EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Emocjonalna Joga

przez akademiaeft 21 sty 2012, 22:17
Za przyzwoleniem twórcy programu Emocjonalny Detox udostępniamy fragment tego programu tłumaczący jak się pozbyć ataku paniki i czym rzeczywiście jest. Polecam sprawdzenie na sobie tego systemu.

"Twoje serce zaczyna bić coraz szybciej i mocniej, trudniej Ci oddychać, masz spocone dłonie, uderzenia gorąca, szum w uszach i zawroty głowy. Czujesz przerażenie, strach, masz wrażenie jakby wszystkie Twoje zmysły się wyostrzały, masz ochotę uciec, tylko dokąd?

Ataki paniki, ataki lęku – jakkolwiek ich nie nazwiemy są przerażające.

Są wyjątkowo obezwładniające ponieważ podczas ataku jesteśmy uwięzieni w obłędnej pętli lęku napędzającej lęk. Zrozumienie procesu jakim jest atak może Ci pomóc w pozbyciu się go. Odpowiednia stymulacja układu nerwowego podczas ataku, w skupieniu na emocjach a także seria ćwiczeń „uziemiających”, sprawi że bardzo szybko przejdziesz ze stanu paniki i zmęczenia do stanu spokoju a Twoje objawy znikną.

Nasza prymitywna część mózgu (pień mózgu powstały najwcześniej w procesie ewolucji) jest blisko związana z mimowolnymi reakcjami naszych organizmów (w rzeczywistości jest to część odpowiadająca za nasze reakcje lękowe, reakcje na zagrożenie). Jeśli położysz rękę nad płomieniem, Twój umysł prymitywny zareaguje zabraniem ręki jeszcze zanim zdążysz pomyśleć o tym świadomie. To proces chroniący człowieka przed zranieniem, reagujący na każde niebezpieczeństwo. Prymitywny umysł jest na ciągłym „podsłuchu”, w którym analizuje reakcje naszego ciała zewnętrzne zagrożenia. Wszelkie reakcje w tym lękowe, są odpowiedzią organizmu na zagrożenie. Nasz prymitywny umysł jednak odbiera informacje bardzo dosłownie, dlatego też nawet sytuacje z naszego „normalnego” życia mogą być odbierane przez prymitywną część mózgu jako zagrożenie, którego za wszelką cenę trzeba uniknąć. Stąd pojawienie się reakcji organicznych.
Dla przykładu, zapach niedźwiedzia poruszającego się w pobliżu kiedy jesteś na spacerze w górskim lesie, może spowodować natychmiastową reakcję prymitywnego umysłu, który uruchomi objawy paniczne, czyli objawy fazy ucieczki. Ta reakcja ma na celu uchronienie Cię przed niebezpieczeństwem. Prymitywna część mózgu odbiera sygnały z otoczenia na bieżąco sekunda po sekundzie, a w chwili zagrożenia wysyła różnego rodzaje substancje, związki chemiczne i hormony do całego ciała, po to aby było zdolne do ucieczki.

Co ciekawe, wysiłek fizyczny w którym mamy do czynienia z przyspieszoną akcją serca i szybkim oddychaniem może również wprowadzić prymitywny umysł w stan alarmowy, może on nie rozróżnić normalnego biegu rekreacyjnego od ucieczki przed zagrożeniem.

Zapalnikiem reakcji lękowej może być wszystko, zły sen, myśl, zapach, smak, cokolwiek co przypomni nam o niebezpieczeństwie obecnym lub tym z przeszłości. Prymitywna część mózgu reaguje wtedy odpowiednimi objawami. Gdyby w Twoim pobliżu był niedźwiedź lub tygrys był byś w stanie uciec lub pokonać drapieżnika dzięki czemu spaliłbyś wszystkie substancje chemiczne i hormony powstałe w wyniku reakcji prymitywnego mózgu. Po czym mógłbyś odpocząć.
Jednak gdy mamy atak paniki, generalnie nie wiemy przed czym uciekać lub z czym walczyć ponieważ zagrożenie może być nieuświadomione. Zwykle niebezpieczeństwo pochodzi z przeszłości, a my poprzez myśl czy to świadomą czy podświadomą przypominamy sobie o tym zagrożeniu. Czujemy przerażenie tak naprawdę nie wiedząc dlaczego – może w ogóle nie być namacalnego zagrożenia, my jednak czujemy się zagrożeni. Nawet jeśli znamy czynnik powodujący nasze ataki zwykle nie możemy powstrzymać nasilających objawów, czujemy się bezsilni i towarzyszy nam potworny lęk.

Wróćmy do pętli lękowej w którą wpadamy podczas ataku. Nasz organizm zaalarmował prymitywną część naszego umysłu o zagrożeniu, przez co odbiera on ten sygnał jako zagrożenie i wysyła jeszcze więcej składników chemicznych i hormonów do walki z zagrożeniem lub do ucieczki. Ponieważ pojawiają się wszystkie objawy towarzyszące atakowi paniki, w naszej korze mózgowej pojawia się strach przed tym, że coś się z nami dzieje. Te sygnały są odbierane przez prymitywny umysł jako jeszcze większe zagrożenie, przez co wysyła on jeszcze więcej hormonów i substancji chemicznych mających pomóc nam w ucieczce lub walce z zagrożeniem. Serce przyspiesza, oddech staje się coraz szybszy, wpadamy w pętlę lęku. Te obezwładniające odczucia jeśli nie zahamowane prowadzą nawet do zemdlenia z powodu wyczerpania organizmu.

Nasz prymitywny umysł może również zostać zaprogramowany przez szereg kolejnych stresujących sytuacji do szybkiej reakcji na bodźce nam zagrażające. Wpadamy w lękowy „nawyk”. Możemy być codziennie na skraju wytrzymałości ponieważ boimy się kolejnego ataku, co sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej wrażliwi na doświadczenie go. Lękamy się lęku.
Podczas ataku możemy tracić świadomość, nie jest to jednak regułą, możemy się czuć przymroczeni. Ten objaw jest wykładnikiem tego, że nasz prymitywny umysł przejął kontrolę nad procesem, przez co jest nam trudniej się skupić i myśleć klarownie. Biorąc pod uwagę ten fakt, możesz się wcześniej przygotować i zostawić sobie kartkę z zapisanymi rzeczami, które powinno się wykonać podczas ataku ( Proces który wam opiszę poniżej ). Proces przerywania ataku polega na wykonaniu szybkich ćwiczeń „uziemiających”, które pozwolą Twojemu prymitywnemu umysłowi na odbiór sygnału że „nic się nie dzieje”. Kolejnym krokiem jest stymulacja pewnych miejsc układu nerwowego, która po kolei znosi wszystkie objawy. Ten etap wykonujemy już jednak w momencie gdy intensywność ataku zejdzie ze 100% do przynajmniej 80%. Gdy jesteśmy w apogeum ataku wykonujemy ćwiczenia „uziemiające”.

Gdy schodzimy do 80% siły ataku zaczynamy stymulację odpowiednich punktów układu nerwowego jednocześnie skupiając się na objawach.

Stymulacja tych punktów wywołuje usunięcie napięcia z układu nerwowego przez co sprawia, że nasz prymitywny umysł dostaje informację że reakcja, którą wywołał jest niepotrzebna.

Cały proces wygląda tak:

1. Wykonujesz ćwiczenia „uziemiające” (które opiszę poniżej) aż do momentu kiedy siła ataku spadnie ze 100% do 80%
2. W kolejnym kroku zaczynamy stymulację punktów układu nerwowego skupiając się przy tym po kolei na każdym z objawów lub emocji, które pojawiają się w trakcie ataku

Wygląda to tak że wybierasz sobie najsilniejszy objaw w danym momencie, weźmy dla przykłady silnie i szybko bijące serce. Skupiasz się na tym objawie, tylko na nimw tym momencie i zaczynasz stymulację układu nerwowego, która pozwoli Ci wyeliminować dany objaw. Każdy z punktów stymulujemy poprzez opukiwanie danego miejsca od 5 do 10 razy.

Czyli tak:

Między brwiami: To szybko bijące serce.
Skroń: To szybko bijące serce.
Pod okiem: To szybko bijące serce.
Pod nosem: To szybko bijące serce.
Broda: To szybko bijące serce.
Pod obojczykiem: To szybko bijące serce.

I tak w kółko. Zawsze rób tą sekwencję w kolejności podanej powyżej.

Powtórz tak wiele razy ile potrzeba do zniesienia danego objawu. Kiedy możesz weź głębszy, spokojny oddech ( to działanie pomoże Twojemu umysłowi uświadomić sobie że nic się nie dzieje – że jesteś bezpieczny/a, to sygnał dla prymitywnej części umysłu, że skoro zaczynasz normalnie oddychać, to zagrożenie minęło, tygrys zniknął)
Gdy dany objaw zniknał, skup się na kolejnym i zastosuj tą samą zasadę. Skup się na tym odczuciu i znowu stymulujać każdy z punktów powtarzaj np. „ta trudność we wzięciu oddechu”, lub „te silne zawroty głowy”. Chodzi o to żeby prymitywny umysł wiedział na którym z objawów się skupiasz, dlatego też stymulując każdy z punktów wypowiadasz wyżej opisane stwierdzenia.
Kiedy objawy się trochę uspokoją przechodzisz do etapu w którym reorganizujesz działanie prymitywnej części mózgu.
Stymulując punkt na dłoni wyppowiadasz takie słowa:

Witaj moja prymitywna części mózgu. Dziękuję że zawsze jesteś przy mnie, chroniąc mnie przed każdym pojawiającym się zagrożeniem. Wiem że zależy Ci na moim dobru i chcesz mnie chronić. Dziękuję Ci za to. Ja również chcę być bezpieczny. Wysyłałeś mi właśnie ostrzeżenia o zagrożeniu, ale to zagrożenie pochodzi z przeszłości. W chwili obecnej jestem bezpieczny, tu i teraz.
Wiem że się boisz, ale teraz możesz już przejść w stan spokoju i relaksu i skupiać się na obecnych wydarzeniach. Takie działanie pomoże nam pozostać bezpiecznymi i zaoszczędzić energię na rzeczy, które chcemy wspólnie robić.

Między brwiami: Dziękuję Ci mój prymitywny mózgu
Skroń: Wiem że Ci zależy.
Pod okiem: To cudowne odczucie.
Pod nosem: Pracowałeś na najwyższych obrotach,
Broda: ale zagrożenie już całkowicie zniknęło.
Pod obojczykiem: To nie Twoja wina,
Między brwiami: Nikt C nie powiedział!
Skroń: Dlatego mówię Ci teraz.
Pod okiem: Mimo że było to przerażające
Pod nosem: To już się skończyło.
Broda: Możemy się teraz zrelaksować,
Pod obojczykiem: I nabrać sił.
Między brwiami: Ta trauma była uwięziona w pamięci,
Skroń: Odgrywała się raz za razem,
Pod okiem: Utrzymując Cię w ciągłym strachu.
Pod nosem: Ale trauma już zniknęła.
Broda: Możesz się zrelaksować.
Pod obojczykiem: Wiem że to o czym mówię jest dla Ciebie nowe.
Między brwiami: Ale możemy się nauczyć nowych reakcji razem.
Skroń: Po mimo że się bałeś
Pod okiem: Możemy zmienić teraz te reakcje.
Pod nosem: Jak dobrze jest być zrelaksowanym
Broda: Jesteśmy bezpieczni.
Obojczyki: Możemy wspólnie popracować nad naszym lepszym samopoczuciem
Obojczyki: Możemy być zaskakująco spokojni i zrelaksowani

Weź głęboki oddech.

Punkty stymulacji układu nerwowego znajdziesz pod tym adresem -
http://www.akademiaeft.pl/#!materialy/vstc3=punkty

Ćwiczenia „uziemiające”:

Z podanej listy wybierz to co Ci pomaga najlepiej w danym momencie:

· Stymuluj punkty układu nerwowego jeśli Ci to pomaga na tym etapie

· Wyobraź sobie, że wkładasz swój lęk do pudełka i zamykasz je na jakiś czas.

· Opłucz twarz I dłonie ciepłą wodą.

· Weź coś ciepłego do jedzenia lub picia.

· Skup uwagę na otoczeniu. Gdzie stoisz lub siedzisz? Staraj się obserwować otoczenie – to pozwoli umysłowi skupić uwagę na czym innym.

· Skup się na odczuciach – jest Ci ciepło czy zimno?

· Zacznij klepać wewnętrzne części swoich nadgarstków i kostek – organizm doznaje wtedy szoku i zmienia punkt skupienia

· W jakim kolorze jest Twoja kanapa? Jesteś w stanie poczuć jej teksturę? W jaki sposób na niej siedzisz?

· Ile kosztowały Twoje krzesła?

· Zacznij myśleć o technicznej sprawie związanej z pracą.

· Śmiech bardzo często pomaga. Włącz szybko coś śmiesznego w TV, na DVD, w internecie.

· Co sprawiłoby żebyś poczuł/a się bezpieczniej? Siedzenie tu czy tam? W cieple czy zimnie? Iść na spacer czy się położyć?

· Uświadom sobie swoje położenie, jesteś bezpieczny/a tu i teraz.

· Wyobraź sobie że jesteś drzewem, które wypuszcza korzenie w ziemię, przez co zyskujesz energię i poczucie stabilności.

· Uświadom sobie uczucia, które teraz odczuwasz: np. jestem wściekły teraz. Nic nie szkodzi.

· Jeśli ktoś bliski jest koło Ciebie, delikatny dotyk, może dać Ci poczucie bezpieczeństwa i pomoże Ci w „uziemieniu”.

