Co sądzicie o medycynie naturalnej, ziołach?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Nez 01 lut 2015, 17:08
:P Wel2 po prostu zniżka czegoś w żadną stronę nie jest wskazana. W ogóle - warto sobie robić całkowite czyszczenie organizmu, przez 2 dni tylko woda i ew. owoce - świetnie robi na jelita, ale np. nie częściej niż raz na jakiś czas (np. 1 taka kuracja na 2 miesiące najlepiej przez weekend).

Do tego ruch, dieta nawet najlepsza bez ruchu nie sprawi że twoje serduszko będzie pompowało więcej endorfin :)
Nez

przez wel2 01 lut 2015, 23:26
warrior11, bo to trzeba jeść surowizne :P wyciskane soki, sałatki, szejki (ale takie bez nabiału tylko owoce warzywa).
wg. badań w diecie chińczyka jest tylko 0,5% białka pochodzenia zwierzęcego, a chińczyki bardzo zdrowe i pracowite.

wszystkie miażdżyce, rak i inne choroby cywilizacyjne występują w krajach rozwiniętych, gdzie ludzie żywią się gotowymi produktami. Te choroby u nas to plaga co raz szersza i pewnie sami siebie wybijemy takim sposobem życia :P

w owocach i warzywach jest bardzo dużo np. antyrakowych substancji.
a np. białko zwierzęce sprzyja rozwojowi raka.

podobno warzyw i owoców jest cała masa :P i różnych pysznych potraw jakie można z nich zrobić też jest cała masa :P
ale ja sama dopiero to odkrywam i sama się obecnie boję że nie mam co jeść :P
ale to jest do nauczenia ;-) mam nadzieję że nie zdechnę z głodu zanim to ogarnę :-)

a do tego mimo że Chińczycy jedzą o wiele mniej tłuszczu i białka pochodzenia zwierzęcego to ich dieta jest bardziej kaloryczna niż u Amerykanów :O
więc można - tylko człowiek zachodu wychowany na konserwach, wędlinach i płatkami z mlekiem, musi odkryć tą niezwykle skomplikowaną wiedzę jak jeść po ludzku :P

-- 01 lut 2015, 22:34 --

jest mnóstwo ciekawostek
np. taka że mięso krowy żywionej zieloną trawą ma w sobie takie elementy jakich w ogóle nie ma w mięsie krowy karmionej paszą. Np. zwierzęcy odpowiednik witaminy K którego w ogóle nie ma w takim mięsie przemysłowym.
oglądałam dzisiaj kilka wykładów :)

Nez, ja chce bardzo nauczyć się trenować swoją koncentrację. Na endorfinach mi nie zależy.
Zależy mi na tym żeby mieć siłę zmieniać życie.
Np. im jesteś grubszy tym twój mózg jest mniejszy serio :P (Grażyna Dobroń mówiło o tym na antenie radia trójki). mniejsza jest zwłaszcza ta część mózgu odpowiedzialna za samostanowienie. Dlatego osobom otyłym strasznie trudno dokonywać zmian, są ociężali umysłowo.

Nie jestem otyła, ale czuję że mam właśnie taki mały mózg :-(
no ale ostatnio dzięki witaminom czuję się znacznie lepiej. Ale wczoraj zrobiłam sobie post na wodzie i chyba znów się cofnęłam w rozwoju :-)
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

przez warrior11 02 lut 2015, 08:45
wel2, no no zaraz dietetyczką zostaniesz ;) ..ale z tym postem na wodzie to
nie przesadzaj
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wel2 02 lut 2015, 10:00
nie wiem czy zostanę dietetykiem wolałabym na inne studia :) zawsze chciałam iść na psychologię :(
boję się że na studiach dietetycznych będą mnie uczyć jakichś głupot, np że należy pić mleko.

z tym postem to chyba źle zrobiłam, następnym razem muszę więcej o tym przeczytać. bo mnie wykończył ten jeden dzień na wodzie gotowanej z kranu ;D
są różne posty również nie co bardziej treściwe np. owocowo-warzywny :-) i podobno to zdrowo raz w tygodniu pościć.

właśnie pije szejka z dwóch bananów, kapusty pekińskiej, trochę selera i łyżeczka chlorelli i łyżeczka miodu :-)
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

przez Nez 02 lut 2015, 14:45
wel2 - to zależy, a post na wodzie z kranu nie musi być dobry. Lepszy na mineralnej, tylko dobrej mineralnej a nie takie bez minerałów ;)

