Zdrowe odżywianie czy medykamenty?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez _asia_ 13 lut 2011, 08:00
linka, no właśnie sęk w tym, żeby ograniczyć do minimum mięso i ryby. :D Człowiek nie jest stworzony do jedzenia zwierząt. W odróżnieniu do zwierząt drapieżników, mających krótkie jelita, przez które mięso jest szybko wydalane, mięso w długich jelitach ludzkich przebywa bardzo długo, fermentuje, gnije przez długi czas, co nie jest zdrowe i przyczynia się do powstawania wielu chorób. Wiem wiem - zaraz się mogą odezwać przeciwnicy wegetarianizmu, że wit. B 12 itd. jest w mięsie... Polecam film powyżej. :D

-- 13 lut 2011, 07:02 --

LitrMaślanki, dziękuję za linka, zaraz obejrzę. :D
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez LitrMaślanki 13 lut 2011, 09:53
linka, to tylko cześć prawdy ,używając w kuchni dobrych i zdrowych produktów .
Ograniczasz apetyt,bo dostarczasz organizmowi to co zamawiał . Jedząc taniochę ,,otrzymujesz ciągłe zamówienia od własnego ciałka .
wiem co pisze ,jakiś czas jadłem naprawdę zdrowo i nie jestem pewien czy nie jadłem o 3/4 mniej ,jestem natomiast pewien ,że cenowo wychodziło tak samo a może i taniej .
LitrMaślanki

przez linka 13 lut 2011, 10:08
LitrMaślanki, no tak ale wy tu mówicie o odżywianiu wyłącznie siebie ....a jak się ma np rodzinę 2+2 to już tak pięknie nie wygląda.......chcesz mi powiedzieć, ze zjem mniej mniej ekologicznych warzyw czy jajek niż takich z supermarketu? No nie przesadzajmy...... :lol:

Nie jestem do końca przekonana czy człowiek całkowicie nigdy nie był mięsożercą - w końcu po coś nam jednak atrybuty drapieżnika, ja rozumiem i wiem, że bez mięsa można się wspaniale obyć ale......to bardziej chodzi o światopogląd czy preferencje smakowe - a nie koniecznie o zdrowie. Nagle mam rodzinie przestać podawać mięso i ryby choć są całkiem zdrowi - bo ja wiem lepiej? Jedząc (przyzwoite ilości) mięsa, i duże ilości ryb można być zdrowym jak ryba ;) ....nie ma takiego narodu na świecie który całkiem zrezygnowałoby z białka zwierzęcego, zauważyliście, nawet te długowieczne cywilizacje, Japończycy jedzą dużo ryb - przy tym masę wodorostów i innych zdrowych "śmietków", dieta śródziemnomorska - zbawienie dla serducha - mało mięsa - masa ryb, owoców morza, oliwy z oliwek i warzyw.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 13 lut 2011, 10:16
linka, nie przesadzam ,nie chodzi o mniej tego samego produktu .Tylko o dostarczenie organizmowi jego zamówienia . Z tym wiąże sie definitywne skreślenie z menu kilkunastu produktów .
Moja dieta była dla 3 ech osób i wszyscy tak samo na nią reagowali ,sytości po posiłku który gdyby był złożony z ziemniaka ze schabowym był by raptem przekąska .
Jak myślisz skąd mimo dużego posiłku ,czasami mamy nadal chętkę ...coś zjeść ,podgryzać a czasem wprost jesteśmy głodni ?

To proste zjedliśmy dużo ,niestety nie właściwych pokarmów i organizm cały czas wysyła do mózgu zapotrzebowanie na to co mu jest potrzebne .
LitrMaślanki

przez linka 13 lut 2011, 10:33
LitrMaślanki, no tak, tylko czy konieczna jest całkowita rezygnacja z mięsa? Jeśłi mam dobre wyniki, jestem zdrowa .... Jadam głównie mięso drobiowe, wołowinę i wieprzowinę raz na 2-3 miesiące. Za to zjadam ogromne ilości ryb i owoców morza. Jeśli tylko mam kasę kupuję te droższe, zdrowe ryby ( np łososia nie hodowlanego tylko dzikiego), warzywa i owoce zwykle kupuję na targu - ale tam też nikt nie da mi gwarancji że są "ekologiczne" - zapewne są dużo lepsze od tych z supermarketu - ale na takie ze sklepu ze zdrową żywnością mnie nie stać. Wszystko się da zrobić, ja wiem....ale rezygnacja z mięsa i ryb - tego nie da się komuś wprowadzić...to musi wynikać z osobistych przekonań...luuub problemów ze zdrowiem ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 13 lut 2011, 10:56
linka, nie ,dla mnie nie było takiej konieczność . Zrezygnowałem jedynie z wieprzowiny i drobiu na rzecz wołowiny i baraniny od czasu do czasu . Mięso jadłem znacznie rzadziej .
LitrMaślanki

przez linka 13 lut 2011, 11:11
LitrMaślanki, :nono: wołowina jest fu toż to czerwone mięcho ;) ale w sumie te kuraki z ferm też za zdrowe nie są....... ja mam ten fajny luksus że przyjaciel mojego ojca jest w kole łowieckim i czasem w domku jadamy sarninę i mięsko z dzika - mniam. No a baranina ..... :105: o i niekiedy dostajemy mięsko królika - też chyba zdrowe? :)
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 13 lut 2011, 11:14
linka, :blabla: wołowina jest źródłem białka ,warto nią zastąpić wieprzowinę .
Ilu widziałaś arabów lub żydów otyłych ? Jak myślisz z jakiego powodu tak jest ?

