mindfulness

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

mindfulness

przez bunny_wrrr 24 cze 2009, 00:29
jeszcze pod wplywem mojego 2dniowego spotkania z jonem kabat-zinnem (o wizycie ktorej btw nie byloby bez dr holasa mozna przeczytac tu: http://www.mindfulness.com.pl/) chciałam się podzielic swoja fascynacja (hehe ciekawe jak dluga ;) ) idea uwaznosci o ktorej poczatkowo czytalam w jakims psychologicznym magazynie a potem poznalam troszke lepiej dzieki swojej terapii a ktora teraz po przyjezdzie mr mindfulnessa do pl jestem silnie zainspirowana :mrgreen:
co nieco wyjasnia fragm tekstu na tej stronie: http://www.samadi.republika.pl/rart134.htm ale google wiecej wam powie
mysle ze naprawde warto się temu przynajmniej przyjrzec bo mindfulness to nie tylko jakis rodzaj medytacji ale sposób zycia bycia a to dotyczy każdego z nas z osobna i wszystkich razem hehe
czemu by wiec nie sprobowac :idea:
a może ktos wlasnie probował i chce podzielic sie wrazeniami/spostrzezeniami/czymkolwiek?
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

Re: mindfulness

przez Ridllic 24 cze 2009, 05:44
bunia, czy aby nie czujesz się nadmiernie podniecona swoją nową inspiracją :P
Ridllic

przez bunny_wrrr 24 cze 2009, 17:15
Ridllic buaha taaak
dziekuje ze zapytales xDDD
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ridllic 24 cze 2009, 23:01
bunnia, daje sie wyczuć ;)
Ridllic

przez Kamela42 25 cze 2009, 16:15
ja nie moglam sie przekonac do tego podejscia mimo ze psycholog i lekarz mnie namawial i tlumaczyl

przez bunny_wrrr 27 lip 2009, 13:15
namawianie i tlumaczenie jest bez sensu
istotne jest osobiste doswiadczenie

ze strony polskiego towarzystwa mindfulness:
PTM prowadzi cykliczne spotkania, których celem jest ćwiczenie uważności. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych; doświadczenie ani wcześniejsza praktyka nie są konieczne.
Najbliższe terminy spotkań: 15, 29 lipca; 12, 26 sierpnia (środy w godzinach 18.30-20.00)
Spotkania odbywają się w Centrum Psychoterapii na ul. Dolnej 42 w Warszawie w sali nr 22.
Dla członków PTM wstęp jest wolny, osoby spoza Towarzystwa płacą 10 zł za spotkanie.
dla tych co byc moze chcieliby sprobowac ;)
ExModerator

przez ESTER 30 lip 2009, 02:22
Ja słyszałam o tej metodzie.To dla mnie jednak wcale nie jest bliskie medytacji a bardziej przypomina TBP.Przyznam szczerze , że zaciekawiło mnie to i chyba rozumiem fascynacje bunny.Chciałabym jeszcze zapewnić , że naprawde warto udać się na takie spotkania.Twórca metody zaczerpnoł inspiracje z filozofii wschodu jednak ma ona podstawy naukowe,empiryczne ,nie ma to charakteru żadnej manipulacji,nie jest to sekta a przedstawiciele stowarzyszenia to pracownicy naukowi Wydziału Psychologii UW. !To tak na wszelki wypadek jakby sobie ktoś tak pomyślał.Szkoda , ze nic nie wiedziałam o 2-dniowej wizycie tego człowieka bo napewno bym przyszła...ciekawa jestem szczególnie jakie korzyści z metody mogłyby wynieść osoby z zaburzeniami typu fobie.Szkoda też , że spotkania odbywają się w najbardziej znienawidzonej przeze mnie placówce dlatego na nie nie pójde, ale innych zachęcam :lol:
Może ktoś ma jakieś materiały z tego spotkania ?
ESTER

przez bunny_wrrr 10 lis 2009, 02:30
trochu spoznione ale moze ktos zechce skorzystac 8)
JESIEŃ Z PRAKTYKĄ MINDFULNESS
Czwartek, 09 Lipiec 2009 11:14
PTM prowadzi cykliczne spotkania, których celem jest ćwiczenie uważności. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych; doświadczenie ani wcześniejsza praktyka medytacyjna nie są konieczne.
Najbliższy termin spotkania to 30 września. Kolejne terminy to:

* 14 października
* 28 października
* 25 listopada
* 9 grudnia
Wszystkie powyższe spotkania odbywają się w środy w godzinach 18.30-20.00.
Spotkania odbywają się w Centrum Psychoterapii na ul. Dolnej 42 w Warszawie w sali nr 22.
Do cyklu mozna dołączyć w dowolnym momencie i nie jest wymagana wczesniejsza praktyka medytacyjna.

[Dodane po edycji:]

kolejne terminy spotkań:
6 stycznia 2010
10 lutego 2010
10 marca 2010
7 kwietnia 2010
12 maja 2010
ExModerator

przez bunny_wrrr 28 sty 2010, 00:42
PROGRAM MBSR W WARSZAWIE
Kolejna edycja pełnego 8 tygodniowego programu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), według metody opracowanej przez Jona Kabat-Zinna odbędzie się w Warszawie z początkiem roku 2010.
Zgłoszenia są już przyjmowane.
Prowadzenie: Małgorzata Jakubczak
Więcej informacji organizacyjnych i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie http://www.jakubczak.eu
zainteresowanym mbsr/mbct polecam rowniez ksiazke z zalacznika a wlasciwie na razie nagrania do niej dolaczone (mozna znalezc w internecie wiec nie daje linkow ksiazke w wersji oryginalnej rowniez)
samej ksiazki jeszcze nie czytalam choc podobno warta przeczytania( info)
i jeszcze raz zachecam do wysluchania wywiadu z dr holasem na stronie ptm
dopiero niedawno mialam czas zeby sobie zalaczyc i bardzo mi sie podobal :smile:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
ExModerator

przez wovacuum 28 sty 2010, 01:05
,,Gdziekolwiek jestes,bàdz,,-wlasnie czekam na ksiàzkè Jona Kabata-Zina z niecierpliwoscià :D bardzo chètnie wybralabym siè na takie spotkanie ale niestety akurat w tych terminach nie ma mnie w Polsce..moze kiedys mi siè uda :D
wovacuum

przez Kaseina 28 sty 2010, 01:13
A gdzie to się bedzie odbywać tak konkretnie i za ile kasy ?
Dawna ESTER :)

"I mówię do Was: wstań,nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach,wyprostuj się...Wstań i idż". (Jan Paweł II, 1986)

przez bunny_wrrr 28 sty 2010, 01:26
wovacuum super! milego czytania :smile:
Kaseina chyba w piasecznie na stronie z podanego linku jest troszke wiecej infromacji
z tego co widzialam to dosc droga przyjemnosc ;)
ale np kurs nauczyciela mbsr to juz w ogole :roll:
ExModerator

przez bunny_wrrr 26 lut 2010, 22:22
ESTER napisał(a): Może ktoś ma jakieś materiały z tego spotkania ?
co prawda rychlo w czas ;) ale niechcacy znalazlam dzis takie oto nagranie wykladu jona kabat-zinna:
http://www.youtube.com/watch?v=rSU8ftmm ... re=channel
praktycznie taki sam mial miejsce w wakacje - pokaz slajdow byl chyba identyczny tylko jon mial inna koszule :mrgreen:
w polsce byl on dedykowany "profesjonalistom w dziedzinie zdrowia" ale wstep byl wolny dla wszystkich chetnych
ExModerator

przez Gringo 26 lut 2010, 23:01
W wolnym czasie sobie obejrze, interesujacy temat.
Gringo

Sortuj wg