pamiec, zapominanie, znowu zapomniałam!!

Inne zaburzenia.

pamiec, zapominanie, znowu zapomniałam!!

przez Pajęczarka 17 mar 2010, 21:27
Witam, mam dość dziwny problem nie wiem czy powinnam to pisac w tym temacie czy innym... otóż zapominam o wszystkim co jest tylko mozliwe, zapominam zamówic towar do firmy, kupic chleb do domu, zapominam zabierac rózne rzeczy z domu, zapominam po co poszłam do sklepu, zapominam wziąś papiery od samochodu i moje dokumenty wciąż jezdze bez, o datach urodzinach imieninach nie wspomne... jestem jedną wielką czarną otchłamią która zawsze o niczym nie pamieta, siostra twierdzi ze zaczeło sie to od momentu jak zaczełam chodzic na studia... moze i tak bo... nie pamietam! jesli chodzi o naule to nie mam zadnych kłopotów z uczeniem... Moze przez to ze jestem nerwowa czasem nadpobudliwa a czasem smęce cały dzien o niczym takie dni eufori i dni totalnej zagłady umysłu chyba jak kazdy... Fakt faktem mojego zapominania wszyscy naja juz dosc szef w pracy rodzice siostra znajomi a w szczegulnośi ja... i co? Psycholog? co o tym myslicie?

Re: pamiec, zapominanie, znowu zapomniałam!!

przez bunny_wrrr 17 mar 2010, 21:42
wg mnie to chyba najpierw lekarz pierwszego kontaktu ktory zleci odpowiednie badania czy cos ;)
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez samosamo 17 mar 2010, 21:48
masakra, mam to samo. od paru lat coraz gorzej. Wczoraj zapomnialem o wizycie u psycho, na ktora czekalem miesiac! regularnie zapominam co robilem poprzedniego dnia. czesto nie pamietam gdzie zaparkowalem samochod. mam glowe pelna rozwazan o swoich problemach i w robocie tez mam przez to tyly :/
...30 lat, chyba całe życie w depresji, uwalone studia, czarnowidztwo, lekkie zaburzenie osobowości, lęki, obsesje, samotność, letarg, smutek...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pajęczarka 17 mar 2010, 21:57
Powiedz mi i co w tej sprawie mówi ci psychoterapeuta? to moze przez zbyt wiele zajęc lub sama juz nie wiem ech... zapomniec po godzinie co było na obiad lub zapomniec zapłacic za studia do tego stopnia ze skreslają mnie z listy studentów to jest juz duzy kłopot, poza tym wszyscy to juz widza i wola mi nie powierzać żadnych obowiązków czy próśb nawet kupna wędliny w miescie bo i tak zapomne...

przez samosamo 17 mar 2010, 22:28
mi mowi, ze jest we mnie bardzo duzo emocji, frustracji z powodu nierozwiazanych problemow, ze dobrze by bylo sie pogodzic ze stanem rzeczy i nauczyc sie nie roztrzasac zanadto tych spraw. (ale mi wyszlo lakoniczne maslo maslane :) Od kiedy biore proszki czuje sie lepiej i mniej przejmuje ale nadal nie pamietam, trzeba mi cos pare razy powtarzac, sprawdzac w firmie czy cos zrobilem. najbardziej resetujace umysl okresy to weekendy. w poniedzialki znow wracam do zaleglosci
...30 lat, chyba całe życie w depresji, uwalone studia, czarnowidztwo, lekkie zaburzenie osobowości, lęki, obsesje, samotność, letarg, smutek...

przez Gringo 17 mar 2010, 22:37
mi mowi, ze jest we mnie bardzo duzo emocji, frustracji z powodu nierozwiazanych problemow, ze dobrze by bylo sie pogodzic ze stanem rzeczy i nauczyc sie nie roztrzasac zanadto tych spraw.
Czyli zwyczajnie nie wie, co powiedzieć.
Też mam problemy z pamięcią, koncentracją, ale to przez nerwicę i jestem z tego powodu wściekły..... ale dobrą metodą (którą niestety sam rzadko stosuje, bo uzależnienie od zajmowania czymś umysłu jest bardzo silne) na to, żeby być bardziej na ziemi niż w swoich myślach jest ograniczenie oglądania tv, przeglądania netu, słuchania muzyki, czyt. gazet, książek, a zamiast tego należy poświecić w ciągu dnia trochę czasu na obserwacje swoich myśli, po prostu, siedzisz i zamiast zamyślać się obserwujesz co Ci się tam w głowie pojawia, nic z tym nie robiąc, po pewnym czasie wszystko się robi spokojniejsze i stajesz się bardziej obudzony/a, ale trzeba się zmusić, a nie jest to takie łatwe.
Gringo

przez samosamo 17 mar 2010, 23:02
ciekawy sposob, sprobuje moze tego w weekend. ale bez netu jak bez reki.. :)

przez Paranoja 17 mar 2010, 23:47
ja miałam taki okres, że zapominałam albo nie umiałam się zmobilizowac do czegoś. Teraz wszystko zapisuję w kalendarzu i jest lepiej

[Dodane po edycji:]

moja pani psycholog poleciła mi wtedy omegę-3 jeść bo poprawia koncentrację. Być może masz za dużo na głowie, albo faktycznie coś jest nie tak
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Pajęczarka 18 mar 2010, 08:25
zapisywanie w kalendarzu oraz kartki z przypomnieniami w portfelu jak i naklejki na rekach sie nie sprawdziły, ja nawet nie pamietam o witaminach na oczy... mimo to z omega 3 spróbuje! ale bardzo wam wszystkim dziękuje za odpowiedzi :)

przez Joaśka 18 mar 2010, 14:00
Również polecam omegę3, jej niedobory powodują zaburzenia koncentracji i pamięci, najlepszym jej źródłem jest siemię lniane (ale należy mielić samemu całe ziarna, a nie kupować gotowe mielone) oraz olej lniany nieoczyszczony budwigowy.
Joaśka

przez Pasman 19 mar 2010, 17:34
Pajęczarka napisał(a):Psycholog? co o tym myslicie?

myślę że psycholog ci nie pomoże.
jeżeli koło ciebie jest znośny szpital psych. to się w nim połóż.
takie całkowite oderwanie od obowiązków świetnie uspokaja.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez ewaryst7 19 mar 2010, 19:26
Ja tez jestem zapominalska.Ciągle cos gubię , czegos szukam a w głowie pustka totalna..

przez Pajęczarka 20 mar 2010, 14:57
szpital....? a grrr :shock:

przez Pasman 20 mar 2010, 15:34
Pajęczarka napisał(a):szpital....? a grrr :shock:

sory, moim zdaniem jedna wizyta w tygodniu u psychologa
nie pomoże ci. nie musi być to szpital jeżeli możesz
codziennie zrelaksować sie w klubie lub u znajomych.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Sortuj wg