Neurotyczna zazdrość o przeszłość partnera

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez kubamzk 27 lis 2011, 19:09
tez bylbym zazdrosny o takie rzeczy, sex to nie zabawa..kazda sytuacja jest inna ale zdecydowanie wole dziewczyny ktore nie mialy takich doswiadczen;) i moze sie to wydawac komus dziwne ale nikt mi nie zabroni, najlepiej jakby obie strony byly bez wczesniejszych doswiadczen, obylo by sie bez zazdrosci i wymawiania pozniej po slubie..
'to co widoczne jest tymczasowe, natomiast to co niewidoczne jest wieczne'

przez tahela 27 lis 2011, 19:16
Noopii napisał(a):Dziewczyny jak można być zazdrosnym o przeszłość czyli coś czego już nie ma?To niszczy Was i partnerów wasze relacje.Związek dwojga ludzi polega na zaufaniu,a nie grzebaniu w jego przeszłości.To nie jest ,,mocne kochanie''tylko ograniczanie wolności partnera nie mylcie miłości z osaczeniem,brakiem zaufania..etc..jeżeli to jest silniejsze od was wymaga terapii.

Zgadzam si e wiadomo,z e w pewnym wieku kady ma jakąs przeszłośc, po prostu istnieje jednaz asada spotykam sie zkimś nie spotykam sie z nikim innym w tym momencie w sensie relacji damsko meskich. Mozna miec kolegów kolezanki, ale nie sypia sie z nikim innym, to podstawowa zasada jak dla mnie.

-- 27 lis 2011, 18:20 --

Czy to takie trudne ludzie macie jednego partnera nie sypiajcie z nikim innym a bycie zadrosnym o przeszłośc jest bez sensu, ale wtym momencie ta osob ajest dla mnie najwazniejsza na swiecie i nikt nie jest tak wazny , trzeba byc lojalnym bardzo i uczciwym w tych kontaktach, nie wolno sie oszukiwac, po prostu nie wolno.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Arsis 28 lis 2011, 02:25
Żeby być zazdrosnym o to, że nasz partner uprawiał kiedyś z kimś seks, był w innych związkach, trzeba mieć naprawdę żałosne poczucie własnej wartości. Przecież to normalne i logiczne, że ludzie szukają, zdobywają doświadczenia miłosne, mają różnych partnerów, uczą się być blisko i żyć z drugą osobą.

W kwestii samego seksu; nie wiem panowie jak możecie woleć kobiety bez żadnych wcześniejszych doświadczeń seksualnych. Przecież świadoma siebie, swojej własnej wartości i seksualności, nieco doświadczona kobieta jest o wiele lepszą kochanką. W dodatku prawdopodobnie sama potrafi lepiej czerpać z tego przyjemność dla siebie niż taka niedoświadczona, jeżeli zna swoje potrzeby, swoje ciało, nie wstydzi się niczego i wie, że ma prawo do satysfakcji seksualnej.

Chyba, że komuś chodzi tylko i wyłącznie o własny komfort. Ego daje znać o sobie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 28 lis 2011, 02:33
Co konkretnie chciałaś przekazać?

własny komfort przecież też rośnie z doświadczeniem partnerki

przez Tajemniczy Pan 30 lis 2011, 23:44
Przecież świadoma siebie, swojej własnej wartości i seksualności, nieco doświadczona kobieta jest o wiele lepszą kochanką. W dodatku prawdopodobnie sama potrafi lepiej czerpać z tego przyjemność dla siebie niż taka niedoświadczona, jeżeli zna swoje potrzeby, swoje ciało, nie wstydzi się niczego i wie, że ma prawo do satysfakcji seksualnej.

A więc już wiem....najlepszą kobietą na żone jest prostytutka. Ma doświadczenie, nie wstydzi się niczego....peeewnie.....najleeeepiej.

Wierzcie albo nie, ale seks to nie tylko zaspokojenie potrzeb...no chyba, że ktoś ma skończone 5 klas i 2 metry w klacie + niskie czoło.

przez tahela 30 lis 2011, 23:51
Ech ludzie zdrowy rozsądek jest wszędzie potrzebny nie mozna byc przesadnie zadrosnym, bo przeciez wiadomo, że jak facet mówi,że idzie gdzieś z kolega to nie mozna zakładać, ze zdradzi odrazu, trzeba ufac a porżadni ludzie nie zdradzaja,bo nie i tyle o czym tu dyskutować.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Nieznajomy20 04 gru 2011, 02:40
A teraz zadam wam wszystkim pytanie do tych zazdrosnych o przeszłość... Dlaczego jesteście tak zazdrośni, bo mógł przeżywać wspaniałe chwile z kimś innym, a nie z Tobą? Dlaczego nie spojrzysz na siebie... Na swoją przeszłość. Sami kochaliście się z wieloma partnerami/partnerkami i czy pomyśleliście czy oni też nie są zazdrośni o waszą przeszłość he?
Jakiś inteligent podał świetną myśl i jedna inteligentka!
Najlepiej żeby żona była prostytutką ten komentarz jest ironią oczywiście.
A co nie chcielibyście mieć kobiety z doświadczeniem.
Buachachachachachacha !
Teraz tak jeżeli oceniasz wartość kobiety po odbytych stosunkach z partnerami to grazty! Przecież nie robiła tego za pieniądze, tylko z uczucia, a dlaczego z tym człowiekiem już nie jest? Zadaj sobie takie pytanie może bił ją, może nakłaniał ją do brania narkotyków, może zdradził ją, a może wypaliło się uczucie (choć takie coś nie istnieje zostaje głęboko w sercu każdego człowieka)? A może w ogóle do niczego nie dochodziło trzeba wierzyć osobie, której się kocha, a nie otoczeniu które jest w okół nas! Ten świat jest za bardzo pomieszany, żeby tak patrzeć...
Kobieta z doświadczeniem to taka co miała 10 partnerów w przeciągu roku, no chyba nie. Doświadczenie zdobywa się wtedy, gdy jest się z partnerem i poznajesz go i tylko u niego wbijasz kolejne levele, bo każdy jest inny nie ma takiego samego człowieka. Skoro wasze przeliczanie doświadczenia jest na podstawie tego ilu mieliście partnerów... To jest nie dojrzałe i bardzo obrzydliwe... Doświadczenie jest wtedy, gdy jesteś z kimś i dążysz to wspólnego porozumienia idąc przez trudności oraz ciernie... Temat mi podchodzi pod seksoholików tak mi się wydaje...
http://incognitowita.blogspot.com/ To ja człowiek w masce!

przez *Monika* 04 gru 2011, 02:53
Nieznajomy20, :D
Obrazek
Główny Moderator

przez Nel 04 gru 2011, 03:15
Nieznajomy20 napisał(a): Doświadczenie zdobywa się wtedy, gdy jest się z partnerem i poznajesz go i tylko u niego wbijasz kolejne levele, bo każdy jest inny nie ma takiego samego człowieka.

wbijanie kolejnych leveli w jednym zwiazku....to chyba to.....

a wogóle temat jet mi obcy....nie rozumiem....
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez Agniecha1706 16 gru 2011, 06:29
Witam!
Prosilabym o rzeczowa i konstruktywna odpowiedz na moje pytanie. Dreczy mnie i przesladuje mysl o przeszlosci mojego partnera. Konkretnie glownym tematem mojego nieustannego dolowania sie jest jego byla partnerka. Pytanie brzmi: Jak sobie z tym poradzic?

