Szałwia

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Szałwia

przez _asia_ 04 paź 2011, 06:54
sebastian86, i jeszcze jedna sprawa - jak się odżywiasz? jeśli niezdrowo to organizm będzie wydalać toksyny z potem, pot będzie mieć bardzo nieprzyjemny zapach. po zmianie stylu odżywiania problem powinien się po pewnym czasie zminimalizować jeśli nie zniknąć. jestem tego najlepszym przykładem. moja współlokatorka, która zmieniła dietę na zdrową, również. i się prawie w ogóle nie pocimy. :D tak więc bardzo polecam wychrzanić wszelkie fastfoody, chipsy, paluszki, serki, jogurty i inne przetworzone jedzenie, słodycze, słodkie napoje, lkohol, papierosy jeśli palisz a jeść dużo różnych kasz, ryżu brązowego, warzyw, trochę owoców, trochę jajek, ryb i mięsa, pić dużo wody mineralnej i herbatek ziołowych. kluczowa sprawa to nie dostarczać organizmowi syfów. wtedy nie będzie miał za bardzo aż tak czego wydalać w postaci potu o bardzo nieprzyjemnym zapachu. (no wiadomo, że całej chemii nie da się wyeliminować, np. zanieczyszczonego powietrza).
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Szałwia

przez sebastian86 04 paź 2011, 11:29
_asia_, nie jem fast foodów , nie palę , pije bardzo rzadko piwo, herbatki ziolowe piję - szalwiową i melissę.moze w tabletkach ziola by bardziej pomogly.jakas mieszanka np.
We Are The Champions 2016(L)

Szałwia

przez _asia_ 04 paź 2011, 11:40
sebastian86, a jak się w takim razie odżywiasz, co jadasz, jak wygląda np. Twój jadłospis na jeden dzień, dajmy na to dzisiejszy?

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Szałwia

przez sebastian86 04 paź 2011, 14:54
_asia_, czesto jem serki homogenizowane i pije mleko czekoladowe z jakas slodka bulką lub pączkiem.

Szałwia

przez _asia_ 04 paź 2011, 17:32
sebastian86 napisał(a):_asia_, czesto jem serki homogenizowane i pije mleko czekoladowe z jakas slodka bulką lub pączkiem.

no to zdecydowanie nie jest zdrowa dieta. :pirate: na Twoim miejscu zainteresowałabym się bardzie candidą. :roll:

Helen Keller

Szałwia

przez sebastian86 04 paź 2011, 20:55
_asia_, lubie tez salatki roznego rodzaju ;)

Szałwia

przez kasia25 31 sty 2012, 16:28
Ja z czystym sumieniem mogę polecić szałwię, tzn. tę w torebkach, do kąpieli i picia. Generalnie uwielbiam wszelkiego rodzaju zioła, olejki eteryczne itp., i uważam, że warto je mieć zawsze pod ręką, ale kluczem do ich skuteczności są cierpliwość... i czas. Warto np. zainwestować w olejek z drzewa herbacianego, który można dodawać do kąpieli czy do szamponu - działa bakteriobójczo i niweluje przynajmniej przykry zapach potu ;) Olejek szałwiowy też można dostać, ale akurat jego nie miałam jeszcze okazji spróbować ;)
Z pewnością cierpimy na zbiorową nerwicę i dlatego powieść, która nie zajmuje się tym stanem rzeczy, nie jest powieścią odpowiadającą naszej epoce.||Sprawdź znaczenie snów - online sennik, dowiedz się, co znaczy Twoje imię

Szałwia

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 16:33
Ja w szczególności polecam szałwię wieszczą.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Szałwia

przez CichoCiemny 01 lut 2012, 02:45
Mad_Scientist, DXM też polecasz? :P W dumie działają podobnie, do tego jest jeszcze MXE i wszystko legalne.

Szałwia

przez Maciej farmaceuta 03 maja 2012, 07:24
Co do szałwii (nie wieszczej,tylko lekarskiej ;) )jest jeden szkopuł - zbyt często stosowana w dużych dawkach działa neurotoksycznie (thujon)Jak kiedyś tańczyłem towarzysko i jeździłem na zawody to dostawałem zastrzyk z atropiny w dupę-nie ma możliwości,żebyś się spocił.Nie jedzenie mięsa podobno pomaga na nieprzyjemny zapach potu(ja tam wolę nawet śmierdzieć,ale żyć normalnie-zień bez mięska to dzień stracony)etiaxil mi trochę pomógł,nawet na czoło go stosowałem

Szałwia

przez *Monika* 04 maja 2012, 01:06
Maciej farmaceuta, każde zioło stosuje się pod kontrolą i nie dłużej niż 3-4 dni.
Dlatego dobrze byłoby stosować nieparzyste mieszanki ziołowe. Np z 3, 5, 7 ziół (te stosuje się nie dłużej niż miesiąc), potem zmiana składników/składnika i stosowanie od nowa.
W/w mieszanki są dobierane indywidualnie do pacjenta z uwagi na dolegliwości czy predyspozycje do nich.
Obrazek
Główny Moderator

Szałwia

przez avest 04 maja 2012, 12:11
każde zioło stosuje się pod kontrolą i nie dłużej niż 3-4 dni.
Pierwsze słyszę, że kazde.
Np. pokrzywę trzeba pić dłuższy czas żeby pojawiły się jakieś efekty. Dziurawiec i wiele innych również.

Szałwia

przez *Monika* 04 maja 2012, 19:50
avest, No właśnie nie. Trzeba robić przerwy.
Nawet zielonej herbaty nie pije się dłużej niż czas, o którym wspomniałam wyżej.
To samo z miętą czy rumiankiem.
Myślę, że każdy naturoterapeuta zajmujący się ziołolecznictwem ma swoją teorię, którą wyniósł ze studiów.
Chodzi o to, że np. dziurawiec i pokrzywę najlepiej mieszać w kombinacjach z innymi ziołami by spectrum działania było szersze i działało bezpośrednio na dane schorzenie. Bo to, że np. mamy problem z nadmiernym poceniem nie wynika tylko i wyłącznie z tego, ze pijemy dużo płynów. Tu chodzi o gospodarkę hormonalną, regulację nerwów-hormonalną, dietę, pracę innych narządów etc.
Ale zgodzę się z jednym, że zioła pozytywnie wpływają na organizm. Trzeba je stosować przez dłuższy okres czasu i tak jak pisałam pod kontrolą.
Ja piję je od 3 lat. Co miesiąc inna mieszanka z 7 ziół.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg