Brak miłości w dzieciństwie emocjonalnym bagażem na całeŻyci

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez nieboszczyk 04 sty 2013, 21:09
black swan napisał(a):Łatwo mówić, że nie ma co szukać winnych. Nie ma co ich szukać, jak już się znalazło. A ja bym chciała wiedzieć, dlaczego jestem taka, a nie inna. Dlaczego w wieku 10 lat zmieniłam się praktycznie o 180 stopni, a potem to się tylko pogarszało do samej 18. Dalej było inaczej. Te 8 lat z mojego dzieciństwa to było jedno wielkie nieszczęście. Z pewnością wiele osób miało dużo gorzej, bo u mnie nikt nie pił, a bili tylko za przewinienia, pasem. To co głownie pamiętam z tych lat to siedzenie w pokoju, słuchanie ich krzyków na mnie, wyzwisk od ojca, czasem od matki i ich gniewnych twarzy, gdy na mnie patrzyli i ogólnej obojętności mieszanej z nienawiścią. Nie wiem co ja im zrobiłam albo co się stało, że wszystko się tak zmieniło w wieku tych 10 lat. Nie wiem jaki mechanizm zadziałał. W każdym razie wcześniej byłam ich idealnym dzieckiem, które było najlepsze i najmądrzejsze pod każdym względem. Nie wiem czemu nagle stałam się dla nich zbędnym ciężarem, niechcianą gówniarą - bo tak właśnie się potem czułam.

masz rodzeństwo?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez mark123 04 sty 2013, 21:46
Kika7 napisał(a):Nie ma co użalać się nad sobą i szukać winnych naszego stanu zdrowia.

Ale gdy jest wiele potencjalnych "winnych", to czasami chyba trzeba znaleźć tego właściwego/tych właściwych.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez black swan 05 sty 2013, 13:14
Niewiele młodszego brata.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez HarajukuAino 22 sty 2013, 20:23
heh.To wszystko jest do d*py. Nawet nadmiar miłości może poczynić szkody,ale szczerze wolałabym mieć nadmiar niż niedostatek.
Z chwilą kiedy dziecko nie dostaje miłości,wystarczająco uczucia i bezpieczeństwa zastanawia się co jest z nim nie tak co później skutkuje powracającą niską samooceną i ciągłą emocjonalną pustką mimo wszystko,bo przecież rodzice są najważniejsi w życiu dziecka,a skoro oni nie posiadają miłości dla dziecka to kto? Obcy? -_____-' taaa.....
szkoda,że faktów nie można zmieniać*
- I'M MY OWN PRISONER -

* * *

Jedno dziecko dostaje „prezent od losu”, drugie już w momencie narodzin także
dostaje od losu, ale… nóż w plecy!Życiowa „ruletka szczęścia".

przez vifi 23 sty 2013, 00:51
Wątpię czy jest coś takiego jak nadmiar miłości rodziców. Raczej bym to nazwał miłością nadopiekuńczą czy zaborczą. Przecież miłość powinna być też rozumna.

przez mark123 23 sty 2013, 01:16
HarajukuAino napisał(a):Z chwilą kiedy dziecko nie dostaje miłości,wystarczająco uczucia i bezpieczeństwa zastanawia się co jest z nim nie tak co później skutkuje powracającą niską samooceną i ciągłą emocjonalną pustką mimo wszystko,bo przecież rodzice są najważniejsi w życiu dziecka,a skoro oni nie posiadają miłości dla dziecka to kto? Obcy? -_____-' taaa.....
szkoda,że faktów nie można zmieniać*

Czasami może się stać coś trochę innego, dochodzi do wyparcia potrzeby otrzymywania miłości, jako mechanizm obronny przed uczuciem zbyt dużej pustki.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez ekspert_abcZdrowie 23 sty 2013, 10:56
Nawet nadmiar miłości może poczynić szkody,ale szczerze wolałabym mieć nadmiar niż niedostatek.

