Mantra - Om Mani Padme Hum

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Mantra - Om Mani Padme Hum

przez yans 11 maja 2010, 13:23
Hinduistyczne? To może wkleję podpis z filmiku umieszczonego na YouTubie który podał OdrodzenieMiłości:
The mantra Om Mani Padme Hum (literally: "Aum, to the Jewel in the Lotus, hum) is recited by Tibetan Buddhists to invoke Chenrezi, the Bodhisattva of Compassion.

...a bodhisattva Chenrezj to hmm.. hinduskie bóstwo, tak? ;) Zaś ten posążek to nie figura Buddy siedzącego w kwiecie lotosu tylko... Siwa, któremu odpadło parę rączek i zostały tylko dwie.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez OdrodzenieMilosci 11 maja 2010, 16:40
Polecam coś co sprawdziłem na sobie i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że ta i kilka innych mantr w połączeniu z mudrami działa na mnie oczyszczająco i relaksująco.

Nie jestem znawcą mantr i ich pochodzenia dlatego odsyłam do strony, która przybliży bliżej ten temat.
http://www.buddyzm.edu.pl/pytania/2002/018.html
lub
http://dharma-haven.org/tibetan/meaning-of-om-mani-padme-hung.htm
Miłość jest najwyższą wartością w życiu. Wolność jest wyrazem miłości.
www.odrodzeniemilosci.pl

przez Pyritie 13 maja 2010, 19:23
Słucham 3 dzień tych mantr i wcale one nie działają.
Pyritie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gringo 13 maja 2010, 20:56
Słucham 3 dzień tych mantr i wcale one nie działają.

Cichoooo, trzbeba udawać, że działają, nawet jak nie działają. :D
Spróbuj tej: ko ka ko la - czyli otwieram się na działanie życiodajnych sił przyrody.
Gringo

przez El Chupacabra 14 maja 2010, 23:44
Na mnie tez cos nie dziala :)

Nagralem sobie do samochodu, moze bede spokojniej jezdzil :P

wola człowieka jest jego niebem

przez yans 14 maja 2010, 23:54
Hmm... to tak jakby sobie Tybetańczyk nagrał na kasecie "Ojcze nasz" z Radia Maryja i dziwił się, że mu nie pomaga ;)
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Gringo 15 maja 2010, 11:06
Najlepszą mantrą jaką znam jest: kukuryku, musisz kupić koguta i codziennie o 6 rano to on będzie mantrował, a efekt przerzuci się na ciebie, dostaniesz takiego przepływu adrenaliny, rozbudzisz się momentalnie, pełen energii i agresji w sobie, co pozwoli Ci lepiej walczyć z kolejnym dniem. :blabla:
Gringo

przez OdrodzenieMilosci 15 maja 2010, 15:03
Przez lata przyjmowaliście różne wierzenia, uwarunkowania i poglądy na swój temat a teraz oczekujesz uwolnienia się od tego w ciągu 3 dni i to z nie do wiarą, że to może ci pomóc :shock:
Należy do tego podchodzić bez żadnych oczekiwań, znajdź spokojne miejsce i zacznij słuchać mantry możesz ją również nucić samemu nie potrzebujesz żadnego nagrania. W tym samym czasie możesz stosować mudrę , kilka układów znajdziesz tutaj: http://83.14.27.133/erk/index.php?optio ... &Itemid=59 .
Trzeba to praktykować codziennie a nie tylko raz lub dwa w tygodniu , powodzenia.
www.odrodzeniemilosci.pl

przez Pasman 16 maja 2010, 15:03
[quote="OdrodzenieMilosci"]Om Mani Padme Hum - mantra łącząca dualizmy Yin i Yang i transformująca energie.
[b][color=#0000BF]OM MANI PADME HUM[/color] – BĄDŹ POZDROWIONY KLEJNOCIE W KWIECIE LOTOSU[/b]
Jedna z najsilniejszych mantr.[/quote]

z władnego doświadczenia wiem że ta mantra jest [b]nieskuteczna[/b]
w przypadku BPD.

z buddyjskich wynalazków u mnie działaja tylko pokłony , tylko na depresję
i tylko przez 5 minut (co czasem wystarcza żeby wyjść z domu).
dodam że jak nie brałem leków to nawet tego działania nie było.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez Conrado31 17 maja 2010, 17:02
No właśnie tez mnie dziwi, że ktoś spodziewa się natychmiastowych efektów. Jogini muszą ćwiczyć długie lata, by osiągnąć stan całkowitego panowania nad reakcjami swojego ciała i umysłu.
Wydaje mi się, że jak ktoś nie ma samozaparcia, silnej woli nie powinien się pchać w takie rzeczy..

przez Vitalia 18 maja 2010, 08:27
Conrado31 napisał(a):No właśnie tez mnie dziwi, że ktoś spodziewa się natychmiastowych efektów. Jogini muszą ćwiczyć długie lata, by osiągnąć stan całkowitego panowania nad reakcjami swojego ciała i umysłu.
Wydaje mi się, że jak ktoś nie ma samozaparcia, silnej woli nie powinien się pchać w takie rzeczy..

ale jogini to pewnie mają jakiś swoich nauczycieli, którzy odpowiednio nimi kierują i ich prowadzą, a nie biorą pierwszy lepszy zestaw asan i je praktykują bez końca

przez OdrodzenieMilosci 18 maja 2010, 09:20
Część z nich na pewno ma swoich nauczycieli , którzy czuwają nad ich prawidłowym rozwojem. My tutaj nie zamierzamy zagłębiać się w tajniki różnych asan. Nie każdy przecież jest w stanie usiedzieć w pozycji lotosu przez dłuższy czas, wystarczy że znajdzie odpowiednią dla siebie pozycję siedzącą, może to być ze skrzyżowanymi nogami lub na krześle. Jeżeli chodzi o mudry to napisano na ten temat dużo książek i każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli jesteś w stanie wyciszyć swój umysł i skoncentrować się tylko na mantrze to już jesteś na dobrej drodze do polepszenia swojego zdrowia psychicznego i fizycznego. Jeżeli myśli napływają non stop to trzeba pozwolić im iść swoją drogą, wtedy znikną tak szybko jak się pojawiły. Podczas oczyszczenia napływają negatywne i nie przyjemne wspomnienia z przeszłości, trzeba im pozwolić wypłynąć ponownie na wierzch. Z pewnością nie będzie to zbyt przyjemne ale jest to część procesu oczyszczania. W tym czasie nie osądzamy swoich słów i czynów z przeszłości, pozwalamy im ponownie zaistnieć w naszej świadomości bez żadnego osądu dopiero wtedy będziemy mogli w pełni uwolnić się od nich. Dzięki temu pozbyłem się wielu nieprzyjemnych wspomnień z przeszłości.

Mantry i mudry są stosowane od tysięcy lat, nie są czymś skomplikowanym co trzeba studiować latami ( informacji na ich temat jest dużo, wystarczy poszukać ) , trzeba mieć tylko wytrwałość w ich stosowaniu.
www.odrodzeniemilosci.pl

Sortuj wg