Chcialabym przyblizyc problem opisujac moje odczucia bardziej szczegolowo:
Jestesmy od roku szczesliwa para. Za cztery miesiace urodzi nam sie dziecko. Poki co nasz zwiazek nie jest zwiazkiem formalnym.
Osoba, z ktora byl zwiazany moj obecny partner byla od niego starsza, jednak nie przejawiala ona cech osoby dojrzalej-jak sie dowiedzialam z opowiadan. Jest to szczegol dzialajacy na plus dla mojej psychiki jednak nie dziala to jakos specjalnie przekonujaco czy podbudowujaco.
Moj partner twierdzi, ze nigdy nie kochal owej kobiety. Byl z nia ponad 2 lata tylko dlatego, ze nie potrafil zakonczyc stanowczo ich zwiazku.
Mnie drecza obrazy zwiazane z ta dziewczyna, jako ze widzialam jej zdjecia, co powoduje, ze sobie wyobrazam rozne dziwne sceny. Przesladuja mnie rozniez mysli dotyczace najbardziej przyziemnych rzeczy. Np w jaki sposob ja dotykal, rozmawial, smial sie itd.
Pomimo wielu zapewnien i dziecka, ktorego sie spodziewamy, ja nie potrafie zyc nie myslac o tej dziewczynie, ktora notabene nie byla kims wyjatkowym dla mojego partera.
Z gory dziekuje za komentarze.
Pozdrawiam A.

przez Lord Kapucyn 17 gru 2011, 01:42
Agniecha1706, Agnieszko, nie dubluj proszę tych samych postów w różnych tematach. Myślę, że powinnaś przejrzeć ten wątek od początku, a znajdziesz tu kilka cennych wskazówek. Poczekaj cierpliwie, ktoś na pewno odpowie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez paulieee9 05 sty 2012, 16:12
jeśli ktoś ma porblem ze wsteczna zazdroscia o partnera, niech pisze paulieee9@gmail.com

z chęcia porozmawiam....

przez namiestnik 20 sty 2012, 15:31
Czy to oferta leczenia? Czy masz podobny problem? A może go rowiązałaś?

przez Tajemnica 20 sty 2012, 16:27
Pomyśl o tym w inny sposób. Jakby nie maił nikogo innego przed Tobą to czy nie bałabyś się że w przyszłości zapragnąłby spróbować jak to jest z kim innym z ciekawości? Czy to nie byłoby gorsze? Nie chcę Cię załamywać ale mój partner był tylko ze mną i zawsze miał pretensje, właśnie był zazdrosny jak to Ty ujęłaś o moją "przeszłość" i czuję że nigdy mi tego nie wybaczył a może on żałuje że nie miał swojej, nie wiem. Uważa się za lepszego ode mnie i traktuje mnie źle. A ja przez związek z nim czuje że zmarnowałam sobie życie. Oczywiście na to nakłada się też wiele innych rzeczy ale rozważam rozstanie jak tylko to będzie możliwe. Musisz znaleźć sobie osobę którą będziesz kochać bezgranicznie z wadami i zaletami, co do której nie będziesz mieć żadnych wątpliwości.

-- 20 sty 2012, 15:27 --

Pomyśl o tym w inny sposób. Jakby nie maił nikogo innego przed Tobą to czy nie bałabyś się że w przyszłości zapragnąłby spróbować jak to jest z kim innym z ciekawości? Czy to nie byłoby gorsze? Nie chcę Cię załamywać ale mój partner był tylko ze mną i zawsze miał pretensje, właśnie był zazdrosny jak to Ty ujęłaś o moją "przeszłość" i czuję że nigdy mi tego nie wybaczył a może on żałuje że nie miał swojej, nie wiem. Uważa się za lepszego ode mnie i traktuje mnie źle. A ja przez związek z nim czuje że zmarnowałam sobie życie. Oczywiście na to nakłada się też wiele innych rzeczy ale rozważam rozstanie jak tylko to będzie możliwe. Musisz znaleźć sobie osobę którą będziesz kochać bezgranicznie z wadami i zaletami, co do której nie będziesz mieć żadnych wątpliwości.
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

Sortuj wg