Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neurotyczna zazdrość o przeszłość partnera


Rekomendowane odpowiedzi

Zazdrosc o przeszłosc to podobno kwintesencja zazdrosci... ostatnio tez mnie dopada, zastanawiałam sie dlaczego tak sie dzieje. Moze dlatego, ze to obszar na który nie mozna wpłynać, zmienic go, na zawsze pozostanie poza zasiegiem.

O teraźniejszosc lub przyszlosc nie jestem zazdrosna wcale, bo mam poczucie sprawczosci i możliwosc działania, gdy zacznie dziac sie cos, czego bym nie zaakceptowała.

 

Jak ktos tu mądrze napisał, mozna jedynie sie postarac, by przeszłość była dla partnera/ki wyblakłym i nieatrakcyjnym wspomnieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos tu mądrze napisał, mozna jedynie sie postarac, by przeszłość była dla partnera/ki wyblakłym i nieatrakcyjnym wspomnieniem ;)

 

Mój partner chyba nie potrafił mi niestety tak przedstawić swojej przeszłości... a może nie chciał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój partner chyba nie potrafił mi niestety tak przedstawić swojej przeszłości
Ale że co miał powiedzieć? Że wszystkie poprzednie partnerki były beznadziejne, ale on był z nimi nie wiadomo dlaczego?

W takiej sytuacji partner byłby w pewnym sensie "skazany" na tę jedną jedyną i tylko z nią mógłby być szczęśliwy, a ona nie musiałaby przyznawać na przykład do tego, że jest niepewna siebie i boi się że jak partner ją pozna to ją rzuci dla jakieś innej ("lepszej").

Generalnie szukaj terapii, nie knebluj go ani nie szpieguj. Miejmy nadzieję że z czasem zobaczysz o co chodziło w tych lękach i jakoś to sobie poukładaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety to samo.Przez połączenie mojej niskiej samooceny i opowiadań o byłej jestem chorobliwie zazdrosna.Niestety od mojego faceta wyszło to samo z siebie,jest gadułą i opowiadał mi o TAMTEJ nieświadomie.A ja sobie wkręciłam,że jestem gorsza od niej we wszystkim.Codziennie wieczorem się kłócimy o to,bo coś mi się przypomni i zaczynam mu wypominać.To niszczy nasz związek coraz bardziej i niestety on staje się dla mnie przyjacielem tylko i wyłącznie.Zaczynam odczuwać do niego obrzydzenie,bo ciągle mam w głowie ją.Nie chcę nawet żeby mnie dotykał,bo zaraz mam w głowie,że nie jestem taka atrakcyjna.Nasz związek idzie w złą stronę,ale nie wiem co będzie dalej.Nie potrafię żyć bez niego,bo jest moim dobrym przyjacielem,oparciem i wyciągnął mnie z najgorszego dołka,ale tak jak teraz też nie da się żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rusałkazlasu, jest Twoim przyjacielem, oparciem... Ale czy go kochasz?

Wiem co to zazdrość wsteczna ale wiem też, że jeśli sami nie "przestawicie" myślenia, nikt Wam nie pomoże. Nawet jak znajdziecie dziewicę/prawiczka, będziecie się zamartwiać pocałunkami z innymi, trzymaniem za rączkę z innymi, itd. A jeśli nie, to podzielam wypowiedzi poprzedników, będzie rozmyślanie "a jak mnie zdradzi, żeby mieć porównanie z inną/innym?" Zawsze coś się znajdzie. Zawsze będzie źle.

 

Ja mordowałam się z tym 4-5 lat. Od jakiegoś czasu dałam mam względny spokój. Żaden psycholog, żadne leki... Sama sobie tłukłam na każdym kroku, po co zatruwać życie sobie i komuś?! Mnie pomogło to, że sama cnotką nie byłam. Stanęłam przed lustrem i powiedziałam sobie: JESTEM WIELKĄ HIPOKRYTKĄ! ZAWSZE BĘDZIE MI ŹLE! CHCĘ TAK ŻYĆ? TRUĆ SIEBIE I UKOCHANEGO? ZA COŚ CO BYŁO STO LAT ZA MURZYNAMI? A KIMŻE JA JESTEM, ŻEBY KOGOKOLWIEK OCENIAĆ? W DODATKU O PRZESZŁOŚĆ, CZAS KIEDY MNIE NIE BYŁO! I tak sobie kładłam do łba. Trwało to... długo ale małymi krokami doszłam do wyzwolenia.

 

Przeszłość nie podsycana, nie roztrząsana, nie wypominana zaciera się, pozostają jedynie przebłyski. A gdy Wy co chwilę dopytujecie, sprawiacie, że druga osoba wraca do tej przeszłości i ją sobie na nowo odtwarza, przypomina. Czy o to właśnie Wam chodzi? Wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×