Jem nie tak jak kiedyś !

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Jem nie tak jak kiedyś !

przez adam93 24 cze 2010, 10:15
Witam.
Otóż mój problem polega na tym, że nim pojawiły się objawy tego cholerstwa (czyt. nerwicy)
jadłem pożadne mega posiłki czyli duże śniadanie jeszcze większy obiad i obfita kolacja (to ostatnie jadłem niewiele godzine przed spaniem)
po pierwszyh objawach bywa że nie jem śniadania (co zdarza się raczej rzadko) a jeśli już to nie tak dużo jak kiedyś
obiad jem mniej wiecej normalnie mniej wiecej dlatego że przestałem się opychać i zjem tyle ile musze.
po obiedzie zjem sobie coś drobnego ale za to nie mam apetytu na kolacje !
bywa tak że jej nie jadam a jeśli już to np. max 2 kanapki.

przed napadami nerwic cieszyłem się że wkońcu zaczołem tyć z 54 na 58 przy wzroscie 169cm
po pierwszych napadach schudlem znow do 55. Obliczyłem ze przy moim wzroscie najodpowiedniejsza waga to 66 mało, a moja waga jest granicą pomiedzy niedowagą !

prócz tego zmieniły się moje przyzwyczajenia kulinarne.
jem takie rzeczy na które wcześniej nie miałem najmniejszej ochoty.typu marchewki, gotowany kurczak. Za to straciłem apetyt na dania smażone a czasem nawet i na słodkie..

Może mi ktoś to całe zajście wyjaśnić ?
Ostatnio edytowano 02 lip 2010, 14:47 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: WIELKIE litery w tytule
"Przez stres, rodzi się w nas szatan morderca"

Re: JEM NIE TAK JAK KIEDYŚ !

przez Natascha 24 cze 2010, 15:17
adam93,
Bierzesz jakieś leki na tą nerwicę?
Natascha

przez adam93 24 cze 2010, 17:53
właśnie problem polega na tym że nie biore
"Przez stres, rodzi się w nas szatan morderca"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 25 cze 2010, 13:30
Może powinieneś zacząć je brać, skoro stres uniemożliwia Ci normalne jedzenie.
Natascha

przez brokenwing 26 cze 2010, 03:22
Od tygodnia opycham się jak szalony lub wcale nie jem ,całymi dniami .Nie lobię tego....chyba szybciej niż planowałem ,spotkam się z lekarzem .
brokenwing

przez Skorpiono 01 lip 2010, 23:27
żal mi cię, nie masz nerwicy, tylko hipohondrię... ty dorastasz, twoje przyzwyczajenia się zmieniają a ty znajdujesz w tym nerwice - zmądrzej albo umrzyj głupi

przez linka 01 lip 2010, 23:31
Skorpiono, daruj sobie takie rady. Nie jesteś ani lekarzem ani specjalistą żeby oceniać stan kogokolwiek, a szczególnie po jednym poście.
Przeczytaj sobie dokładnie mój podpis...... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez soulfly89 02 lip 2010, 00:17
A czy oprócz zmiany w ilości jedzenia i w 'upodobaniach kulinarnych' coś się z Tobą dzieje?
Masz objawy nerwicy? Bóle serca, stres, napady lęku?

Bo jeśli wolisz marchewkę i gotowanego kurczaka zamiast słodyczy i smażonego mięcha to jest raczej ZDROWE :) Każdy lekarz lub dietetyk Ci to powie.

Poza tym nie trzeba się aż tak mocno trzymać tych tabelek BMI. Każdy jest inny, są ludzie po prostu chudzi "z natury". Jeśli jesz mniej ale czujesz się z tym, dobrze to chyba nie ma problemu.

przez Paranoja 02 lip 2010, 00:18
Skorpiono, masz szczęście, że linka nie dała Ci osta. Może to Ty nie masz nerwicy, skoro uważasz, że kolega udaje, poza tym:
www.poradnia.pl napisał(a):Hipochondria – choć często bywa przedmiotem żartów – jest chorobą rzeczywistą, zaliczaną do silnych nerwic, a jej podłoże tkwi w psychice człowieka.

Jak mawia mój brat, czasem lepiej siedzieć cicho i udawać głupiego, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Re: Jem nie tak jak kiedyś !

przez k_o82 03 sie 2010, 19:15
ja jem coraz mniej, w sumie jeden posiłek dziennie.
k_o82

Sortuj wg