Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Doberman 17 lis 2014, 19:40
izaa napisał(a):Mi sie wydaje że lepiej być znudzonym niż wkur*onym :P, Doberman, może warto z kimś pójść na basen i np konkurować ze sobą o przepłynięty dystans?
Dobrym sposobem wydają sie też gry, jednak nie zawsze relaksują,

Na basenie próbowałem różnych metod. Nie da rady, po prostu strasznie mnie to nudzi. Gry? Mówisz o grach komputerowych? Już mi nie dają żadnej radości.

Proszę hejterkę żeby darowała sobie chamskie docinki pod tym postem.
Doberman

przez izaa 17 lis 2014, 19:43
Nawet o grach planszowych, pójść pograć ze znajomymi, teraz tworzą najróżniejsze. Jeżeli nie dają ci żadnej radości to ci sie znudziły, zrobiłabym przerwę, a wolny czas wypełnila czymś innym. Pytanie- tylko czym? Może czytanie książek?

przez Doberman 17 lis 2014, 19:45
izaa napisał(a):Nawet o grach planszowych, pójść pograć ze znajomymi, teraz tworzą najróżniejsze. Jeżeli nie dają ci żadnej radości to ci sie znudziły, zrobiłabym przerwę, a wolny czas wypełnila czymś innym. Pytanie- tylko czym? Może czytanie książek?

Czytanie książek powiadasz? Nie chce mi się, już pół roku nie czytałem. Nic mi się nie chce i nic mi nie sprawia radości.
Doberman

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izaa 17 lis 2014, 19:47
To zostają antydepresanty i czekanie na wiosnę :P

przez Doberman 17 lis 2014, 19:48
izaa napisał(a):To zostają antydepresanty i czekanie na wiosnę :P

Na wiosnę jest tak samo, a antydepresanty nic nie dają.

Proszę hejterkę żeby darowała sobie chamskie docinki pod tym postem.
Doberman

przez nowhereman 18 lis 2014, 14:47
Witajcie,

Od pol roku jade bez lekow i bez kontaktow z lekarzami.
Jak sobie radze? Nie radze sobie ...

Na "lenistwo" - zmuszam sie do zrobienia czegokolwiek, czasem to wystarcza aby sie rozkrecic i zaczac robic cos konkretniejszego, czasem nie... Ale wystarczy, ze "musze" przerwac i zbrac sie za co innego (co jest bardzo pilne, a nie jakas "glupota" - wg. mojej zony) i przewaznie trace sily i caly rozped, robie w tedy "na raty", co tym bardziej irytuje malzonke i doprowadza do awantury.

Na zamulenie ("zglupienie"/wate w mozgu) - nic nie robie...nic sie nie da zrobic tylko przeczekac.

Natlok mysli/marzen - trzeba to "przemyslec do konca" - wpadam w trans medytacyjny, czasem przysypiam (na szczescie nie jak prowadze auto )

Rodzina (dzieci) to fantastyczny "rozrusznik", zwlaszcza jak trzeba rano wstac i przygotowac do wyprawienia do szkoly.

"samopoczucie" - nie zastanawiam sie nad tym jak sie czuje, zwlaszcza jak czuje nadchodacy/rosnacy smutek, ignoruje uczucia, i tak nic sie nie da zrobic/zmienic wiec trzeba to zignorowac, aby jakos wegetowac dalej
i tak nikt nie zrozumie, nikt nie pomoze, nikt sie nie przejmie ...

