Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez monk.2000 05 wrz 2013, 21:14
Chusteczka, a jakieś dalsze rady? Może ta twoja mama ma jakąś sekretną wiedzę, której my nie znamy. Może uczyła się u samego Mistrza Yody?

Dzisiaj nie mam żadnych sposobów, po prostu jestem nieszczęśliwy i nie myślę co mogę z tym zrobić, bo nie widzę powodów.

Ale z reguły, trochę mi pomaga sen, tak jak pisaliście: zajęcie się czymś. Z tym że ta druga metoda odpada, gdy jest na prawdę źle. Wtedy nie można nic zrobić. Lubię słuchać muzyki, jakoś mnie to uspokaja.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez HansKlosz 05 wrz 2013, 21:28
Chusteczka, twoja mama dobrze mówi :D. Wszystko jest w myślach.
HansKlosz

przez merci24 06 wrz 2013, 12:24
monk.2000 napisał(a):Chusteczka, a jakieś dalsze rady? Może ta twoja mama ma jakąś sekretną wiedzę, której my nie znamy. Może uczyła się u samego Mistrza Yody?

Dzisiaj nie mam żadnych sposobów, po prostu jestem nieszczęśliwy i nie myślę co mogę z tym zrobić, bo nie widzę powodów.

Ale z reguły, trochę mi pomaga sen, tak jak pisaliście: zajęcie się czymś. Z tym że ta druga metoda odpada, gdy jest na prawdę źle. Wtedy nie można nic zrobić. Lubię słuchać muzyki, jakoś mnie to uspokaja.

Z tym snem to jest pewien patent.Robi się tzw 10 minutową drzemke może być kawowa(pijemy kawe 10 minut przed drzemką) lub nie(bez picia kawy)i po 10 minutach się drzemki się budzimy.Jest to patent na podwyższenie poziomu koncentracji i energii.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pinda 06 wrz 2013, 13:22
fajne porady zamieszczacie,dzieki
popróbuję
ja to zazwyczaj muzyka, skupienie uwagi na czymś innym, typu wesołe filmiki na yt, jak się rozkręcę to jakieś działanie
:D
burning down the house!

przez Ratatat 06 wrz 2013, 22:29
Skupienie się na czymś, najlepiej na sporcie. Osobiście polecam kulturystykę. Wszystko małymi kroczkami. Najpierw zmuście się do poczytaniu kilku artykułów, poszukania informacji na temat odżywiania. Następnie spokojnie przechodzicie na zdrowe nawyki żywieniowe, które bedą już dawały Wam dużo satysfakcji przez wzmocnienie samokontroli. Kolejny etap najgorszy chyba to pójście na siłownie. Najdłuższa droga to ta na siłownie, ale gdy już na niej będziecie to wszystko powinno być już proste. Wykonajcie swój plan ćwiczeń, małym obciążeniem, nie szarpcie, postarajcie się wyczuć każdy mięsień. Po pierwszych treningach satysfakcja jak po wygraniu w totka, a najlepsze jeszcze przed Wami :D Otóż pierwsze efekty widać bardzo szybko po 1-2 miesiące. Ludzie wokół Was mogą tego nie zauważyć, ale Wy na pewno zobaczycie poprawę sylwetki i samopoczucia :D Cierpliwie do celu i uwierzcie mi, że stajecie się Panami swojego losu. Osobiście z 3 dni gnicia w łóżku doszedłem do miejsca gdzie idę po paczkę zapałek przez pół miasta z uśmiechem na twarzy. Wiem, że to prosi się tylko o komentarze "łatwo powiedzieć", ale niestety aby osiągnąć sukces musicie się maksymalnie zmotywować na początku: filmy motywacyjne(osobście na mnie nie działają)/znajomi/rodzina i najwazniejszy - Wy sami musicie tego chcieć najbardziej. Sam dostałem trochę obsesji, ale postrzegam ją jako pozytywny efekt uboczny. Tak jak ktoś już tutaj wspomniał, depresja ma dużo wspólnego z samorealizacją ;) Krótko mówiąc wg mnie sposób na depresje to przekręcenie jej o 180% i zmienienie jej w obsesje na punkcie czegoś.