-- 13 lut 2011, 11:16 --

mięsko królika - też chyba zdrowe? :)
nie wiem zazwyczaj są z hodowli ,co innego zając z lasu . Co prawd a dość suchy i wiórowaty ...ale jak mało złego tłuszczu :mrgreen:
LitrMaślanki

przez linka 13 lut 2011, 11:17
LitrMaślanki, mój drogi ja to nawet widziałam otyłych wegetarian (nie wiem jak to się odmienia nawet, wegetarianów? wegetarianinów? ) - można można i bez pomocy żadnego mięcha sobie popuścić pasa. Co nie zmienia faktu, że jeśłi wybór jest między wieprzowiną a wołowiną - to wszystko wypada na korzyść wołowiny, ale to jednak czerwone mięso i potrzebujemy go najmniej w organizmie......podziwiam, bo zrezygnować całkiem z drobiu ...to nieźle musiałeś być wytrzymały :D

-- N lut 13, 2011 10:17 am --

LitrMaślanki, eee my dostajemy takie wiesz....z domowej hodowli,od "chłopa" - fakt, że suche ...ale takie ze śmietaną i buraczki......
Przyjaciel forum

przez _asia_ 13 lut 2011, 12:24
linka napisał(a):LitrMaślanki, mój drogi ja to nawet widziałam otyłych wegetarian (nie wiem jak to się odmienia nawet, wegetarianów? wegetarianinów? ) - można można i bez pomocy żadnego mięcha sobie popuścić pasa.

Wegetarian. ;) Zgadzam się. I wegetarianie mogą źle się odżywiać. Bo nie wystarczy nie jeść mięsa i ryb. One mimo wszystko zawierają również cenne składniki dlatego trzeba potrafić sobie odpowiednio skomponować dietę tak, żeby np. nie zabrakło w niej wit. z grupy B, białka itd. Cóż z tego, że obędziemy się bez mięsa jeśli wcinamy produkty z białej mąki, cukier w różnej postaci, produkty przetworzone... Taki wegetarianizm na pewno nie wyjdzie nam na zdrowie, w takim układzie już lepiej jeść swoje mięso.
Mięsem najzdrowszym i najdelikatniejszym dla człowieka jest drób (oczywiście z pewnego źródła) oraz mięso z królika. Najmniej polecana jest wieprzowina.

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez linka 13 lut 2011, 12:33
_asia_, Moja koleżanka jest vege (tym z tych "obeznanych" świetnie daje sobie radę w zastępowaniu białka itd) ale za to uwielbia wszystko co mączne ( niby mąka ta zdrowsza z grubego przemiału) no ale wszelakie kluski, kluseczki, kopytka, pasty s sosami warzywnymi, wypieki...chlebek, bułeczki z pastami warzywnymi itd :mrgreen:
Tylko się tak wydaje, że wegetarianie mają mało przepisów - a ona musiała te swoje "eksperymenty" ograniczyć bo i bez mięcha da się przytyć ;)
Przyjaciel forum

przez _asia_ 13 lut 2011, 12:37
linka, zdecydowanie tak... Jeśli ktoś je dużo produktów mącznych to może mieć problemy z wagą. I często ze zdrowiem również. Lepiej wprowadzić kasze (zwłaszcza jaglaną i gryczaną). Wiele osób nie toleruje glutenu nawet o tym nie wiedząc. I nie trzeba mieć celiakii by nie tolerować glutenu, o czym nawet wielu lekarzy nie wie!!!
Ja nie wiedziałam przez wiele lat. A gdy całkowicie z niego zrezygnowałam to odżyłam. Zniknęły ciągłe zaparcia, wzdęcia, uczucie pełności, brak apetytu, nudności po posiłkach itd.

Helen Keller

przez eovo 13 lut 2011, 15:24
Propo glutenu ja już od ponad rok nie jadam moje zdrowie psychiczne jak i fizyczne polepszyło się nie do poznania

przez _asia_ 13 lut 2011, 16:06
eovo napisał(a):Propo glutenu ja już od ponad rok nie jadam moje zdrowie psychiczne jak i fizyczne polepszyło się nie do poznania

witaj w klubie, odczułam to samo. :mrgreen:
z jakiego powodu odstawiłaś/-eś?

-- 13 lut 2011, 15:37 --

kolejny ciekawy film a propos powstawania i leczenia raka:

Helen Keller

Sortuj wg