przez mariemadelaine 18 lis 2014, 16:47
Zrozumie ten, który przeżył albo przeżywa to samo. Niestety ludzie nie cierpiacy na depresję nie potrafią tego zrozumieć. Jakoś do ludzi nie dociera to że jest to naprawdę ciężka choroba. Ale bardzo często ludzie którzy nie chorują mówią ale mam doła, ale mam depresję i przez to straciło to swój wydzwięk.
Naprawdę w depresji jest bardzo ciężko zwlec się z łóżka i podjąć jakąkolwiek aktywność. Niestety z boku wygląda to na normalne lenistwo ale nim nie jest. Stanu kiedy czuje się wewnątrz absolutna pustkę i niemoc do zrobienia nawet najprostszej rzeczy nie da się tak łatwo wytłumaczyć bliskim. A tak to niestety działa. Ciężko robić cokolwiek jak się w tym działaniu nie widzi najmniejszego sensu :(

przez KRYSIA25 22 lis 2014, 16:03
Może powinniście spróbować też ziół tego jest sporo do wyboru i pewnie każdy znajdzie coś dla siebie.

przez autodestrukcja2 22 lis 2014, 16:07
bieganie, medytacja, duzo wody, banany

;p;p

przez sanczezrodrigez 26 lis 2014, 12:48
Modlitwa, wiara, ćwiczenia, dużo ćwiczeń, pozytywne nastawienie do życia, czasem jakiś film , rozmowa z kumplami i rodziną ale nie na facebooku. :-)
"KRZYŻ to PLUS dla człowieka choć składa się z dwóch minusów BÓL i PONIŻENIA."
Miłość

przez maverickWAW 01 gru 2014, 19:09
Jeśli nie możemy robić tego czego chcemy, czego pragniemy, o czym marzymy - róbmy w tym czasie co innego

rada dobra, bo zawsze zyskamy coś innego tracąc w tym samym czasie to co daje nam depresja

Przyznaję że ja sam jestem tylko człowiekiem i byłem masę razy w tym niekonsekwentny, leniwy też i olewałem masę razy rzeczy dla mnie ważne, ale mimo to:

- na studia poszedłem w najgorszym momencie mojego życia - mega długi, mega problemy i mega depresja, ale poszedłem i skończyłem (licencjat) potem kontynuacja problemów, ale poszedłem dalej na studia, w marcu ich koniec - magisterskie.

- miałem mega długi z głupoty, dalej jej mam, nie było mnie stać żeby isć do kina, na koncert, kupić ubrania - to jeździłem na rowerze i na spacery chodziłem.

Żadna rewelacja ale przeciągałem linę na swoją stroną, nieraz odpuściłem ale gdy byłem konsekwentny to było całkiem dobrze.

Czyli mamy depresję i inne problemu ze sobą, nie pozwala nam to w oczywisty sposób robić danych rzeczy ani być w tym miejscu w swoim życiu, w którym chcielibyśmy być - to chociaż starajmy się robić coś innego co zaprocentuje - bez pieniędzy też się da, zyska się może zdrowie, albo nie zgłupieje do końca.

najgorsze to siedzieć w domu i się dołować na maxa, co też robiłem i z czym walczę do dziś

przez nieodgadniona26 02 gru 2014, 13:54
Ja chyba znalazłam sposób na walkę ze swoimi słabościami. po prostu szukam takich piosenek które coś wniosą w moje życie pozwala otworzyć oczy na to co jest i co może być. w dzisiejszych czasach to jest trudne znaleźć takie piosenki ale na szczęście są jeszcze poprzednie pokolenia które stworzyły takie utwory które do dzisiaj maja wielką moc przebicia, wśród słuchaczy.
Marzenia dzielimy na te które się spełnią i na te które pozostaną wyłącznie marzeniami. Ale przychodzi taki moment w życiu, że już nie ma żadnych marzeń, bo one się nie spełnią nigdy.

przez bedzielepiej 25 gru 2014, 17:39
maverickWAW napisał(a):Jeśli nie możemy robić tego czego chcemy, czego pragniemy, o czym marzymy - róbmy w tym czasie co innego

rada dobra, bo zawsze zyskamy coś innego tracąc w tym samym czasie to co daje nam depresja

to żadna rada

przez cichyczlowiek 28 gru 2014, 10:32
Najlepiej czymś się zająć co lubimy, posłuchać muzykę, pójść do parku.

Sortuj wg