Myślę, że żadna skrajność nie jest dobra - ani "nadmiar" miłości, ani deficyt. vifi słusznie zauważył(-a), że miłość powinna być rozsądna. Ja bym dodała jeszcze, że konsekwentna. Zalewnie dziecka miłością zwykle powoduje wiele negatywnych skutków - dziecko później uczy się samodzielności, odmawia mu się prawa do indywidualności, autonomicznych decyzji. Z kolei dzieci odtrącane, niekochane wyrastają w poczuciu niższości, lęku i braku poczucia bezpieczeństwa.
Psycholog

przez HarajukuAino 23 sty 2013, 13:46
Z dwojga złego lepszy nadmiar niż niedostatek....przynajmniej dla mnie.
- I'M MY OWN PRISONER -

* * *

Jedno dziecko dostaje „prezent od losu”, drugie już w momencie narodzin także
dostaje od losu, ale… nóż w plecy!Życiowa „ruletka szczęścia".

przez Candy14 23 sty 2013, 16:13
I brak i nadmiar powoduja skrzywienia w psychice
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez mark123 23 sty 2013, 17:43
Zalewnie dziecka miłością zwykle powoduje wiele negatywnych skutków - dziecko później uczy się samodzielności, odmawia mu się prawa do indywidualności, autonomicznych decyzji. Z kolei dzieci odtrącane, niekochane wyrastają w poczuciu niższości, lęku i braku poczucia bezpieczeństwa.

To ja mam chyba cechy osoby nadmiernie obdarzonej miłością i nieobdarzonej nią wcale jednocześnie.

przez milagros1991 07 sie 2013, 12:37
a ja chcialam sie zapytac czy jest juz za pozno na ta milosc? ma to bardzo zle skutki dla mnie, coraz gorzej ,czuje pustke i nie cuzje sie bezpieczna w zyciu,, boje se
mam 22 lata, czy jest za pozno? moze moja mama po prostu nie umie pokazywac milosci,, czy moge cos zrobic? :-|

przez ladywind 07 sie 2013, 13:34
black swan napisał(a):Łatwo mówić, że nie ma co szukać winnych. Nie ma co ich szukać, jak już się znalazło. A ja bym chciała wiedzieć, dlaczego jestem taka, a nie inna. Dlaczego w wieku 10 lat zmieniłam się praktycznie o 180 stopni, a potem to się tylko pogarszało do samej 18. Dalej było inaczej. Te 8 lat z mojego dzieciństwa to było jedno wielkie nieszczęście. Z pewnością wiele osób miało dużo gorzej, bo u mnie nikt nie pił, a bili tylko za przewinienia, pasem. To co głownie pamiętam z tych lat to siedzenie w pokoju, słuchanie ich krzyków na mnie, wyzwisk od ojca, czasem od matki i ich gniewnych twarzy, gdy na mnie patrzyli i ogólnej obojętności mieszanej z nienawiścią. Nie wiem co ja im zrobiłam albo co się stało, że wszystko się tak zmieniło w wieku tych 10 lat. Nie wiem jaki mechanizm zadziałał. W każdym razie wcześniej byłam ich idealnym dzieckiem, które było najlepsze i najmądrzejsze pod każdym względem. Nie wiem czemu nagle stałam się dla nich zbędnym ciężarem, niechcianą gówniarą - bo tak właśnie się potem czułam.

To jest proste, nie pojmie tego osoba, której dzieciństwo było fajne i klarowne. Wszystko, co napisałaś przedstawia też moje dzieciństwo, które wyglądało identycznie. Tylko że ja nie byłam ich idealnym dzieckiem, a jedynie kolejną kulą u nogi. Nie dziwie się osobom, które wypierają uczucia i stają się zimne jak skała, skoro nie zaznały miłości od własnych rodziców.

-- 07 sie 2013, 12:34 --

To jest proste, nie pojmie tego osoba, której dzieciństwo było fajne i klarowne. Wszystko, co napisałaś przedstawia też moje dzieciństwo, które wyglądało identycznie. Tylko że ja nie byłam ich idealnym dzieckiem, a jedynie kolejną kulą u nogi. Nie dziwie się osobom, które wypierają uczucia i stają się zimne jak skała, skoro nie zaznały miłości od własnych rodziców.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Gods Top 10 07 sie 2013, 16:17
milagros1991, większość toksycznych rodziców nie dopuszcza do siebie myśli, że byli i są toksyczni dla swoich dzieci. A co za tym idzie, szanse na to, by znów pokochali, są niewielkie. :(
Od tej miłości, której nigdy się nie otrzymało od rodziców, ważniejsza jest miłość własna - kochanie siebie. Z niej można czerpać do woli.
Skoro przez to, co przezywałaś w dzieciństwie, teraz jest Ci ciężko, konieczna byłaby dla Ciebie terapia. Dzięki niej będziesz miała mogła pogodzić się z faktem, że rodzice mogą nigdy nie okazać Ci miłości, a jednocześnie terapia pozwoli Ci na pokochanie siebie. Na tej miłości będziesz mogła bezpiecznie oprzeć swoje szczęście. :smile:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez mark123 07 sie 2013, 16:49
Bez względu na to, czy rodzice mnie kochali czy nie, ja nie zasługuję na miłość.

Sortuj wg