· Skup się na oddechu – oddychaj tylko przez nos starając się po każdym wydechu zatrzymać wdech na kilka sekund.

· Jeśli masz zwierzę pobaw się z nim, przytul, pogadaj z nim.

· Do kogo możesz teraz zadzwonić? Do kogo możesz wysłać email?

· Powiedzenie komuś co czujesz może pomóc.

· Jaka strona internetowa budzi Twoją ciekawość?

· Masz ulubione nagranie, które Cię chociaż trochę uspokaja?

Tą listę najlepiej sobie wydrukować i nosić przy sobie tak aby w każdej chwili móc się do niej odwołać.

Same ćwiczenia „uziemiające” nie zlikwidują problemu ale pozwolą Ci na zmniejszenie natężenia ataku, co pozwoli na pracę z układem nerwowym opisaną wcześniej.

Opisany przeze mnie proces jest wstępem do Emocjonalnej Jogi(Program Emocjonalny Detox). Pozwoli Ci zmniejszyć natężenie i częstotliwość ataków lękowych. W kolejnym etapie dowiesz się jak docierać do głęboko zakorzenionych traum i jak je usuwać, doprowadzając tym samym do ustąpienia reakcji lękowych."

Jeśli masz problem z zastosowaniem tych technik napisz do naszej konsultantki na gg - 40462457
Europejska Akademia EFT i Emocjonalnej Jogi
Eliminowanie efektu Stresu i Traum
EFT/Health Coaching/Biodecoding of Illness
Rewolucyjne Rozwiązania w Terapii Nerwic, Depresji, Fobii, PTSD
Twórca Programu "Płatność za rezultaty"
http://www.stress-expert.com

Emocjonalna Joga

przez Mateusz(-; 22 sty 2012, 20:35
Mogę już co nieco powiedzieć jak to napięcie z organizmu schodzi, stosując dopiero kilka dni początkowe ćwiczenia emocjonalnej jogi.
Wprowadzając się w drgawki i pozwalając organizmowi aby sam przez jakiś czas "robił swoje", czuję jak pewne obszary ciała(plecy, łydki, brzuch) coś puszczają, jakby uwalniały się od tego. Odczucia, które pojawiają się jak się pozwoli organizmowi na działanie są naprawdę różne, ale wszystkie prowadzą do pozbycia się pewnych rzeczy, które kiedyś nabyliśmy a, które teraz na nas wpływają. Już nawet gdy pracuje samym eft organizm sam wprowadza się w drgawki bez mojej ingerencji ale pod moją kontrolą, tzn mogę w każdej chwili przerwać to co robi organizm. Jednakże najlepiej, jak sam zauważyłem, jest oderwać uwagę od tego co akurat w tym momencie się dzieje z ciałem( co może być trudne), ponieważ nie przeszkadzamy wtedy wyższej świadomości (gdzie wszystko jest przechowywane) w pozbywaniu się "przeszłości".

Emocjonalna Joga

przez Adam Kizam 24 sty 2012, 10:17
Dziękuję za Mojiego.Teraz wiem co mnie ściągnęło na to forum.

-- 24 sty 2012, 11:51 --

Słuchając lekcji Moojiego,odniosłem wrażenie jakbym sam napisał książkę. Mooji ją przeczytał i opowiadał ludziom.Niektóre jego cytaty są dosłownie wyjęte z moich ust.Miałem jeden problem.Zawsze było pytanie ,czy to co się rodzi w mojej głowie to prawda.Teraz znalazłem potwierdzenie.Pytania już niema. Jak można dokształcić się jeszcze w tym temacie?

-- 24 sty 2012, 12:12 --

Dodam jeszcze parę słów.Parę lat temu chciałem się pozbyć jedynie strachu . Nabawiłem się go jak w wieku 37 lat wylądowałem w szpitalu z zawałem serca.Później to już był koszmar.Chciałem się pozbyć strachu a odnalazłem Królestwo Niebieskie.Życzę to każdemu. Jest jeden tylko warunek.Trzeba tego chcieć tak jak ja tego chciałem. Wtedy wszystko stanie na waszej drodze żeby wam pomóc.Bez tego możecie siedzieć całe życie na tym forum i tylko płakać. Pozdrawiam.Życie zaczyna się koło pięćdziesiątki dla mnie.Jak widzicie nic nie jest za późno.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Emocjonalna Joga

przez Mateusz(-; 25 sty 2012, 00:10
Chciałbym jeszcze dodać (co sam zauważyłem na sobie), że umysł potrafi się bardzo dobrze bronić przed zmianami, wytwarzając różne myśli np: że to nie dla mnie, teraz już za późno, nie ma złotego środka na moją dolegliwość, itp itd. Należy jednak zwrócić uwagę, że to dalej myśli, a co tworzy myśli?, umysł i koło się zamyka. Zauważyłem też jak mózg broni się przed zrzucaniem emocji, stosując emocjonalną jogę, gdy tylko jakiś mięsień zaczyna drgać moja uwaga jest tam kierowana i wszystko ustaje, jednak kiedy moja cała uwaga została kiedyś przeniesiona na coś innego pod wpływem bodźca z zewnątrz to poczułem jak całe moje plecy zrzucają coś dużego, trwało to może kilka sekund aż moja uwaga znów zaczęła kontrolę.

-- 25 sty 2012, 00:21 --

To co pisze akademiaeft powyżej mogę potwierdzić na sobie. Kiedy jest się świadomym reakcji organizmu można wiele zobaczyć. Gdy żyje się przez dłuższy czas w strachu, czy to w szkole, pracy, domu itp wytwarzane są wzorce obronne na daną sytuację, organizm reaguje przeważnie lękiem. I nawet kiedy sytuacje miną, świadomie możemy powiedzieć, że przyczyny już nie ma, to dalej będziemy reagować lękiem na podobne sytuacje a nawet na sytuację, które naprawdę nic nie powinny znaczyć. Np: gdy kiedyś byliśmy w jakiś sposób wyśmiewani, to teraz gdy będziemy w otoczeniu ludzi, którzy tylko porostu się śmieją, nasz organizm zareaguję tak jak kiedyś to robił broniąc nas przed atakiem(który faktycznie miał miejsce). Takich sytuacji może być wiele ale należy pamiętać, że to nie jest naturalna rzecz, należy pamiętać, że można coś z tym zrobić, zmieniając swoje życie na lepsze.

Emocjonalna Joga

przez akademiaeft 20 lut 2012, 00:07
Zapraszam do obejrzenia materiału filmowego przedstawiającego fragment Emocjonalnej Jogi - http://www.youtube.com/watch?v=40RNbs8F ... AAAAAAAAAA

-- 04 kwi 2012, 12:27 --

Podaliśmy wcześniej nieprawidłowy link.

Naprawiam ten kłopot - tutaj link do materiału - http://www.youtube.com/watch?v=wl-tMou7I6A

Emocjonalny Detox

przez akademiaeft 03 lip 2012, 20:01
Tak jak obiecałem wcześniej - daję Wam do dyspozycji kompletny program ćwiczeń Emocjonalnej Jogi wchodzący w skład całego programu Emocjonalny Detox.

Jest to program, który przy odrobinie zaangażowania pozwoli Wam na pozbycie się większości napięć, zablokowanych emocji i innego rodzaju stresów. Udostępniam go tylko tu. Program zdobywa popularność na całym świecie wśród terapeutów i trenerów personalnych. Żeby każde z Was mogło sprawdzić efekty od razu na sobie. Cały program jest dużo bardziej rozbudowany, jednak w tej wersji pozwala na pracę z wszelkiego rodzaju napięciami, lękami, traumatycznymi wspomnieniami, itd.

Pod spodem krótki opis systemu. A tutaj macie link do zestawu ćwiczeń - http://www.stress-expert.com/#!__akadem ... nalna-joga

Blog na którym znajdziecie dodatkowe informacje - http://emocjonalna-wolnosc.blogspot.com

Testujcie na sobie i komentujcie.

Emocjonalna Joga to rewolucyjny system pracy z ciałem i umysłem podświadomym pozwalający
na eliminowanie nagromadzonego w Tobie stresu, napięć, negatywnych emocji i wszystkich
skutków traum przebytych w życiu. Głównym zadaniem Emocjonalnej Jogi jest przywrócenie Ci
Twoich naturalnych, wrodzonych umiejętności samoregulacji układu nerwowego i eliminowania
napięcia. Twój organizm został tak zaprojektowany aby radzić sobie w każdej sytuacji. Jednak w
procesie socjalizacji jesteśmy oduczani tych naturalnych reakcji. Dzikie zwierzęta od razu po
przeżyciu traumy/stresującej sytuacji rozładowują napięcie w określony sposób, ich ciała
mimowolnie wyrzucają z siebie cały negatywny ładunek emocjonalny. Emocjonalna Joga
powstała dzięki szerokiej analizie zachowań świata dzikich zwierząt. Na podstawie tych
obserwacji powstał system pozwalający na przywrócenie tych naturalnych reakcji człowiekowi,
dzięki czemu może on sam wpływać na swój stan psycho-fizyczny eliminując tym samym stres,
napięcie i negatywne emocje zgromadzone w całym ciele.

Emocjonalny Detox

przez Pasman 03 lip 2012, 21:11
Ciekawy temat. Z tym że pierwsza strona wymaga flasha.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Emocjonalny Detox

przez akademiaeft 03 lip 2012, 21:38
Pasman napisał(a):Ciekawy temat. Z tym że pierwsza strona wymaga flasha.

Spieszę z linkiem do ćwiczeń - bo jak sądze nie wszyscy macie możliwość odtwarzania strony we flashu.

Link do ćwiczeń EmoJogi - http://www.youtube.com/watch?v=pnGENlRM ... ture=g-upl

Ćwiczenia są dostępne jedynie po kliknięciu tego linku, inaczej nie można ich znaleźć na youtubie, ponieważ materiał jest częścią całego programu.

A tu materiał filmowy do obejrzenia w pierwszym rzędzie - krótki opis video tego czym jest Emocjonalna Joga - http://www.youtube.com/watch?v=wl-tMou7I6A

A tak z ciekawości - czy ktoś z Was miał jeszcze problem ze stroną we flashu?

Emocjonalny Detox

przez Saanna 04 lip 2012, 13:59
emoJoga, emocjonalny detox, gdzies kiedys slyszalam "inwentaryzacja samoswiadomosci"- co za bełkot reklamowy. ja rozumiem, ze to ZAROBEK na cudzym poczuciu nieszczescia, niezadowolenia i co tam jeszcze, ale bez przesady

Emocjonalny Detox

przez akademiaeft 12 lip 2012, 15:13
Saanna napisał(a):emoJoga, emocjonalny detox, gdzies kiedys slyszalam "inwentaryzacja samoswiadomosci"- co za bełkot reklamowy. ja rozumiem, ze to ZAROBEK na cudzym poczuciu nieszczescia, niezadowolenia i co tam jeszcze, ale bez przesady

Rozumiem, że spróbowałaś i możesz się podzielić swoją opinią? Bo rozumiem że każda krytyka powinna być podparta sensownymi argumentami, szczególnie w przypadku gdy Emocjonalna Joga została udostępniona nieodpłatnie. I gdzie ten ZAROBEK? Proszę o odrobinę szacunku do mojej pracy i trudu, który włożyłem w to, żebyście mieli możliwość skorzystania z tego programu. I skoro tak są poruszane kwestie pieniężne to jedynie informuję, że skuteczność Emocjonalnej JOgi sprawia że ludzie płacą za godzinne zajęcia 100$ raz w tygodniu. Dostajecie ten program ćwiczeń za free, czego chcieć więcej?

Zamiast podejrzewać i osądzać bezpodstawnie proponuje spróbować codziennie przez miesiąc i potem wyrażać swoje opinie.

Atakowanie wszystkiego co nowe nie służy postępowi. Jest wielu specjalistów na tym świecie którzy są w stanie pomagać, stosują nowoczesne metody, techniki, systemy. Ale pacjenci prezentując takie podejście nigdy nie otrzymają tej pomocy bo się boją. Nie boją się tego że ich życie będzie nadal ruiną, boją się nawet spróbować darmowych, udostępnionych programów. To zastanawiające ale zrozumiałe działanie - przecież w końcu na tym polega problem - na ciągłym lęku. Dlaczego tak mało osób chce zrozumieć na czym polega ich problem, i że to tak naprawdę nie ich problem?

Emocjonalny Detox

przez rdzaa 13 lip 2012, 00:43
jak za free to moze byc, ale jak za pieniadze to radze sie zastanowic ; )
bo to nie jest skomplikowana technika, kazdy moze naczyc sie jej sam z ksiazek lub filmow, a potem wykonywac w domu. Tzn potrzebny jest wglad w siebie, wiekszosc ludzi po terapii juz cos tam wie, umie nazwac swoje emocje. Mowie o EFT, ktore mi calkowicie wystarcza, a emocjonalny detox jest oparty na EFT

Emocjonalny Detox

przez skolatany 13 lip 2012, 15:19
A ja chętnie spróbuję czegokolwiek na tym etapie. Poczytałem trochę o EFT i tak sobie myślę że to jest podobnie jak z oddaniem samochodu do mechanika. Owszem można pewne rzeczy wymienić samemu ale silnika, czy układu elektrycznego samemu się nie ruszy. Chyba więc lepiej skorzystać z mechanika od tego typu spraw. rdzaa, jak sobie z tym radzisz? jakie filmy?

Wyznanie Od Serca - O Nerwicy

przez KonradGorak 05 mar 2013, 05:56
Witajcie,

To niebywałe jak historia zatacza koło. Pamiętam swój pierwszy dzień tutaj na forum - przez wiele miesięcy obserwowałem Wasze posty i zastanawiałem się dlaczego nas to wszystkich spotkało. Pełen żalu, złości, strachu, niezrozumienia. Czułem że byłem sam z tym wszystkim co za sobą ciągnąłem - bagaż doświadczeń, emocji, różnych przekonań. Każdy dzień był utrapieniem, męką, walką o przetrwanie, o każdy oddech, o każdą chwilę - jeszcze jedna, i jeszcze jedna, za każdym razem myślałem, że to ta ostatnia. Tak mnie męczyła, niszczyła, mamiła, nie pozwalała na żaden ruch, na oddech bez uczucia ciężkości, na uśmiech bez sztuczności, na bicie serca bez jego drżenia w lęku - nerwica. Towarzyszyła mi przez wiele lat, ciężkich, pełnych wyrzeczeń, ucieczek, zniszczonych relacji, w ukryciu, w niewidzialnej mgle odosobnienia. Dotykała mojego życia na każdym możliwym poziomie - tam gdzie zdążyła wpuścić swój jad, wszystko umierało. Żyłem z nią bo nie potrafiłem inaczej, bo nikt tego nie uczył w szkole, bo terapie nie pomagały, bo leki nie działały, bo wszystko było nie tak.

Dlaczego więc tu jestem teraz i piszę do Was "Witajcie"?

Bo wracam jako nowy człowiek, jako ten który niszczony każdą możliwą odmianą nerwicy, w największej rozpaczy, rozrywającym klatkę piersiową bólu powiedział jej dość. Nie odeszła od razu i im bardziej walczyłem tym bardziej się przekonywałem, że walka ją wzmacniała, dodawała jej skrzydeł i pomysłowości w znajdowaniu nowych miejsc w moim ciele gdzie lokowała swe smutne, zimne cielsko. Cierpiałem nie rozumiejąc dlaczego. W tym smutku, bólu, rozpaczy i rozgoryczeniu łączyłem się z Wami tutaj na forum. Każda wypowiedź brzmiała jak moja, wszyscy byliście mi bliscy jak współwięźniowie w tym wielkim więzieniu na wyspie lęku otoczoną błękitnymi masami żalu, złości, rozgoryczenia. Gdzieś w oddali codziennie wstawała nadzieja, żeby przez chwilę oświecić mi drogę i wlać w serce odrobinę nadziei, która po chwili umierała wraz odczuciami w ciele, których słowami na pewno opisać się nie dało.

Nadzieja wstawała zawsze przede mną, siadała na brzegu łóżka i gwałtownie mnie budziła tylko po to żeby za chwilę zniknąć. I wiecie co, nadszedł dzień, w którym nawet nie miała siły wstać. I to dokładnie w tamtym momencie nasze role się odwróciły. To ja chciałem obudzić ją ale ta nie reagowała. Upojona kolejną dawką Effectinu, Anafranilu, Xanaxu lub innego smakołyku.

Nadszedł dzień w którym pojawiła się szansa. "Konrad wypróbowaliśmy już wszystko tutaj na miejscu - czas abyś odpowiedzi poszukał dalej. Nie wiedziałem jak to się potoczy dalej ale potoczyło mnie po różnych miejscach gdzie ludzie byli trochę inni, specjaliści nie faszerowali mnie lekami a specjalistami nie nazywano psychologów i psychiatrów. Specjalistami byli Ci, którzy nieśli za sobą ogromny bagaż doświadczeń a każde swoje słowo podpierali przykładami ze swojego życia. Ci ludzie mówili inaczej o emocjach, o problemach, o bólu, lęku, rozumieli wszystko o czym mówiłem. Zacząłem się uczyć, pomimo bólu, objawów, łez, cierpienia - chłonąłem jak gąbka wszystko to co wydawało mi się potrzebne i skuteczne. Wszystko co poznawałem od razu wykorzystywałem na samym sobie, tworzyłem udoskonalenia, pracowałem ze swoim umysłem i ciałem jednocześnie. Zaczynałem powoli rozumieć zależności, wpływ emocji na reakcje w ciele. Upadałem i wstawałem - nerwica zapewniała mi rozrywkę przez całe dnie. Jednak w pewnym momencie zaczęło jej coraz bardziej brakować, stawała się coraz mniej obecna. Nauczyłem się eliminować każdą powstałą emocję, każde negatywne przekonanie - doszedłem do momentu gdzie zacząłem ją wykorzystywać do rozwoju, do lepszego rozumienia siebie i świata. Lecz ta tym razem jak na złość odchodziła ode mnie. Najpierw było tak że zaczęliśmy się mniej widywać, potem już tylko separacja i rozwód. Potem dowiedziałem się, że umarła. Jej śmierć mnie ożywiła. I wtedy też zrozumiałem że straciłem odwiecznego przyjaciela, swój schron, swoją wymówkę, swoje "Ale". Taka jest cena wolności.

Wolność i jej nerwicowy brak studiowałem od każdej możliwej strony. Chciałem zmienić ogólne myślenie o niej. Chciałem żeby ludzie przestali "walczyć" a zaczęli rozumieć co się z nimi rzeczywiście dzieje. Żeby nie uciekali w leki, byle tylko uśmierzyć ból tego co ją wywołało. Świadomie czy podświadomie wiesz dokładnie dlaczego Ci ona towarzyszy i że tylko i wyłącznie od Ciebie zależy czy dasz jej odejść czy utrzymasz tą niezdrową dla Was obojga relację.

Dlaczego wracam?

Ponieważ wiedza jaką zdobyłem przez ostatnie lata może znacząco skrócić Twój czas poszukiwań odpowiedzi na pytania, które codziennie zadajesz sobie w każdym momencie gdy tracisz już nadzieję. W ciągu ostatnich lat studiowałem i analizowałem różnego rodzaju systemy terapeutyczne z całego świata poszukując przy tym tych najskuteczniejszych, łącząc te najlepsze ze sobą , upraszczając je i ulepszając ich działanie. Dziś jestem gotowy aby odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Już nie tylko jako były "nerwicowiec" ale jako czołowy ekspert w tej dziedzinie w Europie i na świecie. Co miesiąc moją stronę odwiedza ponad 6 tys. osób z całego świata - wszyscy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie - jak sobie pomóc kiedy wszystko zawodzi. Znalezienie odpowiedzi zajęło mi 12 lat. Poszukiwania sięgnęły różnych zakątków świata. Dziś chcę abyście i Wy mieli dostęp do tych informacji ponieważ pozwalają na głęboką zmianę rzeczywistości.

Chętnie odpowiem na każde pytanie. Cudownie by było gdyby ktoś z Was utworzył temat gdzie będziemy mogli sobie odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie się pojawią. Nie chcę tego robić ja, żeby nie wyglądało to jak tandetny spam albo wypowiedzi różnych "specjalistów" w tej dziedzinie, którzy nigdy nie przeżyli tego wszystkiego na własnej skórze. Ciężko jest pomagać innym w nauce jazdy samochodem, gdy samemu się nigdy nie jeździło a teorię pobrano jedynie z książek.

Tym krótkim bardzo osobistym i poniekąd publicznym "obnażeniem" swojej osoby chciałem wam powiedzieć po raz kolejny "Witajcie Ponownie!" :papa: Potraktujcie to poważnie tak jak ja poważnie traktuję swoją i Waszą obecność tutaj. Wszelkie pytania będą mile widziane. Krótkie przesłanie na dziś: nie musisz walczyć z nerwicą, nie musisz jej również akceptować i żyć z nią do końca życia. To samo dotyczy depresji, fobii, czegokolwiek z czym się obecnie zmagasz. Masz w sobie odpowiednią ilość energii, siły i mądrości żeby wykorzystać nerwicę do swojego rozwoju.

Pozdrawiam Was wszystkich !!!

Konrad
Konrad Gorak
Podróżnik, Trener, Terapeuta, Tata,
Dawacz, Słuchacz, Mąż, Człowiek, Psycholog,
Odkrywca, Poszukiwacz, Rewolucjonista

Trener Sukcesu i Inteligencji Emocjonalnej
www.sukcescoach.pl

Wyznanie Od Serca - O Nerwicy

przez element 05 mar 2013, 11:00
Fajnie ze pojawil sie na tym forum ktos taki jak Ty ;) ja tez jestem na drodze wychodzenia ze szponow nerwicy ;) i chetnie czytam to co piszesz ale boli mnie to ze tak malo osob przeczytalo ten watek i sie wypowiada tutaj.... Niektorzy nawet nie chca czytac takich informacji bo lepiej im marudzic na forum jak to im zle i dolowac sie nad soba cale zycie.... a wystarczy spiac dupsko ;) Witam Cie czy posiadasz jakies gg czy cos w tym stylu? Chcialbym dowiedziec sie od Ciebie kilku rzeczy;)

-- 05 mar 2013, 11:02 --

36 wyswietlen jeden komentarz;) to samo mowi za siebie;D
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

Sortuj wg