Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

Inne zaburzenia.

przez qwazar 16 kwi 2016, 20:47
Witam.
Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

Funkcjonowałem normalnie, aż pewnego dnia kiedy rano chciałem zrobić herbatę, zamiast czajnik pomyślałem naleję wody do dzbanka....etaaamm pomyślałem, ale patrząc na piekarnik. ...enigma, jakby pustka, dopiero po chwili sobie przypomniałem nazwę. To był początek.
Chyba wpadłem w panikę, bo patrząc na różne przedmioty, sprawdzałem czy wiem jak się nazywają. Trwało to dwa-trzy dni i już tego powtarzania miałem dość, ale jak tylko na coś popatrzyłem, z głowy w myślach "leciała" jego nazwa. Sport, wysiłek, nic nie przerywało tego zachowania. Ze strachu i dla pewności zrobiłem rezonans głowy .... diagnoza ...tętniak niemy mózgu.
Szpital, operacja, po operacji czułem się dobrze. "Nazywanie", bo tak to nazwałem, było minimalne...może temu że miałem co innego na głowie do myślenia, ale było.
Humor dopisywał, czułem się szczęśliwy że żyję i operacja przebiegła bez uszczerbku, jednak przy wypisie lekarz poinformował mnie, że mam poszerzenie żyły w mózgu i tego nie da się operować......świat zawalił mi się w sekundzie pod nogami....wyrok

Załamałem się, "nazywanie" wróciło. Nie dawałem sobie z tym rady i wylądowałem u psychiatry. Diagnoza ....depresja. Dostałem leki, poczułem się lepiej i nawet wróciłem do pracy. Sam chciałem iść , wyrwać się z domu, żeby nie myśleć o chorobie.
Długo nie popracowałem i po 2 miesiącach wylądowałem w domu na L4.
Jak jest dziś.....kiepsko!

Z "nazywaniem" daję sobie jakoś rady, ale najgorsze co mnie spotkało, to mylenie się w myślach, zapominanie słów (choć za chwilę sobie przypomnę) Na przykład chcę pomyśleć, pojadę do pracy, to mi wpada pojadę do szkoły. Do tego zauważyłem, że czytając przekręcam słowa.

Byłem u neurologa i nie stwierdza otępienia, czy alzheimera, a bardziej stawia na neurastenię. Rezonans, EEG, wyniki OK, Tarczyca, borelioza, też nie.
Lekarz psychiatra też rozkłada ręce i nie wie co może być powodem.

Ja już też sobie odpuściłem, bo zżera mi to okropnie nerwy, zaczynam się z tym godzić, ale nie poddaje się.....i nie poddam się!

Ale może ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem?

Serdecznie pozdrawiam.

przez qwazar 18 kwi 2016, 21:34
Nic nie przychodzi Wam do głowy? :(

Czy coś takiego mogło spowodować przedawkowanie witaminy B (Chlorella) i C (Acerola) ?

przez xsydney 19 kwi 2016, 05:25
moze nerwica po prostu ^^

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez qwazar 19 kwi 2016, 22:18
Żeby nerwica dawała takie objawy?

przez Reynevan 20 kwi 2016, 08:00
Tak.
Reynevan

przez BrzytwA 20 kwi 2016, 10:44
a może masz po prostu za dużo na głowie, trzeba zwolnić tempo i zobaczyć czy się nic nie zmieniło ...

przez qwazar 20 kwi 2016, 12:00
Cały czas żyje w stresie związanym właśnie z myleniem się i przez to koło się zamyka.
Z drugiej strony ciężko nie myśleć jak myślenie jest konieczne cały czas, przy każdej czynności.

Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

przez lulinasky 20 kwi 2016, 16:27
Może psychoanaliza byłaby w stanie pomóc?

przez qwazar 20 kwi 2016, 22:27
Gdzie się to bada?

przez bedzielepiej 20 kwi 2016, 22:41
stawiam na natręctwa

przez qwazar 20 kwi 2016, 23:35
Natręctwa?
Możesz jaśniej?

Sortuj wg