Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Pritni 11 maja 2007, 00:53
można sobie poczytac na www.eft.go.pl
ja byłam pod koniec kwietnia na warsztacie i tez sie zastanawiam na sesjami indywidualnymi, bo jak robie sama to obniża mi lęk ale chciałabym przejsc pełna terapie, bo czytałam na stronach amerykanskich, że leczą tym całkowicie z leków a nawet nerwicy. Co prawda jakos sobie nei wyobrażam, ze mogłabym sie wyleczyc całkowicie z nerwicy, ale juz sam fakt, ze mam mniejsze lęki bez leków to juz coś.

przez Plumia 11 maja 2007, 22:16
poszłam na pierwsza sesje i dziwne to troche, ale wyszłam bardzo spokojna iw yciszona i nawet teraz jak myśle o leku to jest, ale jakis taki słabszy. Ponoc po drugiej i trzeciej sesji powinien jeszcze bardziej ustapić a moze nawet całkowice. czy wy też tak miałyście? to wogole mozliwe?

przez piekna_nieznajoma 20 maja 2007, 23:06
cieszę się, że wreszcie ktoś pisze o tej metodzie, bo to prosta ale świetna metoda. Ja korzystałam w anglii, bo złapałam depresje i leki bo pomimo dobrej pracy, znajomych, jakos nie mogłam się odnaleźć. Mi wystarczyly dwie sesje i do tej pory czuje sie dobrze i nie mam zadnych problemów. Wiem, ze w Anglii leczą tym nerwice lekową i szukam kogoś w Polsce dla przyjaciółki? Czy ktoś juz korzystał z Instytutu? dajcie znać jakie macie wrażenie i no i jak się czujecie, o ile wogóle tu jeszcze zaglądacie, bo po eft moze juz tu nie bywać:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ćwiczenia

przez Dorot 10 cze 2007, 20:03
Witam

mam pytanie czy stosujecie ćwiczenia relaksacyjne?? jesli tak to jestem ciekawa jakie?? joga?? czy one wam cos daja?? czescia przeciez terapii jest to jak radzic sobie z tym problemem atakami ktore zycia nei daja czekam na wasze opinie z gory dzieki...
Pośród Kłopotów znaleźć SENS!!!!

re

przez AronFtv 10 cze 2007, 20:18
Witaj
Ja ćwiczę codziennie godzinę Trening Autogenny do tego Medytacja i jeszcze sex a potem jest ok

Teraz ćwiczę nad swymi czakramami

To wszystko mnie relaksuje jeszcze do tego masaż raz dziennie
i jeszcze odpisywanie na forum ! :D
Podpis usunięty przez administratora.

przez JaLukas! 15 cze 2007, 08:52
ja dziś wieczorem mam pierwszą sesję, będę informował was na bierząco :)

przez ania22 15 cze 2007, 10:00
WItam
gdzie sie chodzi na takei zajęcia.
Któreś z was podało adres http://www.eft.go.pl/
i tam są dwie terapeutki - mozna się leczyć przez telefon
Ale czy rozmowa rpzez telefon da efekty??? czy nei lepiej isc na zajecia.
Może ktoś jest z Warszawy i wie gdzie sie odbywają?
Z góry dziekuje za pomoc
PRzeczytalam wasze posty i nagle zaświeciło światełko w tunelu :) bo jak narazie psychoterapia, leczenie nei dało zandych efektów. A stosowałąm tez inne metody, - typu Biofeedback, bylam u jakis bioenergoterapeutów i nic , zmarnowane pieniadze.

przez Plumia 18 cze 2007, 15:46
ja chodze na eft od połowy maja i jestem bardzo zadowolona:) było dokladnie tak jak mnie uprzedziła, że powoli bede się robić spokojniejsza i wyciszona, ale mogą być jakies pojedyńcze sytuacje, gdzie bedzie pojawiał sie lęk lub napięcie zwiazany z jakimis konkretnymi przyczynami ale i tak moze być słabszy i troche jakby "za szybą" i faktycznie jak mialam bardzo wazne spotkanie i bardzo mi zalezalo, zeby dobrze wypasć to miałam własnie taką rekacje. Potem przepracowałam to na sesji i jak zaczeła sie praca nad lękiem przed oceną innych ludzi, to posypała sie lawina wspomnień i emocji i pracowalam nad tym ze dwie sesje, ale czuje się teraz o 10 kg lżejsza:) i jestem swobodniejsza w relacjach z ludźmi. Gdyby nie kasa to chętnie przeszłabym pełna terpię,a le chyba bede mogła chodzić raz na dwa tygodnie a jakieś prosciejsze rzeczy moge robić sama. No chyba, ze otworza jakoś grupę.
tak wiec gorąco polecam, bo psycholozki są bardzo "normalne" jak na psychologów:) i faktycznie potrafią postawić człowieka na nogi:)

przez JaLukas! 18 cze 2007, 23:38
słuchajcie ja po pierwszej sesji jakoś nie poczułem większej róznicy, no może troszeczke, ale być moze to jest efekt placebo dlatego nie biorę tego pod uwagę, jutro następna sesja, zobaczymy co się bedzie działo.
Z tego co słyszałem w UK leczą tym skutecznei nerwicę lękową, no ale zobaczymy

pozdrawiam

przez Wojtek1021 19 cze 2007, 00:43
ja poczułem róznice dopiero po trzeciej sesji. pierwsze dwie to głownie pracowałem nad napieciem, ale zawsze jakies zostawało i w końcu zaproponowała mi swoj pomysl na odblokowanie i chociaz na początku czułem straszny opór to jednak dopiero mi się klapki w mózgu pootwierały i ruszyło wszystko lawinowo. Wiedziałem, ze mialem hardcore w życiu ale zawsze mi sie zdawalo, ze sobie z tym radziłem, a jak mi puściły emocje to szok ile w sobie mam, ale warto się zmierzyć z tym, bo każda kolejna sesja to juz były z jednej strony emocje naprawde ciezkiego kalibru a z drugiej strony totalna ulga jak to wszystko puszczało. Nawet widziałem ostatnio mojego ojca nad którym najwięcej pracowałem i zero uczuć, totalny spokój. Polecam, bo to cholernie gleboka terapia prowadzona w bardzo banalny sposób i w sumie bardzo szybko daje efekty, zwłaszcza w nerwicach, na które choruje sie latami nie wiem ile czasu potrzeba na całkowite wylecznie eft, ale przynajmniej juz wierze, ze to mozliwe. trzymam kciuki za początkujacych:)

przez ania22 20 cze 2007, 23:07
ja jutro ide za "waszą namową" na pierwszy seans - zobaczymy czy pomoże. 50 zl za godzine to neimalo ale moze warto zaryzykowac niż sie meczyć cale zycie...

przez Wojtek1021 21 cze 2007, 01:18
50 zł za godzine to strasznie tanio, normalna wizyta u psychologa za 50 min kosztuje 80 -120 zl, a nie daje takich efektów nawet po kilku spotkaniach, bo tu jak sie rozkecisz to czujesz, ze cos sie dzieje, zmienia, itp ale genralnie polecam Ci sesje półtoragodzinne, chociaz i to czasem troche mało jak sie duzo dzieje. Trzymam kciuki:)

przez JaLukas! 21 cze 2007, 08:11
ja jestem dopiero po drugiej sesji, nic się nie zmieniło :/ ale wiem, ze to jeszcze troszkę za szybko, zobaczymy co bedzie dalej, dziś 3sesja, pozdrawiam

przez ania22 21 cze 2007, 20:45
Ja jestem po pierwszej wizycie, z terapeutka przerabiałysmy neimiłe przeżycia, teraz wydaje mi sie ze mniej sie nimi przejmuej, nie wiem czy to zadziałało czy tak sobie wmowilam. Dostalam zadania domowe, powtarzanie seansów na konkretne sytuacje.
W kazdym razie zamierzam kontynuowac leczenie. Bo jesli to ma zadzialać szybko na moje lęki to jest warte kazdej ceny.

Sortuj wg