Zależy kiedy taki post robimy - jeśli akurat będziemy potrzebowali zwyżek energetycznych - wtedy nawet dobrze zjeść wysoko tłuszczowe pokarmy, ale wcześniej. A dzień przed albo w ten sam dzień, jechać na takich shejkach. Wszystko musi być zoptymalizowane, i najlepiej dobrane pod naszą aktywność :) Chociaż jak dobrze rozumiem, robisz to głównie dla głowy. To dodam jeszcze, że inhalacje ziołowe też są dobre. Nie tylko dla skóry, ale dla głowy także - kiedy je robisz ;)
Nez

przez Gaahl 04 lut 2015, 23:17
Ja piję co drugi dzień korzenie Różeńca Górskiego i mi pomaga, czuję się taki wyluzowany i jestem wesoły.
Działa również na...potencję :) pozytywnie oczywiście

przez wel2 05 lut 2015, 18:02
Gaahl, a mogę zapytać skąd masz różaniec ? zamówiłeś w necie ? w jakiej postaci ?

przez celownik 22 lut 2015, 19:52
A ja wam polecam lek o nazwie siledin na schizofrenie i najcięższe objawy psychoz itd.zawiera rezerpine ale składniki które ma niwelują działanie rezerpiny ktòra została zakazana z powodu powodowania depresji i ten lek niema żadnych skutków ubocznych sam go biorę wpiszczie se siledin w Internecie i będziecie mieli opis warto go kupić ja biorę go już 3 tygodnie i jest taka poprawa a mam psychozę,lęki,zaburzenia schizotypowe/schizofrenia na punkcie uczuć i emocji pobudzających mnie i to powoduje dziwne zachowania.Naprawde polecam lek nożna kupic na ebay.pl i na allegro z tym ,że na ebaju kosztuje 3 opakowania za 60 zł na polskie a za 10 płacisz 140 bez przesyłki ale na początek na allegro można wypróbować bo to idzie przesyłka 1 dzień na ebaju do 20dni na allegro za 60 zł.polecam naprawde ten lek albo tabletki ziołowe też na schizofrenie blokujące receptory dopaminowe i na depresje yau ho suo najśilniejszy lek chińskiej medycyny naturalnej też na ebay. Wszystko na tej stronie http://www.fobicy.pl w dziale leki ziołowe tam są opisane wszystkie najsilniejsze leki ziołowe jakie są na wszystko i pomagają.zobaczcie.

-- 22 lut 2015, 19:07 --

Nie mogę skopiować linku bo mam telefon to wam powiem jak tam wejść ta stronka www.fobicy.pl
Dział:Leczenie/alternatywne metody leczenia/leki ziołowe w tabletkach
Każdy dzień coś znaczy.

przez devnull 24 lut 2015, 01:11
Leczenie ziołami i ogólnie medycyna naturalna to dobry sposób dla zdrowych ludzi, którzy chcą lekkiego uspokojenia w stresie.
Jak ktoś leczy się lekami to generalnie nie wolno ich łaczyć z ziołowymi, albo jedno albo drugie, wiele preparatów ziołowych zawiera dziurawiec
a on w połaczeniu z LPD moze wywołać zespół serotoninowy, jest znacznie wiecej przykładów, ale akurat przyszedł na myśl mi ten jeden.

Sam osobiście wypróbowałem w przeszłości masę naturalnych preparatów, bezskutecznie, straciłem tylko kasę.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez cyklopka 24 lut 2015, 03:23
wel2 napisał(a):nie wiem czy zostanę dietetykiem wolałabym na inne studia :) zawsze chciałam iść na psychologię :(
boję się że na studiach dietetycznych będą mnie uczyć jakichś głupot, np że należy pić mleko.

Na psychologii mogą uczyć nieraz jeszcze większych głupot ;)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Ferdynand k 24 lut 2015, 12:16
cyklopka napisał(a):
wel2 napisał(a):nie wiem czy zostanę dietetykiem wolałabym na inne studia :) zawsze chciałam iść na psychologię :(

Na psychologii mogą uczyć nieraz jeszcze większych głupot ;)

:brawo:
Naczelny Użyszkodnik

przez barbieturan 24 lut 2015, 12:49
devnull, tyczy sie to rownież herbat ziołowych? bo w sumie pije ich dość sporo
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

przez cyklopka 24 lut 2015, 13:44
barbieturan, melisa, herbaty owocowe, koper, lipa, rumianek, pokrzywa. Tego się nie da przedawkować ani nie reaguje to z lekami psychiatrycznymi.

Natomiast preparatów z dziurawcem i niektórych mocniejszych np. żeń-szeniem nie powinno się samemu dawkować
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez celownik 24 lut 2015, 18:40
Devnul próbowałeś jakieś profesjonalne czy zwykłe lekkie takie o,których muwicie? Jaki czas brałeś?

-- 24 lut 2015, 19:26 --

Bo jeśli chodzi o dziurawiec i tym podobne to są mocniejsze,profesjonalne leki niż ten dziurawiec np.na depresję albo schizofrenie itd. Te leki to słabe dziadostwo i pikuś
Każdy dzień coś znaczy.

Sortuj wg