Tauryna

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Tauryna

przez Ricah 20 lut 2016, 15:35
Tauryna jest agonista receptora GABAA, co ma dzialac relaksujaco/uspokajajaco, przeciwlekowo i nasennie. Do tego ma blokowac wyrzut oraz tworzenie sie nowych czasteczek serotoniny (co mnie szczegolnie zainteresowalo i przyczynilo do stworzenia tego tematu), ma dzialanie neuroprotekcyjne oraz dziala jak antagonista NMDA (co moze np. obnizac tolerancje).

Sam mysle, ze kupie sobie tauryne z olimpa zaniedlugo i wyprobuje, czy zauwaze ktorykolwiek z powyzszych efektow. Probowal ktos juz moze suplementowac sie tauryna?

A tu kilka badan, na ktorych oparlem opis tej substancji:

Agonista GABAA:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18171928
Dzialanie na serotonine:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7693110
Antagonizm NMDA:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24485893
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

Tauryna

przez Kontrast 20 lut 2016, 18:41
Ja myslalem o czyms takim - ostrovit-tyrosine-200g. Sklad:L-Tyrozyna 1484 mg* / 1377 mg Tauryna 15 mg, Witamina B6. Bral to ktos???
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

Tauryna

przez lunatic 20 lut 2016, 23:07
przeciez tauryna działa pobudzająco a nie uspokajająco, jest dodawana do napojów energetycznych i odzywek dla sportowców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tauryna

przez hashim 21 lut 2016, 11:14
i co z tego, że jest dodawana do napojów energetyzujących tauryna uspokaja
zmniejsza serotonine, zwiększa tlenek azotu

niestety obniżenie serotoniny u niektorych osób moze powodować problemy ze snem, tauryna antagonizuje receptory melatoniny, stąd tez niektórzy ludzie mogą mieć problem z zasypianiem
a często obniżenie serotonine wykazuje działanie pobudzające, w przypadku tauryny tak nie jest , bo działa też na gaba i uspokaja

kolejne ale jest takie, że moga wystapić problemy z koncentracją i pamięcia zwłaszcza krótkotrwałą, tauryna niweluje wpływ acetylocholiny

shilajit tez obniżają serotonine

Tauryna

przez lunatic 21 lut 2016, 12:03
żadnego działania uspokajającego nie zauważyłem jak brałem, było pobudzające, tak jak już pisałem

Tauryna

przez Lord Kapucyn 21 lut 2016, 15:45
Nie chcę mi się szukać, ale tauryna na pewno jest funkcjonalnym antagonistą serotoniny, wzmaga syntezę NO i jest agonistą (albo PAM) dla GABA-A. Do energetyków dodają różne rzeczy, w zależności co, jak, gdzie i kto produkuje, najczęściej kofeinę, taurynę, witaminy z grupy B, cukier, czasami inozytol, żeń-szeń, glukoronolakton(redbull?) i coś tam jeszcze.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Tauryna

przez lunatic 21 lut 2016, 16:06
ja wzialem 250 mg ale juz nie biore bo mialem tylko po tym spore problemy żołądkowe, tzn chyba nie po taurynie tylko po jakichś innych składnikach odżywki w której była, jakiś syf te odżywki, bo juz drugi raz z rzędu po innej było to samo

Tauryna

przez Ricah 21 lut 2016, 16:24
Z olimpu jest 120 kapsulek, kazda 1,5g tauryny, a kosztuje to tylko 20zl~, a na pudelku zalecone jest 1-2 kapsulki/dzien. Cpaki probowali nawet dawek 7-15g i nic im nie bylo, wiec 250mg wydaje sie byc dosc mala iloscia. Sam zamierzam kupic to wkrotce i jakos w nastepny weekend rozpoczac probe suplementacji tauryna w dawce 3g lub wiecej.

#hashim
Shilajitu~ probowalem juz, rowniez w wiekszych dawkach niz zalecone i nie zauwazylem zadnej roznicy. Oczywiscie to nie dowodzi tego, ze shilajit nie ma takowego dzialania, ale moze jest za slabe/wybralem zly produkt (moze byc tak, jak z niektorymi substancjami, ze dopiero wyciagi lub alkohole wykazuja takowe dzialanie) czy cos.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

Tauryna

przez Lord Kapucyn 21 lut 2016, 17:16
Taurynę zaleca się w dawkach ~2g/dobę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Tauryna

przez novymivo 25 lut 2016, 07:15
lunatic napisał(a):przeciez tauryna działa pobudzająco a nie uspokajająco, jest dodawana do napojów energetycznych i odzywek dla sportowców

Nie w takich ilosciach jak w energetykach lol, tauryna w enegetykach dziala PRZECIWWYMIOTNIE , tak tak :-)

Sortuj wg