle nie mam poczucia bycia osobną osobą, ja myślę w kategorii "ja, mama i babcia", jestem tak przesiąknięta ich strachami i zakazami, że wyprowadzka to juz jedyne wyjście, choćby i do nory z robakami bez ciepłej wody:/

przez Midas 10 gru 2011, 19:49
choćby i do nory z robakami bez ciepłej wody:/

Bez przesady czegoś takiego to nie znajdziesz choćbyś bardzo się starała ;)
W takim razie próbuj, nie masz nic do stracenia, uzbrój się w cierpliwość, nie poddawaj się i walcz o niezależność mimo wszystkich przeciwności.
Jest takie oklepane, ale mądre przysłowie: "co nie zabije podwójnie wzmocni Cię" Przynajmniej nabrałabyś doświadczenia życiowego, które jest bezcenne.
Padłeś?! Powstań!!

przez paradoksy 10 gru 2011, 20:03
dziewczynka24, zamiast biadolić na forum szukaj ofert wynajmu mieszkania/pokoju i załatw wszystko, a potem się zapakuj i powiedz "wyprowadzam się, klamka zapadła" i tyle.
paradoksy

przez Midas 10 gru 2011, 20:09
Pani moderator, a czyż to forum nie jest właśnie od biadolenia? :smile: Chociaż trzeba przyznać Ci rację, że często konkretna twarda rada i DZIAŁANIE jest więcej warta niż "biadolenie" i rozmyślanie :roll:
Padłeś?! Powstań!!

przez paradoksy 10 gru 2011, 20:12
biadolenie biadoleniem ale samo się nic nie zrobi
paradoksy

przez depresyjny86 10 gru 2011, 20:17
No ten no....no racja,ja biadole już 5 lat,i nic mi z tego nie przychodzi,więc nie rób tak jak ja,dziewczynko
:)

przez Midas 10 gru 2011, 20:22
Hmmmm w sumie, ja też już biadole od dłuższego czasu i......no cóż....też mi nic z tego nie przychodzi...
Jakby to ode mnie zależało to pod tym wielkim szyldem na stronie głównej FORUM PSYCHOLOGICZNE umieściłbym ten cytat:
"biadolenie biadoleniem, ale samo się nic nie zrobi" :mrgreen: proste, a jakże prawdziwe.
Padłeś?! Powstań!!

przez carlosbueno 10 gru 2011, 20:27
człowiek nerwica, na takie biadolenie to najlepiej by było aby rodzice wyrzucili nas z domu i nic nie pomagali i wtedy albo se by człowiek poradził albo wylądował na ulicy.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg