Kwas foliowy- zapobieganie i leczenie depresji

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Kwas foliowy- zapobieganie i leczenie depresji

przez Kirian 14 maja 2010, 08:26
Spytaj o badania pierwiastków, minerałów i tego typu cudów i powiedz czemu pytasz. Lekarz na pewno załapie o co Ci chodzi :)
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

przez eovo 14 lip 2010, 12:26
Po 3 miesięcznej przerwie wracam do kwasu foliowego(obecnie nie przyjmuje żadnych innych leków po za 5htp,omega3) bo zdecydowanie lepiej funkcjonuje na kf

przez Shadowmere 14 lip 2010, 12:30
eovo napisał(a):Po 3 miesięcznej przerwie wracam do kwasu foliowego(obecnie nie przyjmuje żadnych innych leków po za 5htp,omega3) bo zdecydowanie lepiej funkcjonuje na kf

5htp?jest seronina w tabletkach? :shock:
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eovo 14 lip 2010, 13:20
Jest tak samo można czerpać z przyrody,przyjemności ,żywności .

przez Kleo108 08 wrz 2010, 11:32
Dziwne no nie, że często przyczyną depresji i nerwic są zwyczajne niedobory witamin... Myślę jednak, że swoje tu też robi zdystansowane podejście do problemów... Warto czasem, spojrzeć na to co się nam przytrafia z boku i zobaczyć, że tak naprawdę trudne sytuacje uczą nas być dojrzałymi ludźmi... Powodzenia i radości ducha wszystkim życzę :)
______
elektrokardiografy

przez Anna R. 17 lut 2011, 23:29
Na uwagę zasługuje kilka prac opublikowanych w 2004 roku, których autorzy wskazują na znaczenie kwasu foliowego dla efektu przeciwdepresyjnego. Powszechnie jest znana gorsza efektywność leków przeciwdepresyjnych u chorych ze stanami niedoborowymi. Nowością jest wykazanie, że dodanie kwasu foliowego do leku przeciwdepresyjnego może poprawiać wyniki terapii u osób z prawidłowymi stężeniem tego związku ze krwi.[36-39]

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid ... 7BEC65BCE0
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Kovik28 30 mar 2011, 22:42
Anna R. napisał(a): Dlatego preparaty bez recepty zawierają do 0,8 mg na jedna tabletkę. Nie mowie tu o przedawkowaniu, lecz o tym, ze zaobserwowano miedzy innymi działanie rakotwórcze tej witaminy, jeśli była przyjmowana przez dłuższy czas w ilości przekraczającej 1 mg.

Byłem dziś w aptece poprosiłem o kwas foliowy i dostałem w dawce 5mg na tabletkę, po czym od razu informacje że na receptę to od 15mg.
Nawet jak uda się podzielić na 4 części to i tak wyjdzie 1,25mg :/

przez malwina77 31 sie 2011, 06:55
Zwykły kwas foliowy jest słabo przyswajalny, także nie przejmuj się dawką .
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Kalebx3 10 wrz 2011, 17:24
Malwina77 ,a skąd uCiebie taka ekspertyza naukowa o przyswajalności tej witaminy u człowieka???Bo akurat tak się składa ,że ja również interesuję się kwasem foliowym i jakoś nigdzie takich bzdetów nie zauważyłem, jednak .Taka pseudonauka nic dobrego nie wnosi do skarbnicy naszego Forum.Prawda we wszystkim ,w dużym i w małym, a nie walić takie głupstwa ,że recę opadają.Powiedz mi jeszcze ,że miasłas na myśli zwykly kwas foliowy ,jego postać chelatującą?Na pewno nowość metafolina poprawi przyswajalność KF.Lecz i tak u zdrowych ludzi większa część wchłania sie bez problemów .Pamiętać trzeba tylko ,że by z kwasem foliowym nie jeść zadnych otrębów, muśli -za dużo błonnika.I także nie brać równocześnie cynku z kwasem foliowym,bo cynk wypiera jak pierwszy kwas foliowy ,i przyswajalność znów się zmiejsza.I gra gitara ,kończę i pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lula221 16 wrz 2011, 13:09
Witam.Szukam witamin i suplementow wspomagajacych leczenie nerwicy i deprsji,czyli magnezu,kwasu foliowego,mitaminy b comlex tip, ale chodzi mi o konkretne nazwy naprawde dobrych preparatów.Pozdrawiam

przez malwina77 02 lis 2011, 23:42
Pawel, a stad:

Anna R. napisał(a):Jesli masz defekt enzymatyczny, a duzy procent osob ma (przwaznie kobiety- wg badan naukowych nawet co druga), to nie przyswajasz kwasu foliowego w zwyklej postaci, a co za tym idzie efekt terapeutyczny nie wystepuje. Czyli tak jak napisalas- mozesz brac i nic.

"Kwas foliowy przyjmowany w formie tabletek trafia do naszego organizmu, gdzie dopiero odpowiednie enzymy pomagają przetworzyć go do aktywnej, lepiej przyswajalnej formy folianów. Około 50% kobiet może mieć problem z właściwym metabolizowaniem kwasu foliowego do aktywnej formy folianu (fachowo nazywa się to defektem enzymatycznym). Problem z przyswajaniem kwasu foliowego, pomimo powszechnego występowania, jest trudny do zdiagnozowania, badania są kosztowne i skomplikowane. Trudno więc się przekonać czy prawidłowo przyswajamy kwas foliowy. Dlatego też specjaliści zalecają profilaktyczne przyjmowanie metafoliny (METAFOLIN®). Stosując dawkę 800 mcg można osiągnąć odpowiedni poziom folianów w ciągu 4 tygodni codziennego przyjmowania."

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Dotek 22 sty 2012, 21:09
Co sądzicie o przyjmowaniu roślinnych enzymów trawiennych?
Czy one poprawią przyswajalność zmniejszając defekt enzymatyczny?
:)

przez malwina77 24 sty 2012, 11:45
Pojecia nie mam, spytaj lekarza.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Dotek 24 sty 2012, 12:57
Teraz już wiem - poprawiają przyswajalność, ponieważ pokarm jest lepiej strawiony.

Sortuj wg