P.S.
Jeśli uważacie, że napisałem głupoty to dajcie znać. Chętnie poczytam trochę krytyki, bo po przeczytaniu swojego posta; stwierdziłem, że wygląda jak szmira marketingowa :P

przez monk.2000 06 wrz 2013, 22:38
Ratatat, nie krytykuję, bo pewnie nie trzeba. Trochę czytałem o kulturystyce kiedyś. Mi się podobają sylwetki, które mieli za czasów Schwarzeneggera, teraz to są tuczne byczki.

Ja chciałem stanąć na nogi, za pomocą szachów. Nie wypaliło, bo żeby dobrze grać, trzeba mieć pozytywne nastawienie już na etapie treningu.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Ophelia 06 wrz 2013, 22:45
nigdy wiecej nikogo nie pokochac
Ophelia

przez merci24 07 wrz 2013, 08:51
Ophelia napisał(a):nigdy wiecej nikogo nie pokochac

E tam może przynajmniej samego siebie?tylko trzeba uważać żeby nie zdradzić samego siebie i być sobie wiernym :yeah:

przez wiejskifilozof 07 wrz 2013, 10:31
Myśleć o czymś miłym,na pewno nie o polityce.

przez Orenda 21 wrz 2013, 23:19
Medytacja, autoterapia, analizowanie swoich nastrojów, alkohol, tytoń, tabletki(bynajmniej nie od psychiatry).
w pustym domu trzymam lalki
każda swoje imię ma

przez mikra78 24 wrz 2013, 14:41
A ja miałam kilka sposobów na złe samopoczucie, które niestety zawodzą w komplikujących się sytuacjach...Fantastyczny rower, którym przecinałam szlaki dzikie, leśne, polne, wszelakie, do zmordowania i od potu aż do krwi, ale niestety rower przegrał w starciu ze wstydem i strachem przed wyjściem z domu:( Gotowanie jest przygodą ze wszech miar uspokajającą i jeśli jest się pasibrzuchem albo takowych ma się w rodzinie to sztuka ta może stać się źródłem bardzo pozytywnych bodźców i ocen, choć niestety w moim przypadku staje się źródłem nieprzyjemnych dylematów z zakesu zaburzeń odżywiania: zjeść- nie zjeść, nażryć się i przytyć- zjeść, zwymiotować i nie przytyć- nie zjeść, nie zwymiotować, nie przytyć, czyli najlepiej nie gotować itd. :( Rysowanie, pomimo wątpliwości co do własnego talentu- nawet jeśli nie trafi mi się jaki mecenat i sława, to zawsze jest sukces w treningu nadgarstów, wyobraźni i ewentualnych psychoanalitycznych analiz:)

-- 24 wrz 2013, 15:13 --

...a zapomniałabym o moim tegorocznym na złe samopoczucie zwycięzcy- ogrodzie i uprawie roślin, w moim przypadku jadalnych wszelakich, czyli pomidory, ogórki, dynia, zielony groszek i pomniejsze inne. Jest coś magicznego w tym pozyskiwaniu dóbr naturalnych z własnego ogródka. Jest tu i spokój, i cisza, i jakiś taki uspokajający porządek rzeczy, że co się zasiało- to się zebrało, pomimo dołów, naporów i inszych psychicznych perturbacji...
mikra78

przez Cornis 27 wrz 2013, 11:07
Co do depresji znalazłam dziś artykuł http://kobiecyporadnik.pl/kat,1026343,t ... temat.html zapoczątkowany dość fajnym cytatem... „Sens życia nikomu nie zostaje ofiarowany. Każdy musi go zdobywać i tworzyć”.
Cel życia jest jak woda i powietrze: niezbędny.
Nie raz gdy wstaje rano nie mam na nic siły, zaznaczam wtedy sobie gdzieś w przyszłości miły punkt, czy wyjście ze znajomymi, czy sama organizuje sobie przyjemność typu kino, wtedy łatwiej jest iść do przodu, nawet gdy kompletnie nie mam na to siły.

przez knowles 19 paź 2013, 04:29
kupiłem sobie nowego laptopa i mam zamiar spędzić zimę na nowych grach xD

przez moni272 30 paź 2013, 11:33
fajne te rady, każdy ma swoje sposoby, nie?

Sortuj wg