Test osobowości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Test osobowości

przez Badziak 01 lis 2010, 19:42
To swoją drogą.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez LukLuk 01 lis 2010, 19:49
Misiek_NL,
Ja miałem niedawno robiony taki test. Bodajże MMPI-2, coś właśnie około 550 pytań.

Na podstawie testu i jego norm "podobno" można wyczytać najbardziej zbliżoną osobowość pacjenta. Czy jakoś tak podobnie. Fakt faktem jak psycholog mi go opisała to nie było stwierdzenia, które w moim przypadku by się nie zgadzało. :p Jednym słowem trafiła w dziesiątkę i cała Moją osobowość przelała na kartkę A4.
Tylko niestety musiałem zrobić prywatnie ..
a pytanie są tak głupie i bezsensowne, że to szok.

przez Korba 01 lis 2010, 19:54
Ja miałam robione testy DKO, AP, Rorschach.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 01 lis 2010, 20:16
LukLuk, Pytania faktycznie są dziwne np. "czy jakbyś był malarzem malowałbyś kwiaty ??"
Misiek_NL

przez paradoksy 01 lis 2010, 20:19
ja miałam robiony Arkusz Samopoznania Cattella, kwestionariusz osobowości oraz skalę depresji
paradoksy

przez marcja 01 lis 2010, 22:44
Mantis napisał(a):
Badziak napisał(a):Książki do interpretacji też są dostępne w internecie. :) Trzeba tylko umieć szukać.

Trzeba WIEDZIEĆ CZEGO szukać.

CZEGO SZUKAC to ja wiem az za dobrze - jestem psychologiem. Ale nie szukalam nigdy, bo po co ;) Ale nadal jakos watpie, czy i podrecznik i klucz sa dostepne w necie...Nigdy nie slyszalam, zeby ktos wykonal taki test w necie i sobie zinterpretowal. Choc wiele osb by chcialo;)

przez LukLuk 01 lis 2010, 22:48
marcja,
pewnie, że by chciało ..
.., ale cena tego jest, żeby nie powiedzieć "wysoka" - sporawa.

i czy jest to warte wysiłku i pieniążków ? Chciałbym to usłyszeć od jakiegoś fachowca. Na ile ten test jest miarodajny i itp. :)

przez Badziak 01 lis 2010, 22:50
Marcja, no to znasz już pierwszą osobę. ;)

http://geisel.narod.ru/mmpi2.htm

Książki do interpretacji można znaleźć na chomikuj.pl

Swoją drogą jest już jakieś oficjalne tłumaczenie MMPI-2 po polsku? Bo wersja, którą rozwiązywałam w poradni była tłumaczona dość amatorsko. ;) Trochę tak jakby ktoś przysiadł ze słownikiem i tłumaczył słowo po słowie bez wdawania się w kontekst. Nie wiem czy tylko ja tak trafiłam czy tak jest wszędzie. Zastanawia mnie to od tamtej pory.

przez El Chupacabra 01 lis 2010, 23:28
Ja bym tego nie ruszal samemu i zostawilbym fachowcom. Interpretacja takiego MMPI jest podobno mega skomplikowana.

wola człowieka jest jego niebem

przez marcja 01 lis 2010, 23:38
LukLuk, osobiscie uwazam, ze nie jest to oplacalne.
Ale to Ty sam powinienes podjac decyzje, w zaleznosci od tego jakie schorzenie u Ciebie stwierdzono. Jesli uwazasz, ze mimo stwierdzonej np. depresji, czy nerwicy, z Twoja osobowoscia jest wszystko jak najbardziej w porzadku, to nie ma zadnego uzasadnienia dla wykonania tego testu, oprocz ciekawosci ;)

Badziak, nie mam zielonego pojecia-nie pracuje w swoim zawodzie.
Kiedy uczylam sie interpretacji tego testu na studiach, rowniez mialam wrazenie, ze przetlumaczony jest dosc amatorsko...

