Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez antananarywa 23 paź 2014, 17:43
dla nas chyba receptą jest unikanie stresów... tylko jak

przez caramel rose 23 paź 2014, 18:19
zazdroszczę ludziom, którzy ze stresu tracą apetyt, też bym tak chciała. Ja w takich sytuacjach odczuwam taki głód jakbym nie jadła miesiąc. Dlaczego nie możemy przeżyć emocji, problemów "normalnie", pozwolić im być, a potem przejść, tylko zawsze trzeba zachowywać się głupio i impulsywnie, a potem tego żałować i nienawidzić siebie za kolejną słabość, kolejny upadek. Przed "tym" wiem, że to mi nie pomoże, tylko dołoży więcej problemów, a i tak robię za każdym razem to samo, nie uczę się na błędach...
Przez to wszystko znowu ciągnie mnie do alkoholu, wspominam czasy nie tak odległe kiedy piłam cobie dzień w dzień i objadałam, w sumie wróciłabym do tego, problemy wtedy wydawały się tak odległe.
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

przez Bukowski 23 paź 2014, 20:29
antananarywa, budzę się w nocy i nagle czuje taki głód. No i w myślach podirytowany mowie do siebie: kurwwwa krystian twoja mać zasypiaj. Czasami to skutkuje. :great:
Bukowski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez antananarywa 24 paź 2014, 00:32
A skąd taki głód? Może serio za mało jesz w ciągu dnia? Ty chyba cwiczysz, nie? Biegasz wieczorami (albo Cię z kimś mylę). Po treningu trza coś wszamac. Masz na imię Krystian? :D bardzo ładnie

przez lojantka 24 paź 2014, 00:39
Kurcze blade, powiem wam, że mnie już wykręca powoli psychicznie, błędne koło. Zajadam stres do granic absurdu, czuję się przez to jeszcze gorzej, potem zajadam znowu. Jem bez opamiętania, jak w zawodach jedzenia na czas. Nie znam już poczucia głodu, czy nasycenia, jem jem jem, zero zdrowego podejścia. Jak się prędko nie wyłamię z błędnego koła, to będzie ze mną krucho. Dajcie trochę siły i motywacji albo dajcie kaganiec. :roll:
lojantka

przez Bukowski 24 paź 2014, 07:32
antananarywa, tak rusałeczko nie mylisz mnie z nikim. Czasem biegam, czasem chodzę na siłownię ale jem sporo. Nie opycham sie ale jem. A skąd ten głód to nie wiem, może to zwykły apetyt. :P
Bukowski

przez antananarywa 24 paź 2014, 09:13
Messiah, a co zwykle jadasz na kolację? czytałam, że:
Wiadomo, że serotonina jest hormonem odpowiadającym za pozytywny nastrój, prawidłowy sen i… napady głodu (w przypadku niskiego jej stężenia). Organizm syntetyzuje ją z aminokwasu – tryptofanu. Dlatego chorzy na NES powinni dostarczać organizmowi jak najwięcej tryptofanu, szczególnie w posiłkach popołudniowych i wieczornych. Dawniej zalecano spożywanie przed snem białego sera czy picie szklanki mleka. Jednak najlepszymi źródłami tryptofanu są: soja, sezam, słonecznik, dynia, kasza manna, migdały, orzechy arachidowe, orzechy pistacjowe, orzechy włoskie, kasza gryczana, sery żółte i kakao.

choc jak na moją kobiecą intuicję, po prostu jesz zbyt mało obfitą kolację.

przez Bukowski 24 paź 2014, 09:50
antananarywa, Dosłownie wszystko i nic. Nie no staram sie jeść zdrowo. A twoja kobieca intuicja ma racje, nie lubie wieczorami mocno zapełniać brzuch.
Bukowski

przez antananarywa 24 paź 2014, 09:55
a widzisz ;) czyli mamy rozwiązanie zagadki.

przez planB 24 paź 2014, 11:35
..o i to wiele zagadek :105:

Słuchajcie, wy nie możecie po prostu jeść ? tak normalnie bez jazd ,że wam nie potrzeba ? bo jak się dobrze czujecie i ciało nie daje znaków głodu to ok. ALE kurVa jak się czujecie jak padlina bez energii i bredzicie o depresji to zacznijcie się dobrze odżywiać ....po jakimś czasie ten pierdolnik z was wyparuje ..dosłownie^^
I Dare, readY

przez antananarywa 24 paź 2014, 12:23
planB, o, serio? jakoś nie wyparował. od jakichś 4 miesięcy jem 4-5 posiłków dziennie, dużo warzyw, owoców, ryby, drób. a wyrzuty sumienia po jedzeniu jak były, tak są. lęk przed przytyciem też w głowie siedzi. staram się to ignorowac, ale to JEST i męczy potwornie jak natręctwa.

przez planB 24 paź 2014, 12:41
Ja to bardzo dobrze rozumiem np. z perspektywy masturbacji i potem wyrzutów sumienia ... gdzie tak naprawdę to świetna sprawa jak jest się samemu i chce się SPAĆ :angel:

Moja psychika mnie karała chyba za wszystko już. Teraz moja kolei i ja jej karał nie będę :twisted:
I Dare, readY

przez Artemizja 24 paź 2014, 21:27
Lewiatanxxx napisał(a):Artemizja, pewnie masz rację, i tak już od tygodnia wracam do powoli do wszystkich schematów i zachowań jeszcze sprzed terapii. Straciłam już nadzieję, że uda się to wszystko wyleczyć, albo chociaż zaleczyć. Jest beznadziejnie, a przed te zaburzenia odżywiania boje się ciągle, że będę mieć cukrzycę, zaburzenia hormonalne albo raka, ciągle się boję.
A rozmawiałaś o tym na terapii? Skoro problem wraca, to dobrze go poruszyć i wałkować do bólu. Ja tak robiłam i pomagało, więc może i Tobie pomoże...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez caramel rose 24 paź 2014, 22:26
Artemizja, ogólnie to chyba nie ma sesji żebyśmy o tym nie gadali, cały czas ten temat jest analizowany. A po dwóch prawie latach terapii jedyne co udało mi się osiągnąć to nieliczenie kalorii, nie wymiotowanie po oraz zaprzestałam głodówek i brania spalaczy tłuszczu, czyli efekt mało zadowalający, żenada. Poza tym obecnie jest ze mną trochę gorzej i mam sesje 2x w tygodniu, ale w mojej opinii nic to nie daje, jeszcze bardziej czuję się rozbita. (Chyba znów wpadam w depresję, tak zwykle się u mnie zaczynała. Najgorsze, że na studiach mogłam sobie pozwolić na to, żeby leżeć w łóżku, płakać i nie wychodzić z domu, teraz jak mam pracę to raczej nie da rady). Terapeuta twierdzi, że obecnie buntuję się przed dorosłością i wchodzę znów w schematy, zachowania z dzieciństwa.
Czasem wyobrażam sobie, że ten problem zniknie, wtedy moje życie byłoby takie piękne. Ogólnie wiem, że to moja wina, bo nie mam tej siły i determinacji chyba, żeby się z tego wyzwolić, zawsze się poddaję. Najgorsze, że znów ciągnie mnie do alkoholu (mam osobowość podatną na każde chyba uzależnienie), spytałam ostatnio lekarza czy mogę odstawić leki, bo chcę się nawalić, ale mi nie pozwolił, bo mogłyby wrócić objawy. A tak kupiłam sobie wódkę i tylko mogę na nią popatrzeć:/
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

Sortuj wg