Filmy - reakcje emocjonalne

Inne zaburzenia.

przez refren 05 maja 2016, 12:16
Michellea napisał(a):Ja mam tak, że jak jakaś postać w filmie robi z siebie idiotę, ogólnie jest w sytuacji, w której odczuwa wstyd, to nie mogę na to patrzeć.

Mam identycznie! Nie wiedziałam, że inni też tak mają. Już w wieku 7 lat nie mogłam patrzeć, jak na filmie "Mała syrenka" owa syrenka przy obiedzie z księciem czesze się widelcem, bo nie wie do czego służy. :hide: Często też płaczę na filmach i czuję, że to zdrowe, "przepłukuje" mnie to emocjnalnie, schodzi ze mnie napięcie, czuję się "odświeżona". Poza tym są tematy, nad którymi trzeba płakać, nawet jeśli to tylko film

mrau napisał(a):o czym to swiadczy? moge to jakos usunac? (jak ktos powie terapia, to zastrzele malego kotka)

A dlaczego chcesz to usunąć?? To świadczy według mnie o dużej wrażliwości emocjonalnej, masz duże możliwości empatii, co można dobrze wykorzystać. Według jednej z teorii są różne typy nadpobudliwości, m.in nadpobudliwość emocjonalna, są one potencjałem, ale mogą zmienić się w nerwicę, jeśli się ich właściwie nie spożytkuje. Czyli nie można tego usunąć, bo to trwała cecha układu nerwowego, ale można wykorzystać twórczo.

przez Michellea 05 maja 2016, 13:15
Zgadzam się, po co to usuwać? Czasem to może być nieprzyjemne jak odczuwasz wstyd za daną postać, ale z drugiej strony to jest dość zabawne i tak jak napisała refren, to świadczy o empatii, a to dobra cecha, która się w życiu przydaje ;)

przez mrau 05 maja 2016, 20:34
wrazliwosc jest problemem jak sie jej nie potrafi wylaczac/sciszac chociaz na chwile; poza tym to robi wrazenie idioty na otoczeniu, kobiecie ujdzie, mi nie;

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cozicozicozi 05 maja 2016, 20:55
mrau napisał(a):wrazliwosc jest problemem jak sie jej nie potrafi wylaczac/sciszac chociaz na chwile; poza tym to robi wrazenie idioty na otoczeniu, kobiecie ujdzie, mi nie;
Co masz na myśli? Mnie się przykładowo kilka razy zdarzyło, że zaszkliły mi się oczy oglądając jakiś mocny dramat na przykład i nie uważam tego wcale za oznakę słabości lub robienia z siebie idioty.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez mrau 05 maja 2016, 21:11
cozicozicozi napisał(a):Co masz na myśli? Mnie się przykładowo kilka razy zdarzyło, że zaszkliły mi się oczy oglądając jakiś mocny dramat na przykład i nie uważam tego wcale za oznakę słabości lub robienia z siebie idioty.

brak panowania nad zjawiskiem oznacza ze zjawisko panuje nade mna

Sortuj wg