Co do interpretacji testow osobowosci-u mnie na roku wiele osob dostalo 2 za nieprawidlowa interpretacje. Uwazasz, ze Ty jako laik, jestes w stanie zrobic to dobrze???Wiesz w ogole co to steny, teny itp?

[Dodane po edycji:]

A i jeszcze 1 pytanie-czy klucz do testu i podrecznik, ktory miales okazje widziec w necie, jest napisany w j.polskim? Troche mnie to dziwi, bo w Polsce publikowanie takowych jest przestepstwem.

[Dodane po edycji:]

Ooo juz mamy odp. co do tlumaczenia :)

W 2007 roku Pracownia Testów Psychologicznych uzyskała wyłączną licencję na wydawanie testu MMPI-2 w Polsce. Od tej pory wszystkie wydawane i sprzedawane w naszym kraju wersje tego testu (zarówno papierowe jak i komputerowe) są nielegalne.

Prace adaptacyjne rozpoczęły się od opracowania polskiego tłumaczenia pozycji testowych. Obecnie realizowane są badania bilingualne i pilotażowe mające na celu sprawdzenie równoważności obu wersji językowych oraz ustalenie ostatecznej treści pozycji. Wydanie testu jest zaplanowane na pierwszą połowę 2011 roku.

przez Korba 01 lis 2010, 23:56
rozwiązywanie testów w internecie, interpretowanie samopas i stawianie autodiagnozy to czysta głupota.

owszem, ja sobie zdiagnozowałam borderlina - ale nie na podstawie testu z netu, tylko obserwacji. następnie zachęcona zaczęłam stwierdzać u siebie: schizofrenię prostą, autyzm schizofreniczny, CHAD (to akurat u mnie długo podejrzewano), dystymię, anhedonię.... - mam wymieniać dalej?

także sorry, ale nie stawia się diagnozy samemu i to na podstawie czegoś zdobytego w sieci.

ja byłam u psychologa specjalizującego się w diagnostyce.
dodatkowo moja psychoterapeutka już wcześniej stwierdziła cechy bpd.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Badziak 02 lis 2010, 09:01
Wyluzujcie ;)

Po pierwsze, ja nie jestem z tych co diagnozują sobie milion chorób, Korba. :roll: Jeżeli coś tu jest "czystą głupotą" to właśnie to.

Po drugie, diagnozę stawiał mi psychiatra i nigdy nie wykraczała poza zaburzenia depresyjno-lękowe. W tym teście też nie wyszło nic ponadto.

Po trzecie, robiłam ten test w celach czysto rekreacyjnych. Jak już pisałam wyżej miałam robiony test także w poradni i nie był interpretowany przez mnie. :mrgreen: Wyniki się pokrywały, więc śmiem twierdzić, że interpretacja się udała.

przez Korba 02 lis 2010, 11:48
Badziak, też wyluzuj, nie odnosiłam się konkretnie do Ciebie w swojej wypowiedzi.

Po pierwsze, ja nie jestem z tych co diagnozują sobie milion chorób, Korba. Jeżeli coś tu jest "czystą głupotą" to właśnie to.

dziękuję Ci bardzo Kochana, ale nie pomyślałaś czasem, że to nie jest głupota tylko element mojego zaburzenia? :?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez marcja 02 lis 2010, 13:01
Badziak napisał(a):
Po trzecie, robiłam ten test w celach czysto rekreacyjnych. Jak już pisałam wyżej miałam robiony test także w poradni i nie był interpretowany przez mnie. :mrgreen: Wyniki się pokrywały, więc śmiem twierdzić, że interpretacja się udała.

Hehhe:) No to widze, ze ludzie roznie traktuja pojecie rekreacja...;) Kilku (czasem kilkunastu) godzin mozolnej pracy, zeby zinterpretowac test, ja osobiscie nie nazwalabym rekreacja, a ciezka praca...;)
No i jestes naprawde zdolna. Jak pisze, studenci mieli w wielkszosci 2 za interpretacje, mimo wielu zajec poswieconych temu zagadnieniu. Swoja droga chcialabym zobaczyc te Twoja interpretacje...;D

Sortuj wg